FAQ (Frequently Asked Questions) jest to zbiór najczęściej zadawanych pytań przez klientów i odpowiedzi na te pytania. FAQ ma na celu udzielenie Państwu odpowiedzi w szybki sposób bez konieczności kontaktowania się z działem obsługi sklepu internetowego. Dzięki temu mogą Państwo zaoszczędzić czas i szybko znaleźć odpowiedź na nurtujące Was pytania.

Akcesoria do okien dachowych

 • Konserwacja rolety

  Rolety marki Rooflite są produkowane z wysokiej jakości materiałów i wykonane tak, aby były odporne na kurz i brud, więc nie powinny wymagać dużo uwagi.

  Czyszczenie i konserwacja rolety są istotne, aby wydłużyć żywotność rolety i zapewnić optymalny poziom światła dziennego.

  Konserwacja wszystkich rolet w naszym sklepie internetowym  www.budujemy,eu jest łatwa.

 • Żaluzje

  Żaluzje montowane są w pomieszczeniach, w których istnieje potrzeba kontroli ilości, kąta padania i natężenia światła słonecznego. Żaluzje można zamontować wewnątrz okien, a listwy można odchylać pod różnymi kątami, aby zyskać pełną kontrolę nad naturalnym światłem. Ze względu na zastosowany materiał żaluzje sprawdzają się w kuchniach i łazienkach.

  Każda żaluzja marki Rooflite jest wykonana z polakierowanych aluminiowych listew o szerokości 35 mm, które przesuwają się w prowadnicach z aluminium. Prowadnice te nie przepuszczają światła na krawędziach. Sznurki wykonano z poliestru odpornego na ścieranie.

  Żaluzje są kompatybilne z adaptorem i drążkiem teleskopowym Rooflite, dzięki czemu można je montować w trudno dostępnych miejscach.

  Żaluzje Rooflite są objęte 2-letnią gwarancją.

 • Moskitiery

  Moskitiery Rooflite  są stworzone do ochrony dowolnego pomieszczenia przed muchami, pająkami, komarami, osami i innymi owadami.

  Moskitiery są wykonane z trwałej przezroczystej siatki, która jest ledwo widoczna i nie będzie przesłaniać widoku z okna. Kiedy moskitiera nie jest potrzebna, można ją zwinąć do kasety znajdującej się na górze okna.

  Moskitiera pozwala wpuścić świeże powietrze do pomieszczenia przez otwarte okno bez obaw o nieproszone małe owady.

  Moskitiery Rooflite  montowane są na ścianie, a nie na ościeżnicy okna. Aby wybrać moskitierę w odpowiednim rozmiarze, należy więc dokonać pomiaru wnęki okiennej.

  Może być zamontowana na każdej wnęce okiennej i nie uniemożliwia zainstalowania rolet wewnętrznych czy zewnętrznych.

  Moskitiery Rooflite  są objęte 2-letnią gwarancją.

 • Czy można na jednym oknie zamontować roletę wewnętrzną i zewnętrzną?

  Tak, istnieje możliwość zamontowania rolety wewnętrznej i zewnętrznej na jednym oknie dachowym.

  Polecamy to rozwiązanie, ponieważ rolety wewnętrzne chronią przed światłem słonecznym, a rolety zewnętrzne chronią przed gorącem, hałasem i włamaniami.

  Możliwe jest również połączenie rolety wewnętrznej i markizy zewnętrznej dla maksymalnej ochrony przed ciepłem.

 • Jak dobrać odpowiedni rozmiar rolety do okna dachowego?

  Na szczęście wybór odpowiedniego rozmiaru rolety jest prosty. Na oknie dachowym każdej marki znajduje się numer seryjny lub kod, który odpowiada temu samemu kodowi rozmiaru rolety. Muszą do siebie dokładnie pasować, aby zapewnić zgodność rolety.

  Aby znaleźć kod lub numer seryjny okna dachowego Rooflite, Dakstra, Dakea, Magnetic, Aura, Roofart, Solstro należy po otwarciu pociągnąć skrzydło okna do siebie. Tabliczka znamionowa znajduje się na górnej części skrzydła.

  Rolety zewnętrzne solarne

  Rolety zewnętrzne Rooflite oszczędzają energię, zmniejszają poziom hałasu oraz podnoszą bezpieczeństwo w domu. Roleta zewnętrzna może również chronić okno dachowe w trudnych warunkach atmosferycznych.

  Ta roleta zapewnia efekt całkowitego zaciemnienia i oferuje wysoki poziom ochrony w każdym klimacie i o każdej porze roku.

  Opuszczona roleta zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, a także chroni okno przed spadającymi przedmiotami.

  Rolety zewnętrzne marki Rooflite są wykonane z aluminium odpornego na zniszczenie, zapewniającego żywotność bez względu na porę roku i pogodę. Rolety zewnętrzne przesuwają się po prowadnicach z lakierowanego aluminium. Kiedy nie są używane mogą zostać automatycznie ukryte w górnej obudowie, która jest zintegrowana z oknem.

  Ta roleta jest dostępna tylko w opcji zasilania energią słoneczną.  Rolety Rooflite  są objęte 2-letnią gwarancją.

 • Gdzie znaleźć tabliczkę znamionową (kod i numer seryjny) okna dachowego?

  Każde okno dachowe Rooflite ma dwa numery identyfikacyjne. Jeden to numer na metalowej ramce dystansowej między szybami. Drugi numer znajduje się na tabliczce znamionowej umieszczonej na skrzydle okna. Tabliczka znamionowa znajduje się na górze skrzydła w wewnętrznej części ościeżnicy. Widoczne po otwarciu okna do pozycji poziomej.

 • Czy muszę zdemontować markizę na zimę?

  W przypadku naszych markiz, nie ma koniecności zdejmowania ich w miesiącach jesiennych czy zimowych.

  Jedyną formą zabezpieczenia (w dodatku zajmującą jedynie 10-20 sekund) jest zdjęcie materiału z haczyków u dołu okna, dzięki czemu materiał nawinie się na rolkę (lub schowa się w kasetce w przypadku markiz do okien dachowych Rooflite+, Dakstra, Solstro, Dakea). 

  Tak zabezpieczona markiza może bezpiecznie poczekać na kolejne ciepłe miesiące.

 • Która roleta pasuje do mojego pokoju?

  Rolety do okien dachowych są funkcjonalne, zapewniają realne korzyści, a także zdobią okno. Niezależnie od tego, czy celem jest powstrzymanie przedostawania się owadów do środka, czy zaciemnienie pokoju, istnieje możliwość doboru rolety dostosowanej do każdego projektu. Oto lista rolet dostępnych w naszym sklepie.

  Rolety zaciemniające - pomimo braku warstwy odbijającej światło, dzięki zewnętrznej gumowej warstwie w białym kolorze, rolety te zatrzymają światło i ograniczą nagrzewanie się pomieszczenia.

  Markizy - Najlepszym sposobem na ograniczenie nagrzewania się pomieszczeń na poddaszu są markizy. Markizy są montowane na zewnątrz nad oknem i zatrzymują znaczną część ciepła zanim dotrze do szyby okna obniżając tym samym temperaturę w pomieszczeniu o jakieś 2-3 stopnie. Z racji tego, że markizy są montowane na zewnątrz, można je połączyć z roletą wewnętrzną, jeśli jest taka potrzeba.

  Żaluzje - nadadzą oknom prosty, minimalistyczny i nowoczesny wygląd. Dzięki łatwej regulacji kąta listew zyskuje się pełną kontrolę nad ilością światła wpadającego do pokoju. Można dodać to popularne rozwiązanie do swojego okna dachowego Rooflite  lub wybrać korzystną cenowo uniwersalną żaluzję, która pasuje do różnych rodzajów okien dachowych także innych producentów. Idealne do pomieszczeń o dużej wilgotności, takich jak kuchnia czy łazienka.

  Rolety zewnętrzne solarne
  Montowane na zewnątrz okna rolety zewnętrzne  mają szereg praktycznych korzyści; dokładnie kontrolują ilość wpadającego światła, a także zapewniają dodatkowe zabezpieczenie.

  W naszej ofercie posiadamy rolety zewnętrzne solarne, sterowane za pomocą pilota.

 • Czy należy czyścić kołnierz w oknie dachowym.

  Deszcz zmyje większość brudu i nalotu z powierzchni zewnętrznej.

  Jednak w zależności od miejsca zamieszkania wokół okien mogą gromadzić się liście i inne zanieczyszczenia.

  Należy je usuwać z krawędzi wokół okien i świetlików co najmniej raz w roku, aby umożliwić swobodny przepływ wody i nie gromadzenie się śniegu i lodu w zimie.

 • Części zamienne do okien dachowych.

  Jeśli potrzebujesz części zamiennych do okna dachowego marki Rooflite prosimy o kontakt pod adresem biuro@budujemy.eu lub pod numerem telefonu +48 795 660 440, aby uzyskać część zamienną lub wymianę.

 • Roleta zewnętrzna podczas zimy.

  Rolety zewnętrzne Rooflite są odporne na warunki atmosferyczne, dlatego nie trzeba ich zdejmować w miesiącach zimowych.

  Zostały one zaprojektowane z myślą o każdej pogodzie i mogą być zamontowane przez cały rok.

  Rolety zewnętrzne są również często montowane w miejscach, w których panują trudne warunki pogodowe, ponieważ dodatkowo chronią okna dachowe jak również izolują termicznie pomieszczenie.

 • Co zrobić jeśli kolor mojej rolety blaknie?

  Roleta nie powinna znacznie wyblaknąć. Jeśli są miejsca, w których roleta wyblakła, prosimy o kontakt pod adresem biuro@budujemy.eu lub pod numerem telefonu +48795660440 w celu uzyskania pomocy.

  Jeśli została wysłana wiadomość e-mail do naszego zespołu, prosimy o dołączenie zdjęcia, na którym widoczne jest miejsce wyblaknięcia rolety oraz zdjęcie numerów seryjnych rolety (mała, biała naklejka wielkości 1cm / 3cm – znajduje się od strony szyby na uchwycie)

 • Co zrobić gdy moja roleta nie pasuje idealnie do okna?

  Może być kilka powodów, z powodu których roleta nie pasuje do okna.

  Jeśli otrzymana roleta wydaje się nieprawidłowo dopasowana, prosimy o kontakt pod adresem biuro@budujemy.eu  lub numerem telefonu +48 795 660 440 – chętnie pomożemy rozwiązać problem.

  Jeśli roleta powinna zostać zwrócona, należy pamiętać, że czas na zwrot sprzedawanych przez nas rolet wynosi 30 dni. Prosimy tylko o to, aby roleta była nieużywana i znajdowała się w oryginalnym opakowaniu.

 • Przez moje okno wpada zbyt dużo światła. Co mogę z tym zrobić?

  Można temu zaradzić, kupując roletę przyciemniającą lub zaciemniającą, która może nawet zaciemnić pomieszczenie a także ochroni meble przed blaknięciem i zapewni prywatność.

  Zobacz naszą ofertę rolet, klikając „tutaj”.  Można też skontaktować się z nami pod numerem telefonu +48795660440 lub biuro@budujemy.eu

 • Wybrany kolor lub rozmiar rolety nie pasuje do mojego okna. Co mogę zrobić?

  W zależności od tego, na jakim etapie przetwarzania znajduje się zamówienie, istnieje możliwość wstrzymania zamówienia, aby dokonać niezbędnych zmian.

  Jeśli zamówienie zostało już dostarczone, możemy przyjąć zwrot, jeśli nastąpi on w ciągu 30 dni od otrzymania zamówienia, a towar jest nieużywany i znajduje się w oryginalnym opakowaniu.

  Prosimy o kontakt pod adresem biuro@budujemy.eu lub pod numerem telefonu +48795660440, podając numer zamówienia lub imię i nazwisko – skontaktujemy się z Państwem w celu rozwiązania problemu.

 • Czym jest kołnierz montażowy i do czego służy?

  Kołnierz montażowy jest elementem, który łączy okno dachowe z pokryciem dachowym. Nadrzędną funkcją tej części jest zapewnienie oknu dachowemu wiatroodporności oraz wodoodporności. Co więcej, kołnierz montażowy wyposażono w system rynienek, dzięki którym możliwe jest odprowadzenie wody deszczowej wokół ramy okna.

  Ta część okna dachowego jest odporna na działanie promieni UV. Można go stosować na dachach o różnym pokryciu - doskonale sprawdza się zarówno na dachach płaskich, jak i tych, których grubość wynosi do 120 mm (mowa tutaj o dachówce wysokoprofilowej).Kołnierze montażowe są nie tylko łatwe w instalacji, ale także w późniejszym utrzymaniu. Należy je stosować zarówno w przypadku okien, które wykonano z drewna, jak i tych stworzonych z PVC.

 • Ile kosztuje okno dachowe i dedykowane mu akcesoria?

  Na cenę okien dachowych składa się kilka istotnych czynników, dlatego nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Chcąc ustalić cenę okna dachowego i dedykowanych akcesoriów, należy wziąć pod uwagę kilka składowych. Należą do nich:

  • wielkość okna;
  • wybrany pakiet szybowy;
  • grubość zastosowanych szyb;
  • obecność dodatkowych powłok (np. samoczyszczących).
  • wybór marki

  Warto także zwrócić uwagę na parametry okna dachowego, w szczególności współczynnik przewodzenia ciepła (Uw), który w oknach producenci osiągają m.in. przy użycia wypełnianie przestrzeni pomiędzy kolejnymi szybami. Miejsce to wypełnia się określonym gazem - argonem lub kryptonem.

  Jeżeli chodzi o cenę akcesoriów dachowych - jest ona uzależniona od funkcji, jakie spełniają oraz od wielkości. Im bardziej zaawansowana technologia, tym akcesoria będą droższe.

 • Jakie akcesoria do okien dachowych można znaleźć na rynku?

  Komfortowe użytkowanie poddasza wymaga od właściciela nie tylko nabycia odpowiednich okien dachowych, ale również wyposażenie ich w dedykowane im akcesoria. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, spośród których Klient może wybrać te, które najbardziej mu odpowiadają. Mowa tutaj o:

  • markizach;
  • roletach wewnętrznych - sterowanych ręcznie lub elektrycznie;
  • roletach zewnętrznych - sterowanych ręcznie, elektrycznie lub solarnie;
  • moskitierach;
  • żaluzjach.

  Główną rolą wymienionych wyżej akcesoriów jest osłonięcie pomieszczenia przed przegrzewaniem się i nadmiarem wpadającego światła.

  Inne akcesoria do okien dachowych, na które należy zwrócić uwagę i które są niezbędne podczas montażu okien dachowych to przede wszystkim kołnierze zewnętrzne i wewnętrzne zapewniające szczelność okna oraz dachu. Te niezbędne części można kupować osobno albo w zestawach, wówczas cały koszt jest znacznie mniejszy.

