Dlaczego robi się grzyb na oknie dachowym?

Okno dachowe to marzenie wielu domowników. Przytulne, doświetlone wnętrza sprawiają, że czujemy radość z codziennego przebywania na poddaszu. Jednak czasem zmagamy się z problemem grzybów i pleśni na oknie dachowym. Dlatego poniżej znajdziesz odpowiedź na pytanie, co powoduje takie zjawisko. Zobacz!

Sprawdź okno dachowe Rooflite Slim Vent!

Obejrzyj materiał video – okno dachowe Rooflite + Slim Vent.

Skąd się bierze pleśń? Pixabay.

Rozwój grzybów i pleśni – przyczyny

Nieregularne wietrzenie pomieszczeń oraz nieodpowiedni system wentylacyjny wnętrza przyczynia się do rozwoju grzybów i pleśni. Dodatkowo jeśli na poddaszu urządziliśmy łazienkę, wówczas wnętrze jest bardziej narażone na działanie wilgoci. Pod wpływem kąpieli woda osadza się na ścianach i suficie co powoduje powstanie pleśni i grzybów.

Jeśli w łazience na poddaszu znajduje się okno dachowe, wówczas należy w większym stopniu zwrócić uwagę na prawidłowa wentylację pomieszczenia. Kolejną przyczyną rozwoju pleśni na oknie dachowych jest jego niewłaściwa izolacja.

Wiele osób zastanawia się czy zainwestować w okno dachowe z nawiewnikiem czy bez. Warto wybrać okno z nawiewnikiem.

Okna dachowe zamontowane w ciepłych i wilgotnych pomieszczeniach są szczególnie narażone na rozwój grzybów i pleśni.

Zobacz wewnętrzny czujnik klimatu poddasza Velux Active!

Obejrzyj materiał video – Rooflite + SCX!

Jak zwalczyć grzyby i pleśń na oknach dachowych?

Aby pozbyć się grzybów i pleśni na oknach dachowych, warto zadbać o właściwą wentylację wnętrza. W tym przypadku pomocne okaże się regularne wietrzenie pomieszczenia oraz inwestycja w wentylatory i wywietrzniki. Warto również sprawdzić izolację okna oraz uszczelki, gdyż czasem to właśnie na nich rozwijają się grzyby.

Zobacz okno dachowe Slim Pine!

Zobacz film – Dakea MIA markiza termoizolacyjna.

Dlaczego na oknie dachowym powstaje grzyb?

Reasumując, niewłaściwa wentylacja wnętrza lub izolacja okna przyczynia się do rozwoju pleśni i grzybów.  Jeśli okno znajduje się w pomieszczeniach podatnych na działanie pary wodnej, wówczas może dojść do rozwoju niechcianego grzyba, dlatego w kuchni lub łazience szczególnie zaleca się  wietrzenie.

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.