Czy rolety chronią przed mrozem?

Rolety na okno dachowe to dobry i sprawdzony pomysł na ochronę przed uciążliwymi promieniami słonecznymi latem. Odpowiednio dobrane umożliwiają częściowe lub całkowite zaciemnienie wnętrza. Jednak wielu właścicieli domów jednorodzinnych zadaje pytanie, czy rolety spełniają swoją funkcję w zimowym okresie? W tym artykule dowiesz się, czy rolety chronią również przed mrozem. Sprawdź!

Zobacz roletę zewnętrzną na okno dachowe Solar ARZ!

Obejrzyj materiał video – Dekea MIA markia termoizolacyjna instrukcja montażu!

Czy roleta chroni przed mrozem?

Ochrona przed słońcem

Istnieją rolety solarne, które chronią wnętrze przed nagrzaniem. Tego typu roleta zatrzymuje promienie słoneczne, zanim dotrze ono do wnętrza. Dzięki temu temperatura w pomieszczeniu latem jest znacznie mniejsza niż na zewnątrz. Natomiast rolety zaciemniające, zbudowane z podgumowanego materiału przepuszczają mniej światła, dzięki czemu możesz zaciemnić wnętrze na życzenie.

Zatem rolety na okno dachowe to doskonała alternatywa na lato. Nie tylko chronią przed słońcem, ale i hałasem.

Sprawdź roletę zewnętrzną solarną Velux SSL!

Obejrzyj materiał video – Dekea RHA roleta przyciemniająca instrukcja montażu.

Czy roleta chroni przed zimnem?

Pozostaje pytanie, czy roleta również chroni przed chłodem zimą? Niektóre rolety zewnętrzne dzięki aluminiowej budowie posiadają odpowiednie właściwości termiczne. Dzięki temu chronią wnętrze przed zimnem w mroźne dni. Istnieją również rolety, które mogą zredukować aż 30 % strat ciepła, co wiąże się z energooszczędnością.

Jednak istnieją czynniki, które sprawiają, że roleta w większym stopniu chroni wnętrze przed stratą ciepła zimą. Jednym z nich jest odpowiedni montaż.

Właściwie zamontowana roleta zewnętrzna niweluje mostki termiczne, przyczyniające się do wychłodzenia wnętrza. Kolejnym czynnikiem zwiększającym właściwości termiczne rolety jest obecność dodatkowych narzędzi typu pianka poliuretanowa. Tego typu rolety chronią pomieszczenie zarówno przed zimnem, jak i wiatrem. Rolety zewnętrzne powinny być dopasowane do energooszczędnych okien.

Zobacz roletę zewnętrzną Velux SML elektryczną!

Obejrzyj materiał video – Daeka Flex KFB wyłaz dachowy!

Roleta zewnętrzna VELUX SML elektryczna 78×140 MK08 – budujemy.eu.

Roleta zewnętrzna chroni przed ciepłem i chłodem

Odpowiednio dobrana roleta zewnętrzna spełni swoją funkcję zarówno latem, jak i zimą. Dzięki temu poczujesz właściwą temperaturę zarówno podczas cieplejszych jak i chłodniejszych dni!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.