 • Jak prawidłowo zainstalować roletę na oknie dachowym?

  Rolety do okien dachowych skonstruowane są w taki sposób, aby bez problemu można było samodzielnie zamontować je na oknie. Instalując roletę zewnętrzną nie musisz wychodzić na dach, możesz ją spokojnie zamontować stojąc na poddaszu. Z uwagi na stopień skomplikowania prac, warto to zadanie zlecić fachowcowi. Jeżeli jednak chcesz samodzielnie zamontować ten element, wykonaj poniższe czynności:

  1. Odkręć prowadnice boczne po zewnętrznej stronie okna.
  2. Przykręć teraz dłuższe boczne prowadnice, dzięki którym będzie poruszać się roleta (znajdują się w zestawie z roletą).
  3. Umieść kasetę na górze, na zewnętrznej stronie ramy skrzydła.
  4. Zamontuj dolny panel na zewnątrz. Dzięki niemu roleta będzie mogła być obsługiwana nawet jeśli okno będzie uchylone.

  Pamiętaj, aby zawsze postępować zgodnie z instrukcją, która zawarta jest w każdym opakowaniu z produktem.

  Chcąc zamontować roletę wewnętrzną nie musisz mieć specjalistycznego sprzętu. Wszystkie potrzebne elementy znajdziesz w opakowaniu z roletą. Wystarczy stosować się do wskazówek zawartych w instrukcji, a instalacja przebiegnie szybko i bez problemu.

 • Jakie aspekty wziąć pod uwagę wybierając kołnierz do okna dachowego?

  Aby kołnierz był dobrze dobrany, należy przestrzegać kilku zasad:

  • zawsze dobieraj kołnierz uszczelniający od producenta, od którego pochodzi okno, np. jeśli okno pochodzi od Rooflite+, kołnierz także musi pochodzić od tego producenta;
  • kieruj się zawsze rozmiarem kupionego okna, np. okno dachowe M8A, kołnierz również musi mieć oznaczenie M8A.
 • Jaki kołnierz powinno się stosować mając na dachu dachówkę karpiówkę?

  Jeżeli wybierzesz dachówkę karpiówkę, musisz liczyć się z tym, że jej grubość wynosi więcej niż 16 mm. Decydując się na to pokrycie dachowe powinieneś zastosować kołnierz przeznaczony do materiałów profilowanych. Jeżeli chcesz, aby dachówka, która ułożona jest obok kołnierza była na tym samym poziomie, co pokrycie przykrywające kołnierz, możesz wciąć się w łaty w miejscu, gdzie będzie montowany kołnierz.

 • Gwarancje, zwroty i reklamacje

 • Jaką gwarancję posiada moje okno dachowe?

  Jesteśmy niezwykle dumni ze wszystkich produktów, które udostępniamy w naszym sklepie.

  Dzięki współpracy z najlepszymi producentami, zdecydowana większość naszych klientów, nie musi korzystać z gwarancji, ponieważ okna, rolety i akcesoria są wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły, a użyte materiały są najwyższej jakości.

  Okna Rooflite jako jedyne na rynku posiadają 10-letnią gwarancję. Tak jak w wielu przypadkach gwarancja jest uwarunkowana wieloma czynnikami – m.in. montażem przez wykwalifikowanych dekarzy tak w przypadku okien Rooflite nie ma to znaczenia. Każdy z Was otrzymuje 10-cio letnią gwarancję na okna dachowe.

  Jeżeli została znaleziona usterka lub doszło do uszkodzenia zakupionego u nas okna, prosimy o jak najszybszy kontakt pod numerem +48 795 660 440 lub adresem biuro@budujemy.eu

 • Gwarancja na rolety i markizy

   Wszystkie nasze markizy i rolety posiadają 2  lata gwarancji.

 • Otrzymałem zamówienie, ale niestety towar jest uszkodzony , co mam zrobić w takiej sytuacji ?

  W takiej sytuacji uszkodzony towar może podlegać reklamacji lub wymianie. W pierwszej kolejności należy sporządzić protokół reklamacyjny, ponieważ jest to podstawa uznania reklamacji, a następnie zrobić zdjęcia uszkodzonego towaru. Protokół szkody wraz ze zdjęciami należy wysłać na adres e-mail: biuro@budujemy.eu . Dodatkowo proszę o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 795660440.

 • Jaką gwarancję na okna dachowe i dedykowane im akcesoria dają poszczególni producenci?

  Ilu producentów, tyle okresów gwarancyjnych. Poniżej przedstawiamy najpopularniejszych producentów okien dachowych oraz gwarancje, jakie dają Klientowi na swoje produkty:

  VELUX

  • 20 lat gwarancji na okna Nowej Generacji, które zostały zainstalowane z włókienną ramą termoizolacyjną VELUX BDX; należy mieć jednak na uwadze, że aby uzyskać taką gwarancję, należy wypełnić i przesłać do producenta kwestionariusz przedłużenia gwarancji dostępny na jego stronie, a także na stronie renowa24.pl
  • 20 lat gwarancji na szyby w oknach dachowych - tutaj również trzeba wysłać kwestionariusz;
  • 10 lat gwarancji na okna dachowe, jeżeli nie zostanie przesłany kwestionariusz;
  • 3 lata gwarancji na rolety zewnętrzne i wewnętrzne.

  FAKRO

  • bezterminowa gwarancja na pakiet szybowy z szybą hartowaną;
  • 20 lat gwarancji, które liczy się od daty zakupu na okna typu: FTP U5, FTP-V U5, FTU U5, FTU-V U5, FTW U5 lub FTW-V U5. Producent zastrzegł, że wszystkie wymienione okna mają mieć oblachowanie zewnętrzne w dostępnych kolorach RAL. Rozszerzoną gwarancję można otrzymać przestrzegając określonych warunków. Odwiedź stronę https://www.fakro.pl/serwis/gwarancja/ i zapoznaj się z poszczególnymi punktami;
  • 15 lat - na szybę i zawiasy. Podobnie jak przy gwarancji na okna, również tutaj gwarancję rozszerzoną można uzyskać po spełnieniu określonych przez producenta warunków;
  • 10 lat - na okna dachowe wraz z kołnierzem (czas liczy się od daty zakupu);
  • 5 lat - na wyłazy dachowe zakupione razem z kołnierzem;
  • 2 lata na akcesoria wewnętrzne i zewnętrzne oraz na systemy sterowania elektrycznego.

  ROOFLITE+

  • 10 lat - okna dachowe wyposażone w izolacyjny pakiet szybowy;
  • techniczny okres używania pakietu szybowego - gwarancja ta obejmuje zewnętrzny pakiet szybowy, który obejmuje szkło hartowane RoofLite+ udziela specjalnej gwarancji;
  • 2 lata - produkty montażowe do okien dachowych takie jak: kołnierze uszczelniające, kołnierze paroprzepuszczalne, kołnierze paroizolacyjne, krokwie pomocnicze;
  • 10 lat - okna do dachów płaskich;
  • 2 lata - silniki do obsługi okien dachowych do dachów płaskich oraz siłowniki gazowe;
  • 5 lat - świetliki dachowe.

  BALIO

  • 10 lat - na okna dachowe

  ROTO

  • 15 lat - na okna dachowe;
  • 5 lat - na okna i wyłazy dachowe i kołnierze uszczelniające;
  • 2 lat - na akcesoria do okien dachowych (zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne); podzespoły do okien dachowych, oryginalne części do produktów ROTO.

  OKPOL

  • bezterminowo - na szkło hartowane w szybach zespolonych okien dachowych od gradobicia;
  • 10 lat - zespolenie szybowe, które obejmuje utratę szczelności przez szyby zespolone;
  • 10 lat - okna dachowe OKPOL z kołnierzami uszczelniającymi z wyłączeniami - zestawów szybowych oraz klinów uszczelniających;
  • 10 lat - okna dachowe do dachów płaskich, wyłączając zestawy szybowe;
  • 10 lat - rama dystansowa PGD;
  • 10 lat - okna kolankowe wykonane z PVC;
  • 2 lata - okucia do okien kolankowych wykonanych z PVC;
  • 2 lata - okna dachowe typu Standard wyposażone w kołnierze uszczelniające typy Standard, wyłączając zestawy szybowe;
  • 10 lat - wyłazy dachowe marki VERSA, wyposażone w kołnierze uszczelniające, które przeznaczono do komunikacji na poddaszach w domach i budynkach handlowych, gdzie temperatura pomieszczenia jest mniejsza lub równa 16°C;
  • 5 lat - wyłazy dachowe VERSA RESET oraz kołnierze uszczelniające, które wykorzystuje się na poddaszach niemieszkalnych i nieogrzewanych;
  • 2 lata - wyłazy dachowe VERSA wyposażone w kołnierze uszczelniające, które przeznaczono na poddasza niemieszkalne i nieogrzewane;
  • 2 lata - akcesoria zewnętrzne i wewnętrzne do okien dachowych, w tym: rolety, moskitiery, plisy, rolety do dachów płaskich oraz akcesoria do automatyki okien dachowych OKPOL.
 • Gdzie można otrzymać kartę gwarancyjną na okno dachowe i dedykowane mu akcesoria? Co obejmuje dokument?

  Kartę gwarancyjną można odebrać z punktów sprzedaży. dokument wydawany jest na życzenie Klienta.

  Pamiętaj, że gwarancja zawsze powinna być udzielona w formie pisemnej. Co więcej wraz z nią powinieneś otrzymać instrukcję użytkowania (zawartą w opakowaniu).

  Kiedy otrzymasz kartę gwarancyjną sprawdź w pierwszej kolejności, czego dotyczy - nie chodzi tutaj jedynie o okres jej obowiązywanie, ale o to, co tak naprawdę obejmuje - czy dotyczy całego okna, czy jedynie jego części, np. tylko szyb.

  Warto mieć na uwadze, że warunki wykonania gwarancji obejmują zarówno producenta okien dachowych, jak i konsumenta. Zarówno pierwsze, jak i drugie powinny być jasno określone.

  Kartę gwarancyjną, jak i dowód zakupu okien dachowych powinieneś trzymać aż do momentu wygaśnięcia gwarancji.

  W przypadku okien marki Rooflite+ jak również Dakea dokumentem gwarancyjnym jest faktura lub paragon.

 • Informacje o produktach

 • Sterowanie VELUX Integra - jakie produkty firmy VELUX można obsłużyć dzięki klawiaturze naściennej?

  Firma VELUX proponuje różne rodzaje klawiatur naściennych, dzięki którym można obsłużyć poszczególne produkty, jakie znajdują się w ofercie producenta. Mowa tutaj o następujących przyrządach:

  • klawiatura naścienna KLI 310 - jest urządzeniem uniwersalnym, który obsługuje wszystkie elementy w systemie io-homecontrolⓇ zasilane elektrycznie i solarnie, do których należą: okna dachowe, silniki okien, zewnętrzne i wewnętrzne akcesoria przeciwsłoneczne oraz rolety zewnętrzne;
  • klawiatura naścienna KLI 311 - obsługuje jedynie okna dachowe VELUX IntegraⓇ oraz silniki VELUX IntegraⓇ;
  • klawiatura naścienna KLI 312 - obsługuje tylko wewnętrzne produkty przeciwsłoneczne VELUX IntegraⓇ;
  • klawiatura naścienna KLI 313 - obsługuje jedynie zewnętrzne produkty przeciwsłoneczne VELUX IntegraⓇ.
 • Które okna dachowe są najlepsze?

  Jest to niezwykle trudne pytanie, na które praktycznie nie można odpowiedzieć. Każdy producent okien dachowych ma w swojej ofercie wysokiej jakości produkty, które są dostępne dla każdego użytkownika. Jeżeli chcesz wybrać najlepsze dla siebie okna, musisz zastanowić się nad swoimi potrzebami. Budujemy.Eu jest dystrybutorem asortymentu największych producentów okien dachowych tj: Rooflite+, Dakea, Velux, Fakro. Masz wątpliwości? Skontaktuj się z naszymi pracownikami, którzy pomogą Ci wybrać najlepsze dla Ciebie okna dachowe.

 • Czym jest szyba samoczyszcząca?

  Szyba samoczyszcząca jest elementem okna dachowego, który znacznie ogranicza gromadzenie się zanieczyszczeń, które mogą pojawić się na szybie. Dzięki temu użytkownik okna bez problemu może utrzymać je w czystości, co pozwala na lepszą widoczność. Wybierając okno z szybą samoczyszczącą użytkownik z pewnością oszczędza swój czas i pieniądze. Taki element powoduje, że widoczność jest doskonała nawet wtedy, kiedy pada deszcz.

 • Jakie są rodzaje i sposoby otwierania okien dachowych?

  Szukając odpowiednich okien dachowych musisz wiedzieć, że jedną z głównych różnic, jakie występują pomiędzy oknami, jest sposób ich otwarcia. Decydując się na montaż okien dachowych, pierwszą decyzją, jaką powinieneś podjąć jest to, w jaki sposób będziesz otwierał okno. Właśnie to decyduje w dużej mierze o późniejszej wygodzie użytkowania.

  Biorąc pod uwagę sposób otwarcia, wyróżnia się następujące okna dachowe:

  • klapowe (uchylne) - są to okna dachowe, których oś obrotu umiejscowiono w górnej części ramy okna. Bardzo często producenci montują w nich siłowniki albo sprężyny, które mają zapobiec nieplanowanemu zamknięciu okna. Warto mieć na uwadze, że mycie tego typu okien nie należy do najprostszych, dlatego jeśli się na nie zdecydujesz, zamontuj kilka takich okien obok siebie.
  • obrotowo-uchylne - poza górną osią obrotu zamontowano tutaj dodatkową oś obrotu, która znajduje się w połowie wysokości okna. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest otwieranie okna na dwa sposoby. Chcąc je jedynie uchylić, wystarczy zwolnić specjalną blokadę.
  • obrotowe - to okna o jednej osi obrotu, którą umieszczono w połowie wysokości skrzydła. Ich przewagą nad innymi jest łatwość w myciu i konserwacji. Po obróceniu okna i zablokowaniu okna szyba zewnętrzna zwrócona jest do wewnątrz, dzięki czemu użytkownik ma do niej doskonały dostęp.
  • wysokoosiowe - jest to pewien rodzaj okien, których oś obrotu znajduje się wyżej - mniej więcej na wysokości ¾ skrzydła. Otwieranie tego typu okna jest ułatwione dzięki specjalnym siłownikom. Ich największą zaletą jest większy komfort użytkowania, ponieważ dorosły człowiek jest w stanie wyglądać przez nie stojąc w pozycji wyprostowanej.
  • rozwieralne - jest to cecha wyłazów dachowych. Tego typu okna otwierają się na zewnątrz. Zawiasy zamontowane z lewej lub prawej strony bocznej ramy sprawiają, że okno (wyłaz) jest w stanie otwierać się na stronę, która jest wygodna dla użytkownika. Dzięki nim bez problemu można wyjść na dach. Specjalne siłowniki zabezpieczają okno przed przypadkowym zamknięciem okna.
  • nierozwieralne - służą do doświetlania pomieszczeń. Konieczność ich mycia sprawia, że trzeba je montować w sąsiedztwie innych, otwieranych okien dachowych. kolankowe - jest to połączenie okna połaciowego z oknem pionowym, które montuje się w ścianie bocznej, zwanej kolankową. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli układ pomieszczenia nie pozwala Ci na swobodne wyglądanie przez okno połaciowe.
  • balkon dachowy - jest to połączenie okna klapowego z niewielkim oknem przypominającym kolankowe, do którego po bokach zamontowano barierki. Ten rodzaj okna dachowego otwiera się do góry (okno klapowe) oraz do przodu dolna część, dzięki czemu na poddaszu powstaje niewielki balkon.
 • Jakie okno wybrać na poddasze — drewniane czy plastikowe?

