Okna dachowe się skraplają – co zrobić

Okna dachowe to coraz bardziej popularne rozwiązanie dla urządzonych, użytkowych poddaszy. Przytulny i doświetlony naturalnym światłem pokój na poddaszu to marzenie wielu domowników. Jednak mimo najnowszych technologii i rozwoju okien dachowych o coraz to nowsze funkcje i właściwości, możemy spotkać się ze skraplaniem wody na oknach dachowych. Dlaczego skrapla się woda na oknach dachowych i jak zwalczyć to zjawisko? Poniżej podajemy sposoby. Zobacz!

Sprawdź Lindab Denko – zamknięcie rynny!

Obejrzyj materiał video – Rooflite + PAA.

Woda się skrapla na oknach dachowych – co zrobić? Pixabay.

Dlaczego skrapla się woda na oknach dachowych?

Wiele osób uważa, że przyczyną skraplania się wody na oknach dachowych jest wadliwa stolarka okienna. Jednak przyczyna tkwi w temperaturze powietrza oraz wilgotności. Jeśli wnętrze nie jest regularnie wietrzone, wówczas następuje kondensacja pary wodnej, która ulega skropleniu. Krople wody powstają głównie w miejscach styku zimnego i ciepłego powietrza.

Reasumując, główną przyczyną skraplania pary wodnej w oknach dachowych jest niewłaściwa wentylacja otoczenia. Dlatego pomieszczenie powinno być regularnie wietrzone nawet przy pomocy nawiewników.

Sprawdź Lindab czyszczak RT PVC!

Zobacz video – Rooflite + FTX!

Jak zwalczyć skraplanie wody na oknach dachowych?

W celu zredukowania zjawiska skraplania wody na oknach dachowych, warto zadbać o dostęp do świeżego powietrza. W tym przypadku warto zainwestować w nawiewniki do okien dachowych. Innym sposobem jest umieszczenie  mechanicznych wyciągów w kratkach wentylacyjnych. Pod oknem należy zainstalować również grzejniki, które zminimalizują skraplanie wody na oknach dachowych.

Zobacz kolano wylewowe Lindab!

Obejrzyj film – Dakea KSF kołnierz do pokryć płaskich.

LINDAB Kolano Wylewowe UTK fi100 – budujemy.eu.

Koniec z kondensacją pary wodnej na poddaszu!

Skraplanie wody na oknach dachowych powstaje w wyniku wilgoci oraz styku zimnego i ciepłego powietrza. Dlatego należy dbać o regularne wietrzenie pomieszczeń. Można to zrobić, stosując specjalne nawiewniki do okien dachowych oraz wyciągi mechaniczne, odpowiadające za wentylację otoczenia.

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.