  Zarówno okna drewniane, jak i plastikowe mają swoich zwolenników. Spór pomiędzy nimi trwa od dawna i nie zanosi się na to, aby miał się skończyć. Dlatego przedstawimy tutaj jedynie „za” i „przeciw”, które wymienia każda ze stron. Wybór okien pozostawimy natomiast Tobie.

  Okna drewniane

  Są dla wielu towarem ekskluzywnym, co potwierdza nie tylko ich cena, ale także estetyka i tradycja. Dzięki nim wnętrze staje się przytulne i zyskuje ciepły charakter. Produkt ten można malować i lakierować na dowolny kolor, dzięki czemu widoczne są ich słoje. Drewniane okna dachowe naturalnie regulują wilgotność w pomieszczeniu. W zależności od panujących w pomieszczeniu warunków oddają albo przyjmują wodę.

  Jeszcze do niedawna miały dużą przewagę nad innymi oknami dzięki wentylacji grawitacyjnej. Obecnie jednak produkty te są tak samo szczelne lub możliwe do rozszczelnienia, jak okna plastikowe. Istotnym parametrem, który zawsze należy sprawdzić przed zakupem jest współczynnik infiltracji, który powinien wynosić minimum 0,3, bez względu na materiał.

  Wadą okien drewnianych, która może odstraszyć niektóre osoby jest konieczność regularnej konserwacji. Trudność ta jest rekompensowana przez znacznie dłuższy okres użytkowania. Specjaliści twierdzą, że przy dobrej konserwacji żywotność okien może wynosić nawet 100 lat. Jest to także możliwe dzięki klejonej konstrukcji profili, dzięki czemu te się nie wypaczają.

  Okna dachowe plastikowe

  Okna dachowe, które na rynku istnieją znacznie krócej niż drewniane. Istotne jest, że pomimo krótszej tradycji, coraz częściej parametrami doganiają okna wykonane z drewna. Co więcej, okna dachowe PVC są bardziej odporne na wilgoć, wodę i rozmaite substancje chemiczne.

  Trzeba niestety pamiętać o tym, że gama kolorystyczna tego typu produktów jest uboga. Zazwyczaj są białe, jednak można je także okleić okleiną w wybranym kolorze. Niestety ich barwy nie będzie można zmienić po rozpoczęciu użytkowania.

  Okna plastikowe nie wymagają obszernej konserwacji. Wystarczy umyć je kiedy się zabrudzą. Porównując je do okien drewnianych, modele wykonane z PVC znacznie gorzej współpracują z więźbą dachową.

  Okna plastikowe są idealne do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności takich jak kuchnia, czy łazienka.

  Bez względu na to, który rodzaj okna dachowego wybierzesz, zawsze sprawdź u producenta, czy dany model posiada odpowiednie certyfikaty i atesty, a montaż powierz doświadczonemu fachowcowi.

 • Jacy są główni producenci okien dachowych?

  Przyglądając się rynkowi okien dachowych zapewne zauważyłeś, że istnieje wiele firm, która oferuje tego typu asortyment. Jeżeli zależy Ci na oknach dobrej jakości, zapoznaj się z poniższą listą najważniejszych producentów, do których należą:

  • VELUX - firma, która jest częścią duńskiego holdingu VKR. Producent obecny jest na rynku polskim od 1990 roku. W Polsce posiada cztery zakłady produkcyjne, które zlokalizowane są w Gnieźnie (2 fabryki) oraz Namysłowie i Wędkowach obok Tczewa;
  • FAKRO - firma, która na rynku istnieje od 1991 roku. Ciekawostką jest to, że od początków istnienia, po dzień dzisiejszy opiera się w 100% na polskim kapitale. Grupa FAKRO może pochwalić się 12 spółkami produkcyjnymi i 16 dystrybucyjnymi, które zlokalizowane są w całej Europie, Azji i Ameryce.
  • ALTATERRA - podobnie jak VELUX jest częścią grupy VKR i produkuje okna dachowe dla takich marek jak:, ROOFLITE+, BALIO, czy DAKEA.
  • OKPOL - firma mająca 30 lat doświadczenia w produkcji okien dachowych oraz wyłazów. Jest to firma rodzinna, która od początków istnienia nie traci zapału do tworzenia wysokiej jakości asortymentu, który ma ułatwić życie Klientom.
  • ROTO - firma, która od początków swojego istnienia kieruje się innowacyjnymi rozwiązaniami, które pozwalają stworzyć jej okna dachowe wysokiej jakości.
  • DOBROPLAST - firma, która produkuje okna w wielu kolorach, dzięki czemu jest w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów.
 • Czym jest współczynnik Uw i dlaczego jest tak ważny?

  Współczynnik Uw jest jednym z najważniejszych parametrów, który należy brać pod uwagę, kiedy porównujesz poszczególne modele okien dachowych. Wskazuje poziom paroprzepuszczalności cieplnej okna. To właśnie od niego zależy, ile ciepła ucieknie na zewnątrz, a tym samym - jak wzrosną koszty ogrzewania.

  W tym wypadku - im mniejsza wartość współczynnika Uw, tym lepiej. Przyjmuje się, że dla domów mieszkalnych współczynnik ten nie powinien przekraczać 1,3 W/m2K, jednak wielu producentów oferuje asortyment o niższym współczynników, który wynosi około 0,9 W/m2K i mniej. Warto mieć na uwadze obecnie obowiązujące przepisy, które zmieniły się od stycznia 2021

  Decydując się na okna dachowe warto pamiętać o tym, że obliczając wspomniany współczynnik, trzeba brać pod uwagę nie tylko stolarkę okienną, ale również szybę. Szukając odpowiednich okien zwróć uwagę na to, że niektórzy producenci podają jedynie współczynnik przepuszczalności jedynie dla szyby, czym wprowadzają swoich Klientów w błąd.

  Jeżeli podczas wyboru okien dachowych będziesz miał wątpliwości co do wartości tego parametru, skontaktuj się z pracownikami renowa24.pl, którzy z pewnością pomogą Ci dokonać słusznego wyboru.

 • Szczelność i wodoszczelność okna dachowego - co warto o nich wiedzieć?

  Szczelność

  Szczelnością, inaczej nazywaną infiltracją opisuje się ilość powietrza pod ciśnieniem, jaką przepuszczają szczeliny znajdujące się w oknie dachowym. Parametr ten wyrażany jest przez specjalistów jako a [m3/mhdaPa2/3].

  Przyglądając się temu wskaźnikowi warto pamiętać, że właściwy mikroklimat osiąga się, kiedy wartość tego parametru wynosi między 0,5 a 1. Jeżeli znajdziesz okna, które mają mniejszą wartość szczelności, wówczas możesz mieć pewność, że nie będą prawidłowo wentylować pomieszczenia. Natomiast większa wartość sprawia, że okno będzie cechowała wysoka utrata ciepła.

  Decydując się na kupno okna dachowego warto zainwestować w to, które wg nomy EN 12207 ma minimum klasę 3. Idealnym rozwiązaniem będą okna o klasie 4. Są one bowiem energetycznie niezawodne.

  Wodoszczelność

  Jest to parametr określający ciśnienie, przy którym badane okno dachowe jest nadal wodoszczelne.

  Wodoszczelność określa norma EN 12208, wg której okno dachowe powinno mieć klasę co najmniej 5A. Skala wynosi od 1A do 9A. Decydując się na okno, które wyróżnia się wspomnianymi parametrami można mieć pewność, że nawet przy dużych ulewach nie będzie przeciekać. Im wyższy jest ten parametr, tym lepiej. Warto jednak pamiętać, że będzie to miało odzwierciedlenie także w cenie okna.

 • Czym jest izolacyjność akustyczna?

  Izolacyjność akustyczna oznaczona jest w normie EN 14351 parametrem Rw. Jest to wskaźnik, który określa, jak bardzo nabyte okno dachowe będzie tłumiło hałas, który pochodzi z zewnątrz. Im większa wartość tego współczynnika, tym izolacyjność akustyczna okna jest większa. Warto przy tym pamiętać, że nie powinna wynosić mniej niż 30 - 32 dB.

 • Co to jest współczynnik promieniowania słonecznego?

  Jest to parametr, który opisuje, jaka ilość energii słonecznej przedostaje się do wnętrza pomieszczenia przez szybę. Im większa wartość, tym pomieszczenie będzie szybciej się nagrzewać. Współczynnik promieniowania słonecznego oznacza się listerą „g” i wyraża w procentach.

 • Czym jest współczynnik przenikania światła?

  Współczynnik przenikania światła oznacza się jako „Tv“. Dzięki niemu użytkownik okna dachowego dowiaduje się, ile światła słonecznego, które widzi, trafia do wnętrza przez szybę. Im większa wartość tego współczynnika, tym na poddaszu będzie jaśniej.

 • Czym jest i jaka powinna być dla okna dachowego nośność urządzeń zabezpieczających?

  Nośność urządzeń zabezpieczających powinna dla okna dachowego wynosić minimum 350N.

 • Czym są i czy warto zainstalować okna antywłamaniowe?

  Niektórzy specjaliści twierdzą, że okna antywłamaniowe nie istnieją, ponieważ dobry włamywacz jest w stanie pokonać prędzej czy później każde zabezpieczenie. Zakup okna o podwyższonej odporności na włamanie może jednak przedłużyć czas włamania lub powstrzymać włamywacza.

  Okna antywłamaniowe dostępne na rynku mają specjalną konstrukcją. Specyficznym rozwiązaniem, które stosuje się w tym wypadku są okucia z zaczepami i trzpieniami, które kształtem przypominają „grzybek” i które rozmieszczone są na każdej stronie okiennego skrzydła. Co więcej, w oknach antywłamaniowych stosuje się pakiety szyb klejonych specjalnymi foliami, które utrudniają ich wybicie.

  Aby okno mogło nosić miano antywłamaniowego powinno być wyposażone w okucia o klasie odporności minimum RC2 oraz w pakiety szybowy o klasie co najmniej P4A. Co ważne - jeśli okna posiadają takie parametry, jednak ich właściwości nie zostały potwierdzone przez specjalistyczne laboratorium, nie mogą nosić miana antywłamaniowych. Dodatkowo warto wybierać okna, które posiadają blaszkę antyrozwierceniową pod klamką, która z kolei jest blokowana za pomocą przycisku lub kluczyka.

  Informacji, że okno posiada podwyższoną odporność na włamanie należy szukać w Deklaracji Właściwości Użytkowych, która została poprzedzona badaniami w specjalistycznych laboratoriach.

 • Czy okno dachowe uchroni nas przed wizytą złodzieja?

  Nie. Okno dachowe, jeśli ma podwyższoną odporność na włamanie, może jedynie skutecznie opóźnić włamanie lub zniechęcić włamywacza do dokonania tego czynu. Nie chroni jednak przed włamaniem. Wprawny włamywacz, podobnie, jak przez inną przegrodę budynku, jest w stanie dostać się do naszego mieszkania na poddaszu.

  Aby mieć pewność, że skutecznie utrudniłeś włamywaczowi zadanie, zawsze wybieraj okna dachowe o podwyższonej odporność na włamanie, które w specjalistycznych badaniach uzyskało minimum klasę RC2. Dodatkowym utrudnieniem może być roleta zewnętrzna, która także może skutecznie zniechęcić włamywacza do działania.

 • Okna dachowe

 • Kołnierz z folii paroprzepuszczalnej RUC

  Kołnierz z folii paroprzepuszczalnej Rooflite  skraca czas montażu. Jest on wykonany z odpornej na rozdzieranie membrany dachowej która nie jest tkana i jest pokryta warstwą paroprzepuszczalną. Montaż przebiega znacznie szybciej, ponieważ nie trzeba jej przycinać do odpowiedniego kształtu. Folia jest wykonana z jednego bezszwowego kawałka materiału, dzięki czemu jest w 100% wodoszczelna.

  Linia styku dachu z oknem dachowym jest bardzo ważnym obszarem całego budynku, a nasz kołnierz  RUC pomaga uniknąć błędów montażowych.

  Przeznaczony do ochrony konstrukcji dachu i sufitu.

 • Kołnierz izolacyjny Rooflite IFC

  Kołnierz izolacyjny IFC całkowicie uszczelnia okno, dopasowując się do niego w 100%. Kołnierz ogranicza utratę ciepła i ułatwia bezbłędny montaż okna dachowego. Idealny do poprawy izolacji cieplnej. Poprawia parametr cieplny o Uw=0,1

  Kołnierz jest idealny do ogrzewanych pomieszczeń mieszkalnych i jest dostępny we wszystkich rozmiarach okien Rooflite

  Kołnierz izolacyjny Rooflite jest dostarczany z taśmą samoprzylepną, która służy do jego solidnego przymocowania.

  Kołnierz mocowany jest za pomocą taśmy samoprzylepnej, która się na nim znajduje.

 • W jaki sposób czyścić zewnętrzną szybę w oknie dachowym.

  Czyszczenie szyby w oknach marki Rooflite  jest szybkie i bardzo proste.

  Aby umyć szybę zewnętrzną, wystarczy obrócić skrzydło o 180 stopni. Proszę się nie martwić –  to specjalna konstrukcja i okno nie wypadnie.

 • Co należy zrobić kiedy okno po otwarciu samo się przymyka?

  Skrzydło okienne jest tak zaprojektowane, aby pozostawało otwarte w położeniu zbliżonym do poziomu. W przypadku kiedy okno przymyka się po otwarciu, oznacz że podczas montażu sprężyny w oknie nie zostały odblokowane. Można to łatwo zrobić, otwierając okno do usłyszenia odgłosu kliknięcia.

  Jeśli to nie rozwiąże problemu, prosimy o kontakt pod adresem biuro@budujemy.eu  lub numerem telefonu +48795660440 w celu uzyskania pomocy.

 • Czym jest pakiet szybowy?

  Oszklenie  w oknie jest częścią pakietu szybowego. Przy wyborze okna dachowego zapewniamy najpopularniejsze rodzaje oszklenia. Jest ono najprostszym sposobem na poprawienie komfortu poddasza, poprzez zapewnienie  bezpieczeństwa, ułatwienie konserwacji i poprawę izolacji akustycznej.

  Wybór dostępnych szyb umożliwia zapewnienie optymalnego poziomu termoregulacji, obniżenie poziomu hałasu zewnętrznego, czy wentylację w pomieszczeniach takich jak na przykład łazienki czy kuchnie. W naszej ofercie znajdziecie okna z pakietem dwuszynowym jak również energooszczędne okna z pakietem 3-szybowym.

 • Na szybie okna pojawiła się wilgoć (kondensacja). Co robić?

  Należy upewnić się, że pomieszczenie jest odpowiednio wentylowane. Należy również pamiętać, że kondensacja na szybie od strony pomieszczenia często wynika z braku źródła ciepła (grzejnika) pod oknem dachowym.

  Co więcej, wnęka okienna powinna być wyprofilowana poziomo nad oknem dachowym i pionowo pod oknem dachowym, zapewniając w ten sposób prawidłową cyrkulację powietrza i maksymalne doświetlenie.

 • Kontrolowanie ciepła i światła

  CO MOGĘ ZROBIĆ, ABY OBNIŻYĆ TEMPERATURĘ I ZMNIEJSZYĆ NATĘŻENIE ŚWIATŁA?

  Szyby używane w dostępnych oknach dachowych marki Rooflite  są produkowane przy użyciu powłoki niskoemisyjnej i wypełnione argonem, dzięki czemu okna oraz wyłazy są wyjątkowo energooszczędne.

  Ponadto istnieje kilka opcji ochrony przeciwsłonecznej, które można dodać do okien dachowych, aby regulować światło i ciepło. Wszystkie dostępne rolety i markizy można obejrzeć „tutaj”

 • Dlaczego jest mi potrzebny kołnierz i do czego służy?

  Kołnierz jest konieczny, ponieważ zapewnia szczelne połączenie okna z dachem i niweluje ryzyko przeciekania wody. Jest również warunkiem ważności gwarancji na okno dachowe.

 • Kołnierz w kolorze szarym jest najbardziej odpowiedni do wszystkich typów dachów

  Nasze kołnierze dostępne są w uniwersalnym kolorze: ciemny szary - antracyt (RAL 7043). Jest to  również kolor używany przez większość producentów okien dachowych w Europie.

  Jeśli zastanawiasz się czy będzie pasował do Twojego dachu w kolorze brązowym czy ceglastym  - to oczywiście tak. Prawie 100% kołnierzy na dachach jest właśnie w kolorze antracytowym.

 • Rodzaje okien dachowych

  Poniżej prezentujemy najpopularniejsze rodzaje okien dachowych dwu i trzy szybowych , które znajdą zastosowanie w każdym indywidualnym projekcie:

  OKNA DREWNIANE

  Drewniane okna dachowe pokryte są bezbarwnym lakierem. Chroni on drewno przed zabrudzeniami i wilgocią. Okna drewniane doskonale komponują się z tradycyjnymi wnętrzami.

  • Klasyczne,  drewniane okna dachowe wykonane są z drewna sosnowego posiadającego certyfikat FSC. Pokryte są bezbarwnym, wodorozcieńczalnym lakierem, który chroni drewno przed zabrudzeniami i wilgocią.
  • Naturalny i ciepły wygląd lakierowanego drewna zapewnia poczucie ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych.

  OKNA PCV

  Okna PCV doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz i domów. Są trwałe i nie wymagają konserwacji.

  • Trwałe i niewymagające konserwacji,
  • Idealne do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnie, łazienki czy pralnie.
 • Żywotność okna dachowego

  Okno dachowe, powinno spełniać swoje funkcje przez co najmniej kilkanaście lat.

  Nawet przy standardowej konserwacji, ten okres może zostać znacznie wydłużony.

  Dzięki temu nadal używane są 30 czy nawet 40 letnie okna, które są poprzednikami sprzedawanych przez nas obecnie modeli.

 • Obrotowe Okna Dachowe

  Obrotowe okna dachowe są najpopularniejszymi oknami i są bardzo wygodne w obsłudze.

  Okna dachowe marki Rooflite z dolnym otwieraniem są doskonałym wyborem przy wysokich ścianach kolankowych. Polecamy je szczególnie, gdy okna muszą być zamontowane na wysokości powyżej 120 cm od podłogi.

  Korzyści obrotowego okna dachowego

  - Wygodne i szybkie otwieranie – zarówno górnym drążkiem jak i dolną klamką,

  - Poprawia wentylację i rozświetla poddasze,

  - Zamontowanie okna na wysokości oczu pozwala się cieszyć widokiem okolicy po horyzont.

   Odpowiednie dla dachów o nachyleniu od 15 do 90 stopni.

 • Z jakiego rodzaju drewna wykonane jest okno dachowe

  Marka  Rooflite rygorystycznie podchodzi do ochrony środowiska, zapewnienia bioróżnorodności, przeciwdziałania zmianom klimatu i ochrony praw społeczności mieszkających wokół lasów. Dlatego całe używane w produkcji drewno pozyskiwane jest z lasów certyfikowanych w zakresie zrównoważonego rozwoju lub innych ekologicznych kontrolowanych źródeł.

  Wszyscy dostawcy drewna są certyfikowani zgodnie z PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification), FSC (Forest Stewardship Council) lub posiadają oba certyfikaty.

  Dzięki temu jesteśmy pewni, że w sprzedawanych przez nas oknach nie jest wykorzystywane drewno drzew tropikalnych.

  Jakość procesów produkcyjnych Rooflite i produktów do okien dachowych jest certyfikowana przez uznany na całym świecie instytut Rosenheimradę FSC i zgodnie ze standardem ISO.

 • Czym jest okno dachowe?

  Oknem dachowym nazywa się element konstrukcyjny umieszczony w dachu, który stworzono z myślą o montażu w zasięgu ręki użytkownika. W zależności od sposobu otwierania, skrzydło okna można obrócić, dzięki czemu właściciel poddasza może wyczyścić szybę zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz.

  Wielkość niektórych okien dachowych pozwala na to, aby w myśl przepisów budowlanych stały się także wyjściem ewakuacyjnym.

  Na poddaszach zaadaptowanych na mieszkalne montowane są okna dachowe o różnych wielkościach, rodzajach otwierania, a także konfiguracjach (np. zestawy KOMBI, okna dachowe balkonowe itp.).

  Jednym z rodzajów okien dachowych są także świetliki, które montowane są w miejscach trudnodostępnych. Muszą jednak spełnić większość wymagań budowlanych w zakresie oznaczeń i testowania. Świetliki doskonale doświetlają przestrzeń, dzięki czemu pomieszczenia są widne i przyjemne w obiorze. Warto je zainstalować np. w łazienkach, przedpokojach czy garderobach.

 • Czy okna dachowe można zainstalować bez względu na kąt nachylenia dachu?

  Tak. Warto jednak przed zakupem przyjrzeć się sposobowi otwierania okien dachowych. Obrotowe produkty projektowane i produkowane są przez producentów z myślą o dachach, których kąt nachylenia wynosi między 15 a 90°.

  Jeżeli wybierzesz okna klapowo-obrotowe, powinieneś liczyć się z tym, że instaluje się je w dachach, których kąt nachylenia wynosi między 15 a 75° lub, jeśli użyje się specjalnych sprężyn - 55 - 75°.

  Niektórzy producenci, jak np. Dakea lub Rooflite+ oferują Klientom także duży wybór okien dachowych do dachów płaskich. Tego typu rozwiązania instaluje się na dachach, których kąt wynosi między 0 a 15°.

  Przy wyborze okien dachowych należy zawsze wziąć pod uwagę materiał pokrycia oraz wybrany kołnierz.

 • Czy można wymienić szybę w zamontowanym już oknie dachowym Rooflite+?

  Niestety nie ma możliwości wymiany samej szyby w oknie dachowym Rooflite+. Istnieje możliwość wymiany całego skrzydła okiennego ale tylko w przypadku jeśli konstrukcja ramy jest kompatybilna. W tym celu najlepiej skontaktować się mailem biuro@budujemy.eu lub telefonicznie 795660440.

 • Czy konieczne jest montowanie źródła ciepła w pobliżu okna dachowego?

  Nie ma konieczności montowania źródła ciepła pod oknem dachowym lecz montując okno dachowe zaleca się umieszczenie pod nim kaloryfera lub innego źródła ciepła. Dzięki temu możliwe będzie zminimalizowanie kondensacji na szybie.

 • Jaki jest okres eksploatacji dla okna dachowego.

  Podobnie jak większość innych materiałów budowlanych, również okno dachowe cechują się długim cyklem eksploatacji. Jeżeli będą dobrze konserwowane, ich żywotność można wydłużyć. Ich eksploatacja może wynosić nawet 3 czy 4 dekady.

 • Jaki minimalny odstęp powinno się zachować między dwoma oknami dachowymi?

  Montując pojedyncze okna dachowe należy pamiętać, że powinno oddzielać się je dwoma rzędami dachówek - jest to jakieś 40 do 60 cm. Decydując się na montaż okien w zestawach KOMBI, należy zaopatrzyć się w specjalny kołnierz przystosowany do takiego montażu. Wówczas odległość pomiędzy dwoma oknami dachowymi znacznie się zmniejsza. Jest to rozwiązanie pozwalające zamontować okna dachowe praktycznie obok siebie. Masz wątpliwości, zachęcamy Cię do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta, którzy chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości pod numerem Tel 795660440 lub telefonicznie.

 • Co dzieje się z oknem, kiedy występują trudności w jego otwarciu i zamknięciu?

  Jeżeli zauważysz, że masz trudności zarówno w otwarciu, jak i zamknięciu okna, sprawdź jak położone jest skrzydło okno względem ościeżnicy. Skrzydło powinno być idealnie dopasowano do niej już podczas instalacji. Musi się płynnie obracać. Jeśli tak nie jest oznacza to, że zostało źle zainstalowane.

  Kiedy montujesz okno dachowe, zawsze trzymaj się ściśle instrukcji obsługi, wówczas unikniesz błędów. Zastanów się także nad zatrudnieniem fachowców, którzy prawidłowo zamontują okno na poddaszu.

 • Dlaczego zewnętrzna szyba okna dachowego paruje?

  Zamglenie na szybie okna dachowego może pojawić się, kiedy spada temperatura na zewnątrz. Wówczas zimne powietrze skrapla się po zewnętrznej stronie szyby.

 • Czy okno dachowe może przeciekać?

  Okno dachowe nie powinno przeciekać, jeśli zostanie poprawnie zamontowane. W tym celu należy wykorzystać oryginalny kołnierz uszczelniający.

  Jeżeli masz wątpliwości co do samodzielnego montażu okna dachowego, zatrudnij profesjonalnych monterów, którzy mają doświadczenie w instalacji okien dachowych lub zapoznaj się ze wszystkimi instrukcjami - zarówno tradycyjnymi, jak i w formie filmów, które producent wybranych przez Ciebie okien umieścił na swoich stronach.

 • Kiedy dobrze jest wymienić okno dachowe?

  Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ powodów, kiedy należy wymienić okno dachowe na nowe jest wiele. Pierwszym z nich jest fakt, że okna, które zamontowane kilkadziesiąt lat temu nie spełniają obecnie obowiązujących norm energooszczędności. W takim wypadku współczynnik przenikania ciepła jest znacznie wyższy, niż ten jaki osiągnięto w obecnie wyprodukowanych oknach. Jeżeli zatem chcesz podnieść komfort cieplny na poddaszu, warto wymienić okna dachowe na nowe.

  Kolejnym z powodów, dla których wymiana okien dachowych powinna zostać przeprowadzona, jest dodatkowa wentylacja. Starsze okna dachowe nie były wyposażane w dodatkowe nawiewniki, przez co wymiana powietrza była mocno ograniczona. Pamiętaj, że dobrze wentylowane powietrze ma ogromny wpływ zarówno na komfort użytkowania poddasza, jak również na kondycję okien, szczególnie jeśli zostały wykonane z drewna. Inne powody, dla których warto wymienić okno dachowe na nowe to:

  1. niedokładny montaż starego okna dachowego;
  2. przestarzały montaż okna dachowego (chodzi np. o wystawanie okna dachowego ponad powierzchnię dachu, co skutkowało tym, że było ono zimniejsze);
  3. uszkodzenie jednego z elementów okna dachowego;
  4. pojawienie się na ramie okiennej pleśni lub innych mikroorganizmów;
  5. zużycie się okna dachowego;
  6. adaptacja poddasza nieużytkowego na użytkowego, w którym stare okna dachowe nie spełniają norm, np. tej dotyczącej izolacji cieplnej.
 • Zamarzanie okien dachowych - co to takiego?

  Zamarzanie okna dachowego, czyli pojawienie się szronu na jego zewnętrznej szybie, świadczy o tym, że pakiet szybowy ma wysoką termoizolacyjność. Nie oznacza to jednak, że jeśli szron się nie pojawia, to okno dachowe jest wadliwe. Należy pamiętać, że to zjawisko nie dotyczy każdego okna.

  Pojawienie się szronu na zewnętrznej szybie oznacza, że jest ona z typu chłodnych, czyli takich, przez które nie przenika ciepło, które jest generowane przez ogrzewanie wewnątrz. Zamarzanie okien dachowych od zewnątrz jest zatem naturalnym procesem, który wynika z panującej różnicy temperatur. Nie musisz zatem samodzielnie usuwać lodu lub stosować specjalnych środków, które będą zapobiegały zamarzaniu pary wodnej.

 • W jaki sposób prawidłowo konserwować i czyścić zewnętrzne akcesoria do okien dachowych?

  Jeżeli zastanawiasz się, jak prawidłowo zakonserwować i wyczyścić rolety zewnętrzne i markizy, musisz wiedzieć, że zadanie to nie jest ani wymagające, a już tym bardziej czasochłonne. Akcesoria zewnętrzne są bowiem skonstruowane w taki sposób, aby ich użytkowanie było bezproblemowe.

  Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że materiały, jakie wykorzystano do produkcji rolet (zarówno tradycyjnych rolet zewnętrznych, jak i tych solarnych) oraz markiz termoizolacyjnych, zapewniają ich wieloletnią trwałość.

  Jeżeli jednak chcesz wyczyścić poszczególne akcesoria pamiętaj o tym, aby markizy myć, używając miękkiej gąbki oraz ciepłej wody z mydłem lub specjalnymi środkami, które przeznaczone są do czyszczenia PVC. Woda nie powinna mieć więcej niż 35°C. Na końcu spłucz markizę czystą wodą.

 • Jakie rolety na okna dachowe wybrać?

  Wybór rolety do okien dachowych nie jest oczywisty, dlatego nie można jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie. To, jaki produkt wybierzesz będzie w dużej mierze zależało od usytuowania okna, a także przeznaczenia pomieszczenia oraz indywidualnych preferencji użytkowników.

  Producenci okien dachowych oferują dedykowane im rolety zewnętrzne elektryczne, ręczne, solarne. Tego rodzaju produkty sprawdzają się wszędzie tam, gdzie właścicielowi zależy na uzyskaniu pełnego zaciemnienia, czyli np. w pokoju dziecka lub w sypialni. Jeżeli jednak chce jedynie ochronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się zachowując jednocześnie jak najwięcej światła w pomieszczeniu, wystarczy, że na oknie dachowym zamontuje termoizolacyjną markizę. Wówczas spełni oba wymienione wyżej warunki — w pomieszczeniu będzie panował półmrok i przyjemny chłód.

  Jeżeli jednak należysz do osób, którym oprócz wyżej wymienionych aspektów zależy także na prywatności, postaw na uniwersalne Rolety i markizy na okno dachowe, które zapewnią Tobie i Twojej rodzinie prywatność.

 • Czym jest kołnierz montażowy i do czego służy?

  Kołnierz montażowy jest elementem, który łączy okno dachowe z pokryciem dachowym. Nadrzędną funkcją tej części jest zapewnienie oknu dachowemu wiatroodporności oraz wodoodporności. Co więcej, kołnierz montażowy wyposażono w system rynienek, dzięki którym możliwe jest odprowadzenie wody deszczowej wokół ramy okna.

  Ta część okna dachowego jest odporna na działanie promieni UV. Można go stosować na dachach o różnym pokryciu - doskonale sprawdza się zarówno na dachach płaskich, jak i tych, których grubość wynosi do 120 mm (mowa tutaj o dachówce wysokoprofilowej).Kołnierze montażowe są nie tylko łatwe w instalacji, ale także w późniejszym utrzymaniu. Należy je stosować zarówno w przypadku okien, które wykonano z drewna, jak i tych stworzonych z PVC.

 • Ile kosztuje okno dachowe i dedykowane mu akcesoria?

  Na cenę okien dachowych składa się kilka istotnych czynników, dlatego nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Chcąc ustalić cenę okna dachowego i dedykowanych akcesoriów, należy wziąć pod uwagę kilka składowych. Należą do nich:

  • wielkość okna;
  • wybrany pakiet szybowy;
  • grubość zastosowanych szyb;
  • obecność dodatkowych powłok (np. samoczyszczących).
  • wybór marki

  Warto także zwrócić uwagę na parametry okna dachowego, w szczególności współczynnik przewodzenia ciepła (Uw), który w oknach producenci osiągają m.in. przy użycia wypełnianie przestrzeni pomiędzy kolejnymi szybami. Miejsce to wypełnia się określonym gazem - argonem lub kryptonem.

  Jeżeli chodzi o cenę akcesoriów dachowych - jest ona uzależniona od funkcji, jakie spełniają oraz od wielkości. Im bardziej zaawansowana technologia, tym akcesoria będą droższe.

 • Czy okno dachowe zawsze można zamontować?

  Montaż okien dachowych budzi w wielu osobach sporo wątpliwości. Decydując się na ten krok, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, wówczas instalacja okna przebiegnie bez żadnych problemów.

  Najlepszą sytuacją jest ta, kiedy dach, w którym ma być zamontowane okno dachowe jest budowany, a w jego projekcie uwzględniono określoną ilość okien dachowych. Dzięki temu już na etapie układania więźby można przygotować miejsce na wstawienie okna. Jest to niezwykle ważne, ponieważ montaż okna w tym wypadku znacznie się skraca i niepotrzebne są dodatkowe komplikacje i przycinanie istniejących już belek.

  Trochę inaczej ma się sprawa, kiedy dach już istnieje. Tutaj montaż okien może trochę się skomplikować, jednak nadal jest możliwy. Warunkiem jest w tym wypadku odpowiednie przygotowanie więźby, która musi udźwignąć dodatkowy ciężar. Jako właściciel musisz mieć także świadomość, że konieczne będzie usunięcie części pokrycia dachowego, którego później nie musisz dokładać. Powstałe luki zostaną zamaskowane przez specjalne blaszane kołnierze i taśmy dekarskie.

  Specjalny nadzór nad montażem okien dachowych

  Choć okna dachowe są wygodną opcją, istnieją sytuacje, w których nie powinno się montować ich ze względu na bezpieczeństwo lub komfort ich użytkowania. Do najczęściej wymienianych przeszkód należą:

  • duże straty ciepła - mogą pojawić się, jeśli wybierzesz okna dachowe o wątpliwej jakości. Pamiętaj, aby wybierać produkty od sprawdzonych producentów, których skuteczność została przebadana i potwierdzona nie tylko przez laboratoria, ale także przez użytkowników;
  • słaba konstrukcja dachu - zniszczona lub wykonana z nie najlepszej jakości drewna więźba dachowa może nie udźwignąć okien dachowych, co będzie stanowiło duże zagrożenie dla zdrowia;
  • kąt nachylenia dachu - warto tutaj przytoczyć przykład okien wysokościowych, dla których kąt nachylenia dachu powinien wynosić między 20 a 65°, dlatego jeśli masz inny spad, powinieneś wybrać także inny model okna;
  • metraż pomieszczenia - tutaj należy stosować zasadę, która jasno określa, że światło okiennych ościeżnic powinno stanowić co najmniej ⅛ powierzchni podłogi. W przeciwnym wypadku w pomieszczeniu będzie za mało światła.
  • podniesienie dachu - jeżeli podczas montażu okna dachowego okaże się, że ościeżnice nie mogą być zamontowane na wysokości 90 - 110 cm nad podłogą, konieczne będzie podniesienie dachu do góry.

  Zanim zatem zaplanujesz montaż okien dachowych i rozpoczniesz prace dekarskie, oceń stan dachu oraz wszystkie „za” i „przeciw”. Może zdarzyć się tak, że nie będzie można ocenić stanu dachu bez zdjęcia jego pokrycia. Pamiętaj, jeżeli belki przy opukiwaniu wydają głuchy dźwięk, a na poddaszu unosi się zapach próchna, zanim zamontujesz okna dachowe, będziesz musiał podjąć radykalne kroki w celu doprowadzenia dachu do odpowiedniego, bezpiecznego dla użytkowników stanu.

 • Jakie są sposoby na montaż większej ilości okien dachowych?

  Jeżeli chcesz zamontować kilka okien dachowych, pamiętaj o odpowiedniej odległości, którą należy zachować - jest to około 60 cm między jednym a drugim oknem dachowym. Jeżeli zależy Ci na jednolitym, większym przeszkleniu, wybierz wariant zestawów KOMBI, które pozwolą na zespolenie okien dachowych bliżej siebie.

 • Co wziąć pod uwagę wybierając odpowiedni rozmiar okna dachowego?

  Rozmiar okna powinien być dopasowany do potrzeb użytkowników, a także wielkości pomieszczenia i jego przeznaczenia. Zupełnie inne okno dachowe wybierzesz do sypialni, czy salonu, a inne do łazienki.

  Pamiętaj także o przepisach, które jasno określają, że przeszklenia powinny wynosić co najmniej ⅛ powierzchni podłogi pomieszczenia, w którym montowane jest okno dachowe. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że do wnętrza dotrze odpowiednia ilość naturalnego światła.

 • Jak rozświetlić pomieszczenie stosując okno dachowe?

  Zanim wybierzesz odpowiednie okno dachowe, zastanów się najpierw nad swoimi potrzebami. To dzięki nim będziesz wiedział, jakie okno dachowe wybrać, aby rozświetlić pomieszczenie. Chcąc jak najlepiej rozświetlić wnętrza i dopasować je do swoich potrzeb, możesz wykorzystać na poddaszu:

  • pojedyncze okna dachowe;
  • zestawy okien dachowych (zestawy KOMBI);
  • balkony dachowe lub okna dachowe balkonowe;
  • okna kolankowe;
  • świetliki;
  • okna dachowe do dachów płaskich.

  Dzięki wspomnianym wyżej modelom jesteś w stanie podnieść komfort i wygodę użytkowania poddasza mieszkalnego.

 • Jak prawidłowo zamontować okno dachowe?

  Jeżeli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy i doświadczenia dekarskiego, lepiej, żebyś nie montował samodzielnie okien dachowych. Dlaczego? Otóż źle zamontowane okno spowoduje powstanie mostków termicznych oraz nieszczelności, które będą początkiem problemów, które będą miały widoczny wpływ na eksploatację poddasza.

 • Które okna dachowe są najlepsze?

  Jest to niezwykle trudne pytanie, na które praktycznie nie można odpowiedzieć. Każdy producent okien dachowych ma w swojej ofercie wysokiej jakości produkty, które są dostępne dla każdego użytkownika. Jeżeli chcesz wybrać najlepsze dla siebie okna, musisz zastanowić się nad swoimi potrzebami. Budujemy.Eu jest dystrybutorem asortymentu największych producentów okien dachowych tj: Rooflite+, Dakea, Velux, Fakro. Masz wątpliwości? Skontaktuj się z naszymi pracownikami, którzy pomogą Ci wybrać najlepsze dla Ciebie okna dachowe.

 • Czym jest szyba samoczyszcząca?

  Szyba samoczyszcząca jest elementem okna dachowego, który znacznie ogranicza gromadzenie się zanieczyszczeń, które mogą pojawić się na szybie. Dzięki temu użytkownik okna bez problemu może utrzymać je w czystości, co pozwala na lepszą widoczność. Wybierając okno z szybą samoczyszczącą użytkownik z pewnością oszczędza swój czas i pieniądze. Taki element powoduje, że widoczność jest doskonała nawet wtedy, kiedy pada deszcz.

 • Na jakiej wysokości dachu należy instalować okno dachowe?

  Zaleca się, aby wysokość montażu okien dachowych wynosiła około 120 cm od poziomu podłogi. Pamiętaj jednak o tym, że im wyżej od podłogi zamontujesz okno dachowe, tym lepsze będzie doświetlenie pomieszczenia. Warto zatem rozważyć nie tylko wyższy montaż, ale także zastosowanie okien dachowych, które mają klamkę na dole skrzydła. Wówczas bez problemu będzie można otworzyć okno.

 • Jak sprawdzić, jakie okna dachowe posiadamy w swoim domu (rozmiar)?

  Wszelkie informacje o rozmiarze okna oraz jego typie można zaleźć na tabliczce znamionowej, która umieszczona jest na skrzydle okna (każdy producent umieszcza tabliczkę w innym miejscu). Dzięki wspomnianemu elementowi bez problemu można zidentyfikować produkt - nie tylko wspomniany rozmiar i typ, ale także kod produkcji, dzięki czemu można np. określić datę wyprodukowanie określonego modelu okna.

  Sprawdź: Gdzie znaleźć tabliczkę znamionową w oknie dachowym

 • Jakie są rodzaje i sposoby otwierania okien dachowych?

  Szukając odpowiednich okien dachowych musisz wiedzieć, że jedną z głównych różnic, jakie występują pomiędzy oknami, jest sposób ich otwarcia. Decydując się na montaż okien dachowych, pierwszą decyzją, jaką powinieneś podjąć jest to, w jaki sposób będziesz otwierał okno. Właśnie to decyduje w dużej mierze o późniejszej wygodzie użytkowania.

  Biorąc pod uwagę sposób otwarcia, wyróżnia się następujące okna dachowe:

  • klapowe (uchylne) - są to okna dachowe, których oś obrotu umiejscowiono w górnej części ramy okna. Bardzo często producenci montują w nich siłowniki albo sprężyny, które mają zapobiec nieplanowanemu zamknięciu okna. Warto mieć na uwadze, że mycie tego typu okien nie należy do najprostszych, dlatego jeśli się na nie zdecydujesz, zamontuj kilka takich okien obok siebie.
  • obrotowo-uchylne - poza górną osią obrotu zamontowano tutaj dodatkową oś obrotu, która znajduje się w połowie wysokości okna. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest otwieranie okna na dwa sposoby. Chcąc je jedynie uchylić, wystarczy zwolnić specjalną blokadę.
  • obrotowe - to okna o jednej osi obrotu, którą umieszczono w połowie wysokości skrzydła. Ich przewagą nad innymi jest łatwość w myciu i konserwacji. Po obróceniu okna i zablokowaniu okna szyba zewnętrzna zwrócona jest do wewnątrz, dzięki czemu użytkownik ma do niej doskonały dostęp.
  • wysokoosiowe - jest to pewien rodzaj okien, których oś obrotu znajduje się wyżej - mniej więcej na wysokości ¾ skrzydła. Otwieranie tego typu okna jest ułatwione dzięki specjalnym siłownikom. Ich największą zaletą jest większy komfort użytkowania, ponieważ dorosły człowiek jest w stanie wyglądać przez nie stojąc w pozycji wyprostowanej.
  • rozwieralne - jest to cecha wyłazów dachowych. Tego typu okna otwierają się na zewnątrz. Zawiasy zamontowane z lewej lub prawej strony bocznej ramy sprawiają, że okno (wyłaz) jest w stanie otwierać się na stronę, która jest wygodna dla użytkownika. Dzięki nim bez problemu można wyjść na dach. Specjalne siłowniki zabezpieczają okno przed przypadkowym zamknięciem okna.
  • nierozwieralne - służą do doświetlania pomieszczeń. Konieczność ich mycia sprawia, że trzeba je montować w sąsiedztwie innych, otwieranych okien dachowych. kolankowe - jest to połączenie okna połaciowego z oknem pionowym, które montuje się w ścianie bocznej, zwanej kolankową. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli układ pomieszczenia nie pozwala Ci na swobodne wyglądanie przez okno połaciowe.
  • balkon dachowy - jest to połączenie okna klapowego z niewielkim oknem przypominającym kolankowe, do którego po bokach zamontowano barierki. Ten rodzaj okna dachowego otwiera się do góry (okno klapowe) oraz do przodu dolna część, dzięki czemu na poddaszu powstaje niewielki balkon.
 • Jakie okno wybrać na poddasze — drewniane czy plastikowe?

  Zarówno okna drewniane, jak i plastikowe mają swoich zwolenników. Spór pomiędzy nimi trwa od dawna i nie zanosi się na to, aby miał się skończyć. Dlatego przedstawimy tutaj jedynie „za” i „przeciw”, które wymienia każda ze stron. Wybór okien pozostawimy natomiast Tobie.

  Okna drewniane

  Są dla wielu towarem ekskluzywnym, co potwierdza nie tylko ich cena, ale także estetyka i tradycja. Dzięki nim wnętrze staje się przytulne i zyskuje ciepły charakter. Produkt ten można malować i lakierować na dowolny kolor, dzięki czemu widoczne są ich słoje. Drewniane okna dachowe naturalnie regulują wilgotność w pomieszczeniu. W zależności od panujących w pomieszczeniu warunków oddają albo przyjmują wodę.

  Jeszcze do niedawna miały dużą przewagę nad innymi oknami dzięki wentylacji grawitacyjnej. Obecnie jednak produkty te są tak samo szczelne lub możliwe do rozszczelnienia, jak okna plastikowe. Istotnym parametrem, który zawsze należy sprawdzić przed zakupem jest współczynnik infiltracji, który powinien wynosić minimum 0,3, bez względu na materiał.

  Wadą okien drewnianych, która może odstraszyć niektóre osoby jest konieczność regularnej konserwacji. Trudność ta jest rekompensowana przez znacznie dłuższy okres użytkowania. Specjaliści twierdzą, że przy dobrej konserwacji żywotność okien może wynosić nawet 100 lat. Jest to także możliwe dzięki klejonej konstrukcji profili, dzięki czemu te się nie wypaczają.

  Okna dachowe plastikowe

  Okna dachowe, które na rynku istnieją znacznie krócej niż drewniane. Istotne jest, że pomimo krótszej tradycji, coraz częściej parametrami doganiają okna wykonane z drewna. Co więcej, okna dachowe PVC są bardziej odporne na wilgoć, wodę i rozmaite substancje chemiczne.

  Trzeba niestety pamiętać o tym, że gama kolorystyczna tego typu produktów jest uboga. Zazwyczaj są białe, jednak można je także okleić okleiną w wybranym kolorze. Niestety ich barwy nie będzie można zmienić po rozpoczęciu użytkowania.

  Okna plastikowe nie wymagają obszernej konserwacji. Wystarczy umyć je kiedy się zabrudzą. Porównując je do okien drewnianych, modele wykonane z PVC znacznie gorzej współpracują z więźbą dachową.

  Okna plastikowe są idealne do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności takich jak kuchnia, czy łazienka.

  Bez względu na to, który rodzaj okna dachowego wybierzesz, zawsze sprawdź u producenta, czy dany model posiada odpowiednie certyfikaty i atesty, a montaż powierz doświadczonemu fachowcowi.

 • Jacy są główni producenci okien dachowych?

  Przyglądając się rynkowi okien dachowych zapewne zauważyłeś, że istnieje wiele firm, która oferuje tego typu asortyment. Jeżeli zależy Ci na oknach dobrej jakości, zapoznaj się z poniższą listą najważniejszych producentów, do których należą:

  • VELUX - firma, która jest częścią duńskiego holdingu VKR. Producent obecny jest na rynku polskim od 1990 roku. W Polsce posiada cztery zakłady produkcyjne, które zlokalizowane są w Gnieźnie (2 fabryki) oraz Namysłowie i Wędkowach obok Tczewa;
  • FAKRO - firma, która na rynku istnieje od 1991 roku. Ciekawostką jest to, że od początków istnienia, po dzień dzisiejszy opiera się w 100% na polskim kapitale. Grupa FAKRO może pochwalić się 12 spółkami produkcyjnymi i 16 dystrybucyjnymi, które zlokalizowane są w całej Europie, Azji i Ameryce.
  • ALTATERRA - podobnie jak VELUX jest częścią grupy VKR i produkuje okna dachowe dla takich marek jak:, ROOFLITE+, BALIO, czy DAKEA.
  • OKPOL - firma mająca 30 lat doświadczenia w produkcji okien dachowych oraz wyłazów. Jest to firma rodzinna, która od początków istnienia nie traci zapału do tworzenia wysokiej jakości asortymentu, który ma ułatwić życie Klientom.
  • ROTO - firma, która od początków swojego istnienia kieruje się innowacyjnymi rozwiązaniami, które pozwalają stworzyć jej okna dachowe wysokiej jakości.
  • DOBROPLAST - firma, która produkuje okna w wielu kolorach, dzięki czemu jest w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów.
 • Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując okno dachowe?

  Aby mieć pewność, że wybrałeś najlepsze okna dachowe, powinieneś już podczas zakupu zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę, czy producenta, ale także na kilka istotnych parametrów, które mają ogromny wpływ na ich użytkowanie. Do najważniejszych czynników, które warto wziąć pod uwagę należą:

  • rodzaj pakietu szybowego (okna 2-szybowe, 3-szybowe, 4-szybowe)
  • współczynnik przepuszczalności cieplnej okna;
  • szczelność;
  • wodoszczelność;
  • izolacja akustyczna;
  • współczynnik promieniowania słonecznego;
  • współczynnik przenikania światła;
  • nośność urządzeń zabezpieczających.

  Pamiętaj, że w przypadku wyboru okien dachowych nie zawsze sprawdza się zasada, że im produkt jest droższy, tym ma lepszą jakość. Często okazuje się, że tańsze okna dachowe są w stanie lepiej spełnić wymagania użytkowników, niż drogie produkty.

 • Płatność

 • Jakie rodzaje płatności są możliwe w sklepie Budujemy.Eu?

  Nasz sklep oferuje takie formy płatności jak: szybki przelew, zwykły przelew elektroniczny, przelew tradycyjny, BLIK, płatność za pobraniem, płatność kartą kredytową. Także możliwość płatności gotówką i kartą płatniczą przy odbiorze osobistym.

 • Porady praktyczne

 • Czy moje dane wykorzystane na potrzeby sklepu internetowego są poufne?

  Tak, zgodnie z ustawą mówiącą o ochronie danych osobowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Budujemy.Eu Krzysztof Adamkiewicz z siedzibą w Ząbkowice Śląskie. Powyższe dane zbieramy wyłącznie w celu obsługi zamówienia, które składasz w naszym sklepie rejestrując się w naszym serwisie, w związku z czym mogą być one przekazywane firmom kurierskim lub innym podmiotom pośredniczącym w dostarczeniu zakupionych towarów do Użytkowników, operatorom systemów płatności (w przypadku wybrania tej formy płatności). Wszelkich czynności związanych z przetwarzaniem danych, które nam udostępniasz dokonujemy na podstawie i w zakresie udzielonej nam przez Ciebie zgody. Po więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych zapraszamy na stronę: Polityka prywatności

 • Jak obniżyć temperaturę i zmniejszyć natężenie światła na poddaszu?

  Decydując się na montaż okien dachowych na poddaszu należy wybierać te, które posiadają szyby z powłoką niskoemisyjną oraz są wypełnione gazem szlachetnym. Takie modele to okna energooszczędne, które zimą zapewniają odpowiednią ilość ciepła, a latem niwelują przedostanie się ciepła do pomieszczeń.

  Ponadto oprócz wyboru odpowiednich okien dachowych, warto swoją uwagę skupić także na odpowiednich akcesoriach, jak np. rolety wewnętrzne Rolety zaciemniające i zewnętrzne lub markizy: Markizy na okna dachowe, które znacznie ograniczą przedostawania się ciepła i światła na poddasze.

 • Czy można wymienić szybę w zamontowanym już oknie dachowym VELUX?

  Szyby zamienne do okien dachowych VELUX są dostępne i bez problemy można je wymienić w większości modeli okien proponowanych przez producenta. Warto jednak mieć na uwadze, że każdy przypadek jest inny, dlatego też przed zakupem nowej szyby warto skontaktować się z autoryzowanym dystrybutorem lub odpowiednim serwisem producenta, gdzie z pewnością uzyska się rzetelne informacje na temat wymiany szyby w określonym przypadku, a także pomoc w doborze odpowiedniej szyby.

 • Co zrobić, kiedy okno zamontowane jest od południowej strony i wpada przez nie za dużo światła?

  W tym wypadku warto zainwestować w odpowiednie akcesoria do okien dachowych. Doskonale sprawdzi się tutaj roleta do ochrony przeciwsłonecznej. Można wykorzystać zarówno rolety wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Sprawdź markizę: Markizy na okna dachowe

 • Czym jest okno dachowe do dachów płaskich?

  Okno dachowe do dachów płaskich, jak sama nazwa wskazuje, jest przeszkleniem pozwalającym doświetlić wnętrze na poddaszu. Producenci oferują różne rodzaje tego typu przeszkleń. Na rynku można wyróżnić następujące rodzaje okien do dachów płaskich:

  • ze sferycznym modułem szklanym - jest to idealna propozycja dla osób, którym zależy na nowoczesnym wzornictwie. Jest to okno, którego cechą szczególną jest odporne na zarysowania szkło. Zakrzywienie pozwala skutecznie odprowadzić wodę oraz inne zanieczyszczenia i liście z szyby, dzięki czemu jest ona cały czas czysta. Rozwiązanie to sprawdzi się na dachach, których kąt nachylenia wynosi między 0 a 15°.
  • z płaskim modułem szklanym - odporna na zarysowania szyba otoczona jest aluminiowym profilem, dzięki któremu okno w dyskretny sposób jest połączone z powierzchnią dachu. Moduł ten idealnie pasuje do linii dachu. Można go stosować na dachach, których kąt nachylenia wynosi między 0 a 15°.
  • kopuły - jest to zaawansowana wersja znanego wszystkim okna kopułowego przeznaczonego do dachów płaskich. Doskonale sprawdza się zarówno w prywatnych domach, jak i budynkach publicznych. Można je stosować, podobnie jak inne okna na dachach, których kąt nachylenia wynosi między 0 a 15°.
  • kopułowe okno oddymiające - zaprojektowano jest z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Podczas pożaru samoczynnie się otwiera wypuszczając jednocześnie dym oraz inne szkodliwe gazy. Montuje się je w dachach, których nachylenie wynosi między 0 a 15°.
  • kopułowe, wyłazowe okno ewakuacyjne - jest to ono, które wyposażono w możliwość stworzenia wyjścia ewakuacyjnego. Okno to można otworzyć do kąta 60°. Produkt doskonale izoluje także mieszkańców przed hałasem dobiegającym z zewnątrz. Okno tego typu można montować na dachach, których kąt nachylenia wynosi między 0 a 15°.
 • Czym jest balkon dachowy?

  Balkon dachowy to rodzaj okna dachowego, które sprawdzi się u osób chcących mieć dobrze doświetlone wnętrze oraz więcej przestrzeni. W kilka chwil można rozłożyć je, tworząc tym samym niewielki balkon, na którym można cieszyć się poranną kawą lub słońcem. Górna część balkonu dachowego to okno klapowo-oborotwe, które otwiera się na zewnątrz. Dolną część tworzy okno wyposażone po bokach w barierki, które wysuwa się do przodu, dzięki czemu można stworzyć niewielki, szklany balkon.

 • W jaki sposób prawidłowo konserwować i czyścić zewnętrzne akcesoria do okien dachowych?

  Jeżeli zastanawiasz się, jak prawidłowo zakonserwować i wyczyścić rolety zewnętrzne i markizy, musisz wiedzieć, że zadanie to nie jest ani wymagające, a już tym bardziej czasochłonne. Akcesoria zewnętrzne są bowiem skonstruowane w taki sposób, aby ich użytkowanie było bezproblemowe.

  Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że materiały, jakie wykorzystano do produkcji rolet (zarówno tradycyjnych rolet zewnętrznych, jak i tych solarnych) oraz markiz termoizolacyjnych, zapewniają ich wieloletnią trwałość.

  Jeżeli jednak chcesz wyczyścić poszczególne akcesoria pamiętaj o tym, aby markizy myć, używając miękkiej gąbki oraz ciepłej wody z mydłem lub specjalnymi środkami, które przeznaczone są do czyszczenia PVC. Woda nie powinna mieć więcej niż 35°C. Na końcu spłucz markizę czystą wodą.

 • Jakie rolety na okna dachowe wybrać?

  Wybór rolety do okien dachowych nie jest oczywisty, dlatego nie można jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie. To, jaki produkt wybierzesz będzie w dużej mierze zależało od usytuowania okna, a także przeznaczenia pomieszczenia oraz indywidualnych preferencji użytkowników.

  Producenci okien dachowych oferują dedykowane im rolety zewnętrzne elektryczne, ręczne, solarne. Tego rodzaju produkty sprawdzają się wszędzie tam, gdzie właścicielowi zależy na uzyskaniu pełnego zaciemnienia, czyli np. w pokoju dziecka lub w sypialni. Jeżeli jednak chce jedynie ochronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się zachowując jednocześnie jak najwięcej światła w pomieszczeniu, wystarczy, że na oknie dachowym zamontuje termoizolacyjną markizę. Wówczas spełni oba wymienione wyżej warunki — w pomieszczeniu będzie panował półmrok i przyjemny chłód.

  Jeżeli jednak należysz do osób, którym oprócz wyżej wymienionych aspektów zależy także na prywatności, postaw na uniwersalne Rolety i markizy na okno dachowe, które zapewnią Tobie i Twojej rodzinie prywatność.

 • Czym jest kołnierz montażowy i do czego służy?

  Kołnierz montażowy jest elementem, który łączy okno dachowe z pokryciem dachowym. Nadrzędną funkcją tej części jest zapewnienie oknu dachowemu wiatroodporności oraz wodoodporności. Co więcej, kołnierz montażowy wyposażono w system rynienek, dzięki którym możliwe jest odprowadzenie wody deszczowej wokół ramy okna.

  Ta część okna dachowego jest odporna na działanie promieni UV. Można go stosować na dachach o różnym pokryciu - doskonale sprawdza się zarówno na dachach płaskich, jak i tych, których grubość wynosi do 120 mm (mowa tutaj o dachówce wysokoprofilowej).Kołnierze montażowe są nie tylko łatwe w instalacji, ale także w późniejszym utrzymaniu. Należy je stosować zarówno w przypadku okien, które wykonano z drewna, jak i tych stworzonych z PVC.

 • Ile kosztuje okno dachowe i dedykowane mu akcesoria?

  Na cenę okien dachowych składa się kilka istotnych czynników, dlatego nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Chcąc ustalić cenę okna dachowego i dedykowanych akcesoriów, należy wziąć pod uwagę kilka składowych. Należą do nich:

  • wielkość okna;
  • wybrany pakiet szybowy;
  • grubość zastosowanych szyb;
  • obecność dodatkowych powłok (np. samoczyszczących).
  • wybór marki

  Warto także zwrócić uwagę na parametry okna dachowego, w szczególności współczynnik przewodzenia ciepła (Uw), który w oknach producenci osiągają m.in. przy użycia wypełnianie przestrzeni pomiędzy kolejnymi szybami. Miejsce to wypełnia się określonym gazem - argonem lub kryptonem.

  Jeżeli chodzi o cenę akcesoriów dachowych - jest ona uzależniona od funkcji, jakie spełniają oraz od wielkości. Im bardziej zaawansowana technologia, tym akcesoria będą droższe.

 • Jak prawidłowo zainstalować roletę na oknie dachowym?

  Rolety do okien dachowych skonstruowane są w taki sposób, aby bez problemu można było samodzielnie zamontować je na oknie. Instalując roletę zewnętrzną nie musisz wychodzić na dach, możesz ją spokojnie zamontować stojąc na poddaszu. Z uwagi na stopień skomplikowania prac, warto to zadanie zlecić fachowcowi. Jeżeli jednak chcesz samodzielnie zamontować ten element, wykonaj poniższe czynności:

  1. Odkręć prowadnice boczne po zewnętrznej stronie okna.
  2. Przykręć teraz dłuższe boczne prowadnice, dzięki którym będzie poruszać się roleta (znajdują się w zestawie z roletą).
  3. Umieść kasetę na górze, na zewnętrznej stronie ramy skrzydła.
  4. Zamontuj dolny panel na zewnątrz. Dzięki niemu roleta będzie mogła być obsługiwana nawet jeśli okno będzie uchylone.

  Pamiętaj, aby zawsze postępować zgodnie z instrukcją, która zawarta jest w każdym opakowaniu z produktem.

  Chcąc zamontować roletę wewnętrzną nie musisz mieć specjalistycznego sprzętu. Wszystkie potrzebne elementy znajdziesz w opakowaniu z roletą. Wystarczy stosować się do wskazówek zawartych w instrukcji, a instalacja przebiegnie szybko i bez problemu.

 • Czy okno dachowe zawsze można zamontować?

  Montaż okien dachowych budzi w wielu osobach sporo wątpliwości. Decydując się na ten krok, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, wówczas instalacja okna przebiegnie bez żadnych problemów.

  Najlepszą sytuacją jest ta, kiedy dach, w którym ma być zamontowane okno dachowe jest budowany, a w jego projekcie uwzględniono określoną ilość okien dachowych. Dzięki temu już na etapie układania więźby można przygotować miejsce na wstawienie okna. Jest to niezwykle ważne, ponieważ montaż okna w tym wypadku znacznie się skraca i niepotrzebne są dodatkowe komplikacje i przycinanie istniejących już belek.

  Trochę inaczej ma się sprawa, kiedy dach już istnieje. Tutaj montaż okien może trochę się skomplikować, jednak nadal jest możliwy. Warunkiem jest w tym wypadku odpowiednie przygotowanie więźby, która musi udźwignąć dodatkowy ciężar. Jako właściciel musisz mieć także świadomość, że konieczne będzie usunięcie części pokrycia dachowego, którego później nie musisz dokładać. Powstałe luki zostaną zamaskowane przez specjalne blaszane kołnierze i taśmy dekarskie.

  Specjalny nadzór nad montażem okien dachowych

  Choć okna dachowe są wygodną opcją, istnieją sytuacje, w których nie powinno się montować ich ze względu na bezpieczeństwo lub komfort ich użytkowania. Do najczęściej wymienianych przeszkód należą:

  • duże straty ciepła - mogą pojawić się, jeśli wybierzesz okna dachowe o wątpliwej jakości. Pamiętaj, aby wybierać produkty od sprawdzonych producentów, których skuteczność została przebadana i potwierdzona nie tylko przez laboratoria, ale także przez użytkowników;
  • słaba konstrukcja dachu - zniszczona lub wykonana z nie najlepszej jakości drewna więźba dachowa może nie udźwignąć okien dachowych, co będzie stanowiło duże zagrożenie dla zdrowia;
  • kąt nachylenia dachu - warto tutaj przytoczyć przykład okien wysokościowych, dla których kąt nachylenia dachu powinien wynosić między 20 a 65°, dlatego jeśli masz inny spad, powinieneś wybrać także inny model okna;
  • metraż pomieszczenia - tutaj należy stosować zasadę, która jasno określa, że światło okiennych ościeżnic powinno stanowić co najmniej ⅛ powierzchni podłogi. W przeciwnym wypadku w pomieszczeniu będzie za mało światła.
  • podniesienie dachu - jeżeli podczas montażu okna dachowego okaże się, że ościeżnice nie mogą być zamontowane na wysokości 90 - 110 cm nad podłogą, konieczne będzie podniesienie dachu do góry.

  Zanim zatem zaplanujesz montaż okien dachowych i rozpoczniesz prace dekarskie, oceń stan dachu oraz wszystkie „za” i „przeciw”. Może zdarzyć się tak, że nie będzie można ocenić stanu dachu bez zdjęcia jego pokrycia. Pamiętaj, jeżeli belki przy opukiwaniu wydają głuchy dźwięk, a na poddaszu unosi się zapach próchna, zanim zamontujesz okna dachowe, będziesz musiał podjąć radykalne kroki w celu doprowadzenia dachu do odpowiedniego, bezpiecznego dla użytkowników stanu.

 • Jakie są sposoby na montaż większej ilości okien dachowych?

  Jeżeli chcesz zamontować kilka okien dachowych, pamiętaj o odpowiedniej odległości, którą należy zachować - jest to około 60 cm między jednym a drugim oknem dachowym. Jeżeli zależy Ci na jednolitym, większym przeszkleniu, wybierz wariant zestawów KOMBI, które pozwolą na zespolenie okien dachowych bliżej siebie.

 • Co wziąć pod uwagę wybierając odpowiedni rozmiar okna dachowego?

  Rozmiar okna powinien być dopasowany do potrzeb użytkowników, a także wielkości pomieszczenia i jego przeznaczenia. Zupełnie inne okno dachowe wybierzesz do sypialni, czy salonu, a inne do łazienki.

  Pamiętaj także o przepisach, które jasno określają, że przeszklenia powinny wynosić co najmniej ⅛ powierzchni podłogi pomieszczenia, w którym montowane jest okno dachowe. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że do wnętrza dotrze odpowiednia ilość naturalnego światła.

 • Jak rozświetlić pomieszczenie stosując okno dachowe?

  Zanim wybierzesz odpowiednie okno dachowe, zastanów się najpierw nad swoimi potrzebami. To dzięki nim będziesz wiedział, jakie okno dachowe wybrać, aby rozświetlić pomieszczenie. Chcąc jak najlepiej rozświetlić wnętrza i dopasować je do swoich potrzeb, możesz wykorzystać na poddaszu:

  • pojedyncze okna dachowe;
  • zestawy okien dachowych (zestawy KOMBI);
  • balkony dachowe lub okna dachowe balkonowe;
  • okna kolankowe;
  • świetliki;
  • okna dachowe do dachów płaskich.

  Dzięki wspomnianym wyżej modelom jesteś w stanie podnieść komfort i wygodę użytkowania poddasza mieszkalnego.

 • Jak prawidłowo zamontować okno dachowe?

  Jeżeli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy i doświadczenia dekarskiego, lepiej, żebyś nie montował samodzielnie okien dachowych. Dlaczego? Otóż źle zamontowane okno spowoduje powstanie mostków termicznych oraz nieszczelności, które będą początkiem problemów, które będą miały widoczny wpływ na eksploatację poddasza.

 • Sterowanie VELUX Integra - jakie produkty firmy VELUX można obsłużyć dzięki klawiaturze naściennej?

  Firma VELUX proponuje różne rodzaje klawiatur naściennych, dzięki którym można obsłużyć poszczególne produkty, jakie znajdują się w ofercie producenta. Mowa tutaj o następujących przyrządach:

  • klawiatura naścienna KLI 310 - jest urządzeniem uniwersalnym, który obsługuje wszystkie elementy w systemie io-homecontrolⓇ zasilane elektrycznie i solarnie, do których należą: okna dachowe, silniki okien, zewnętrzne i wewnętrzne akcesoria przeciwsłoneczne oraz rolety zewnętrzne;
  • klawiatura naścienna KLI 311 - obsługuje jedynie okna dachowe VELUX IntegraⓇ oraz silniki VELUX IntegraⓇ;
  • klawiatura naścienna KLI 312 - obsługuje tylko wewnętrzne produkty przeciwsłoneczne VELUX IntegraⓇ;
  • klawiatura naścienna KLI 313 - obsługuje jedynie zewnętrzne produkty przeciwsłoneczne VELUX IntegraⓇ.
 • W jaki sposób anulować sygnał czujnika deszczu i samodzielnie otworzyć okno dachowe VELUX wyposażone w system VELUX Integra?

  Jeżeli chcesz odrzucić sygnał czujnika deszczu i samodzielnie otworzyć okno dachowe, musisz w tym celu użyć klawiatury naściennej KLI 311. W zależności od wybranego typu okna dachowego funkcję czujnika deszczu można odrzucić za pomocą:

  • krótkiego naciśnięcia przycisków na klawiaturze:

  W ten sposób odrzucisz funkcję czujnika deszczu w oknach VELUX IntegraⓇ oraz silnikach z literką “K” w kodzie rozmiaru, który znajduje się na tabliczce znamionowej, np.: MK08;

  • długiego naciśnięcia przycisków na klawiaturze:

  Ten sposób wykorzystywany jest do odrzucenia funkcji czujnika deszczu w oknach VELUX IntegraⓇ oraz silnikach, które nie mają literki “K” w kodzie rozmiaru, który znajduje się na tabliczce znamionowej, np.: M08.

 • Jakie aspekty wziąć pod uwagę wybierając kołnierz do okna dachowego?

  Aby kołnierz był dobrze dobrany, należy przestrzegać kilku zasad:

  • zawsze dobieraj kołnierz uszczelniający od producenta, od którego pochodzi okno, np. jeśli okno pochodzi od Rooflite+, kołnierz także musi pochodzić od tego producenta;
  • kieruj się zawsze rozmiarem kupionego okna, np. okno dachowe M8A, kołnierz również musi mieć oznaczenie M8A.
 • Jaki kołnierz powinno się stosować mając na dachu dachówkę karpiówkę?

  Jeżeli wybierzesz dachówkę karpiówkę, musisz liczyć się z tym, że jej grubość wynosi więcej niż 16 mm. Decydując się na to pokrycie dachowe powinieneś zastosować kołnierz przeznaczony do materiałów profilowanych. Jeżeli chcesz, aby dachówka, która ułożona jest obok kołnierza była na tym samym poziomie, co pokrycie przykrywające kołnierz, możesz wciąć się w łaty w miejscu, gdzie będzie montowany kołnierz.

 • Czy rodzaj poszycia dachowego ma znaczenie przy wyborze kołnierzy do okien dachowych?

  Jak najbardziej tak. W zależności od tego, jakie pokrycie dachowe wybierzesz, będziesz musiał dopasować do nich kołnierze uszczelniające okna dachowe. Zupełnie inne są dostosowane do pokryć falistych, a inne do pokryć płaskich. Inne do dachówek płaskich zakładkowych a jeszcze inne do blachy na rąbek stojący. Jeżeli nie wiesz, który kołnierz uszczelniający wybrać, skontaktuj się mailowo biuro@budujemy.eu lub telefonicznie 795660440. Pomożemy dobrać najlepsze rozwiązania.

 • Które okna dachowe są najlepsze?

  Jest to niezwykle trudne pytanie, na które praktycznie nie można odpowiedzieć. Każdy producent okien dachowych ma w swojej ofercie wysokiej jakości produkty, które są dostępne dla każdego użytkownika. Jeżeli chcesz wybrać najlepsze dla siebie okna, musisz zastanowić się nad swoimi potrzebami. Budujemy.Eu jest dystrybutorem asortymentu największych producentów okien dachowych tj: Rooflite+, Dakea, Velux, Fakro. Masz wątpliwości? Skontaktuj się z naszymi pracownikami, którzy pomogą Ci wybrać najlepsze dla Ciebie okna dachowe.

 • Czym jest szyba samoczyszcząca?

  Szyba samoczyszcząca jest elementem okna dachowego, który znacznie ogranicza gromadzenie się zanieczyszczeń, które mogą pojawić się na szybie. Dzięki temu użytkownik okna bez problemu może utrzymać je w czystości, co pozwala na lepszą widoczność. Wybierając okno z szybą samoczyszczącą użytkownik z pewnością oszczędza swój czas i pieniądze. Taki element powoduje, że widoczność jest doskonała nawet wtedy, kiedy pada deszcz.

 • Czy można zamontować okna dachowe na wydeskowanym dachu pokrytym papą, na którym w przyszłości będzie zamontowana dachówka?

  Okna dachowe z powodzeniem można instalować w dachach, na których wykonano pełne deskowanie. W zależności od tego, czym pokryty jest dach, dobiera się do okien dachowych odpowiednie kołnierze uszczelniające, których zadaniem jest połączenie okna z pokryciem dachowym.

  Jeżeli dach będzie pokryty papą lub gontem, należy zastosować kołnierz uszczelniający do pokryć płaskich, których maksymalna grubość wynosi 15 mm.

  Montując okno dachowe o pełnym deskowaniu, które przykryte zostanie papą, rowek „V” na ościeżnicy okna będzie na poziomie górnej płaszczyzny desek. Kiedy zmienisz pokrycie na faliste, będziesz musiał wymontować okno dachowe i zamontować je ponownie, aby rowek „V” znalazł się na poziomie górnej płaszczyzny łat. Musisz także pamiętać o tym, że przy zmianie pokrycia dachowego na faliste, będziesz także musiał zmienić kołnierz uszczelniający na ten przeznaczony do pokryć falistych.

  Powyższe czynności sprawią, że podniesie się ościeżnica, co oznacza, że trzeba będzie przerobić istniejącą szpaletę wewnętrzną lub wykonać ją na nowo.

 • Na jakiej wysokości dachu należy instalować okno dachowe?

  Zaleca się, aby wysokość montażu okien dachowych wynosiła około 120 cm od poziomu podłogi. Pamiętaj jednak o tym, że im wyżej od podłogi zamontujesz okno dachowe, tym lepsze będzie doświetlenie pomieszczenia. Warto zatem rozważyć nie tylko wyższy montaż, ale także zastosowanie okien dachowych, które mają klamkę na dole skrzydła. Wówczas bez problemu będzie można otworzyć okno.

 • Jakie okna dachowe montować w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (kuchnia, łazienka)?

  W pomieszczeniach, w których okresowo panują podwyższona wilgotność - kuchnia, łazienka, pralnia, itp. należy zamontować okno dachowe drewniono-poliuretanowe lub PVC. Wspomniane produkty zapewniają podwyższoną odporność na wilgoć. Doskonałym wyborem mogą okazać się tutaj np.: Okna PCV marki Rooflite+

 • Aby dobrze połączyć okno dachowe z dachem, należy zastosować odpowiedni kołnierz uszczelniający. Są to specjalnie zaprojektowane elementy, które pozwalają szczelnie i trwale połączyć okno z dachem. Trzeba tutaj pamiętać, aby wybrać kołnierz uszczelniający, który będzie dopasowany do rodzaju pokrycia dachowego - falistego lub płaskiego.

 • Jak sprawdzić, jakie okna dachowe posiadamy w swoim domu (rozmiar)?

  Wszelkie informacje o rozmiarze okna oraz jego typie można zaleźć na tabliczce znamionowej, która umieszczona jest na skrzydle okna (każdy producent umieszcza tabliczkę w innym miejscu). Dzięki wspomnianemu elementowi bez problemu można zidentyfikować produkt - nie tylko wspomniany rozmiar i typ, ale także kod produkcji, dzięki czemu można np. określić datę wyprodukowanie określonego modelu okna.

  Sprawdź: Gdzie znaleźć tabliczkę znamionową w oknie dachowym

 • W jaki sposób prawidłowo konserwować okno dachowe?

  Aby prawidłowo zakonserwować okno dachowe, należy poddać je następującym czynnościom:

  • co jakiś czas usuwać liście oraz inne zanieczyszczenia, które mogą nagromadzić się na kołnierzu, przez co utrudniony jest odpływ pojawiającej się wody deszczowej;
  • co kilka lat smarować odpowiednim smarem zawiasy okna;
  • malować lakierem akrylowym na bazie wody drewniane elementy. Najlepiej malowanie przeprowadzać co 2 - 5 lat. Częstotliwość powinna zależeć od warunków użytkowania okna, a także panujących warunków, np. wilgotności w pomieszczeniu.
 • Na jakim etapie montażu okna można wyposażyć je w roletę lub żaluzję?

  Jeżeli chcesz wyposażyć okno dachowe w dodatkowe akcesoria, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, możesz je instalować tuż po wykończeniu poddasza. Pamiętaj, że nie musisz ich montować razem z oknem dachowym. Możesz to zrobić w późniejszym terminie.

 • Czym umyć okno klapowe lub obrotowe?

  Chcąc umyć okno klapowe możesz z powodzeniem wykorzystać środki czyszczące, które stosuje się w każdym gospodarstwie domowym.

 • Jak prawidłowo dobrać powierzchnię okna dachowego do pomieszczenia, w którym ma być zamontowane?

  Minimalną powierzchnię okien dachowych oblicza się na podstawie wielkości i rodzaju wnętrza, które dane okno ma doświetlić. Przyjmuje się, że rozmiar wszystkich przeszkleń powinien wynosić co najmniej 1/10 - ⅛ powierzchni podłogi w pomieszczeniu, w którym będą montowane.

  Obliczając powierzchnię okna pamiętaj, aby w obliczeniach podstawić powierzchnię szyby, a nie powierzchnię okna.

  Dla przykładu: Pomieszczenie, w którym chcesz zamontować okno dachowe ma wymiary 5x3 metra, co daje łącznie powierzchnię 15 m2.

  Obliczając powierzchnię okna okazuje się, że powinna wynosić między 1,5 a 1,87m2. Wydawać by się mogło zatem, że aby dobrze doświetlić pomieszczenie, wystarczą dwa okna o wymiarach 78x140 cm, co daje dla każdego powierzchnię 1,09 m2. Okazuje się jednak, że nie jest to prawdą, ponieważ jest to powierzchnia całego okna, a nie szyby, w tym wypadku ma 0,72 m2. Oznacza to zatem, że całkowita powierzchnia przeszklenia będzie wynosiła jedynie 1,44 m2.

  Powyższą zasadę stosuje się w pomieszczeniach codziennych, np. salonie, czy pokoju dziecka. Jeżeli chodzi o pomieszczenia rzadziej używane, jak np. łazienka, wówczas można wykorzystać przeszklenia mniejsze niż 1/10 powierzchni podłogi.

  Jeżeli chodzi o maksymalną granicę wielkości przeszkleń, ta praktycznie nie istnieje. Ogranicza Cię tak naprawdę Twoje wyobraźnia i wytrzymałość dachu, na którym mają być montowane okna dachowe. Pamiętaj również o tym, że im więcej okien dachowych, tym większe straty ciepła. Istotna jest tutaj także długość okna dachowego, która musi być dostosowana do nachylenia dachu. Okno w tym wypadku powinno być dłuższe im kąt nachylenia dachu jest mniejszy.

 • W jaki sposób prawidłowo rozmieścić okna dachowe?

  Prawidłowe rozmieszczenie okien dachowych jest istotne nie tylko ze względu na funkcjonalność poddasza, ale także ze względu na estetykę. Dobre oświetlenie jest również istotne, jak elementy architektoniczne. Dzięki możliwości wyboru spośród wielu rozmiarów okien, którą połączono z opcją łączenia ich w różne grupy sprawia, że właściciel poddasza ma praktycznie nieograniczoną szansę na rozwinięcie swojej wyobraźni i stworzenie efektownych przeszkleń.

  Chcąc prawidłowo rozmieścić okna dachowe pamiętaj o tym, że jeden egzemplarz będzie oświetlał punktowo określone miejsce. Będzie także dawał mniej światła niż kilka okien, które zostaną umieszczone w różnych miejscach na dachu. Warto zatem postawić na równomierne rozłożenie okien na całym dachu, dzięki czemu zapewnisz jednolite oświetlenie wnętrz o każdej porze.

 • Jakie okno wybrać na poddasze — drewniane czy plastikowe?

  Zarówno okna drewniane, jak i plastikowe mają swoich zwolenników. Spór pomiędzy nimi trwa od dawna i nie zanosi się na to, aby miał się skończyć. Dlatego przedstawimy tutaj jedynie „za” i „przeciw”, które wymienia każda ze stron. Wybór okien pozostawimy natomiast Tobie.

  Okna drewniane

  Są dla wielu towarem ekskluzywnym, co potwierdza nie tylko ich cena, ale także estetyka i tradycja. Dzięki nim wnętrze staje się przytulne i zyskuje ciepły charakter. Produkt ten można malować i lakierować na dowolny kolor, dzięki czemu widoczne są ich słoje. Drewniane okna dachowe naturalnie regulują wilgotność w pomieszczeniu. W zależności od panujących w pomieszczeniu warunków oddają albo przyjmują wodę.

  Jeszcze do niedawna miały dużą przewagę nad innymi oknami dzięki wentylacji grawitacyjnej. Obecnie jednak produkty te są tak samo szczelne lub możliwe do rozszczelnienia, jak okna plastikowe. Istotnym parametrem, który zawsze należy sprawdzić przed zakupem jest współczynnik infiltracji, który powinien wynosić minimum 0,3, bez względu na materiał.

  Wadą okien drewnianych, która może odstraszyć niektóre osoby jest konieczność regularnej konserwacji. Trudność ta jest rekompensowana przez znacznie dłuższy okres użytkowania. Specjaliści twierdzą, że przy dobrej konserwacji żywotność okien może wynosić nawet 100 lat. Jest to także możliwe dzięki klejonej konstrukcji profili, dzięki czemu te się nie wypaczają.

  Okna dachowe plastikowe

  Okna dachowe, które na rynku istnieją znacznie krócej niż drewniane. Istotne jest, że pomimo krótszej tradycji, coraz częściej parametrami doganiają okna wykonane z drewna. Co więcej, okna dachowe PVC są bardziej odporne na wilgoć, wodę i rozmaite substancje chemiczne.

  Trzeba niestety pamiętać o tym, że gama kolorystyczna tego typu produktów jest uboga. Zazwyczaj są białe, jednak można je także okleić okleiną w wybranym kolorze. Niestety ich barwy nie będzie można zmienić po rozpoczęciu użytkowania.

  Okna plastikowe nie wymagają obszernej konserwacji. Wystarczy umyć je kiedy się zabrudzą. Porównując je do okien drewnianych, modele wykonane z PVC znacznie gorzej współpracują z więźbą dachową.

  Okna plastikowe są idealne do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności takich jak kuchnia, czy łazienka.

  Bez względu na to, który rodzaj okna dachowego wybierzesz, zawsze sprawdź u producenta, czy dany model posiada odpowiednie certyfikaty i atesty, a montaż powierz doświadczonemu fachowcowi.

 • Jacy są główni producenci okien dachowych?

  Przyglądając się rynkowi okien dachowych zapewne zauważyłeś, że istnieje wiele firm, która oferuje tego typu asortyment. Jeżeli zależy Ci na oknach dobrej jakości, zapoznaj się z poniższą listą najważniejszych producentów, do których należą:

  • VELUX - firma, która jest częścią duńskiego holdingu VKR. Producent obecny jest na rynku polskim od 1990 roku. W Polsce posiada cztery zakłady produkcyjne, które zlokalizowane są w Gnieźnie (2 fabryki) oraz Namysłowie i Wędkowach obok Tczewa;
  • FAKRO - firma, która na rynku istnieje od 1991 roku. Ciekawostką jest to, że od początków istnienia, po dzień dzisiejszy opiera się w 100% na polskim kapitale. Grupa FAKRO może pochwalić się 12 spółkami produkcyjnymi i 16 dystrybucyjnymi, które zlokalizowane są w całej Europie, Azji i Ameryce.
  • ALTATERRA - podobnie jak VELUX jest częścią grupy VKR i produkuje okna dachowe dla takich marek jak:, ROOFLITE+, BALIO, czy DAKEA.
  • OKPOL - firma mająca 30 lat doświadczenia w produkcji okien dachowych oraz wyłazów. Jest to firma rodzinna, która od początków istnienia nie traci zapału do tworzenia wysokiej jakości asortymentu, który ma ułatwić życie Klientom.
  • ROTO - firma, która od początków swojego istnienia kieruje się innowacyjnymi rozwiązaniami, które pozwalają stworzyć jej okna dachowe wysokiej jakości.
  • DOBROPLAST - firma, która produkuje okna w wielu kolorach, dzięki czemu jest w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów.
 • Jak prawidłowo wymienić stare okno dachowe w nowym dachu?

  Stare okna dachowe mogą być przyczyną strat ciepła. Co więcej, produkty montowane na poddaszu wiele lat temu nie będą spełniały wymagań, jeśli chodzi o prawidłowo dobrane parametry. Wymiana takich okien dachowych na nowe to dobra inwestycja. Jeżeli chcesz to zrobić, postępuj wg poniższych wskazówek:

  • sprawdź stan więźby dachowej - jeżeli nie będzie budziła Twojego zaufania, tzn. będzie butwiała, wymień ją na nową. Tylko wtedy montaż nowego okna będzie możliwy;
  • sprawdź stan folii paroprzepuszczalnej - może okazać się, że jest uszkodzona lub w ogóle nie ma jej na dachu. Wówczas konieczny będzie jej montaż, ponieważ montaż okna nie będzie bez niej możliwy. Brak folii lub jej uszkodzenie będzie miało zły wpływ na ocieplenie dachu;
  • sprawdź rozstaw krokwi - może okazać się, że nie pasuje on do obecnie produkowanych okien dachowych. Będzie to oznaczać konieczność ingerencji w konstrukcję dachu, która znacznie podniesie koszty wymiany okna dachowego, a także wydłuży czas jego montażu.
 • Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując okno dachowe?

  Aby mieć pewność, że wybrałeś najlepsze okna dachowe, powinieneś już podczas zakupu zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę, czy producenta, ale także na kilka istotnych parametrów, które mają ogromny wpływ na ich użytkowanie. Do najważniejszych czynników, które warto wziąć pod uwagę należą:

  • rodzaj pakietu szybowego (okna 2-szybowe, 3-szybowe, 4-szybowe)
  • współczynnik przepuszczalności cieplnej okna;
  • szczelność;
  • wodoszczelność;
  • izolacja akustyczna;
  • współczynnik promieniowania słonecznego;
  • współczynnik przenikania światła;
  • nośność urządzeń zabezpieczających.

  Pamiętaj, że w przypadku wyboru okien dachowych nie zawsze sprawdza się zasada, że im produkt jest droższy, tym ma lepszą jakość. Często okazuje się, że tańsze okna dachowe są w stanie lepiej spełnić wymagania użytkowników, niż drogie produkty.

 • Czym jest współczynnik Uw i dlaczego jest tak ważny?

  Współczynnik Uw jest jednym z najważniejszych parametrów, który należy brać pod uwagę, kiedy porównujesz poszczególne modele okien dachowych. Wskazuje poziom paroprzepuszczalności cieplnej okna. To właśnie od niego zależy, ile ciepła ucieknie na zewnątrz, a tym samym - jak wzrosną koszty ogrzewania.

  W tym wypadku - im mniejsza wartość współczynnika Uw, tym lepiej. Przyjmuje się, że dla domów mieszkalnych współczynnik ten nie powinien przekraczać 1,3 W/m2K, jednak wielu producentów oferuje asortyment o niższym współczynników, który wynosi około 0,9 W/m2K i mniej. Warto mieć na uwadze obecnie obowiązujące przepisy, które zmieniły się od stycznia 2021

  Decydując się na okna dachowe warto pamiętać o tym, że obliczając wspomniany współczynnik, trzeba brać pod uwagę nie tylko stolarkę okienną, ale również szybę. Szukając odpowiednich okien zwróć uwagę na to, że niektórzy producenci podają jedynie współczynnik przepuszczalności jedynie dla szyby, czym wprowadzają swoich Klientów w błąd.

  Jeżeli podczas wyboru okien dachowych będziesz miał wątpliwości co do wartości tego parametru, skontaktuj się z pracownikami renowa24.pl, którzy z pewnością pomogą Ci dokonać słusznego wyboru.

 • Szczelność i wodoszczelność okna dachowego - co warto o nich wiedzieć?

  Szczelność

  Szczelnością, inaczej nazywaną infiltracją opisuje się ilość powietrza pod ciśnieniem, jaką przepuszczają szczeliny znajdujące się w oknie dachowym. Parametr ten wyrażany jest przez specjalistów jako a [m3/mhdaPa2/3].

  Przyglądając się temu wskaźnikowi warto pamiętać, że właściwy mikroklimat osiąga się, kiedy wartość tego parametru wynosi między 0,5 a 1. Jeżeli znajdziesz okna, które mają mniejszą wartość szczelności, wówczas możesz mieć pewność, że nie będą prawidłowo wentylować pomieszczenia. Natomiast większa wartość sprawia, że okno będzie cechowała wysoka utrata ciepła.

  Decydując się na kupno okna dachowego warto zainwestować w to, które wg nomy EN 12207 ma minimum klasę 3. Idealnym rozwiązaniem będą okna o klasie 4. Są one bowiem energetycznie niezawodne.

  Wodoszczelność

  Jest to parametr określający ciśnienie, przy którym badane okno dachowe jest nadal wodoszczelne.

  Wodoszczelność określa norma EN 12208, wg której okno dachowe powinno mieć klasę co najmniej 5A. Skala wynosi od 1A do 9A. Decydując się na okno, które wyróżnia się wspomnianymi parametrami można mieć pewność, że nawet przy dużych ulewach nie będzie przeciekać. Im wyższy jest ten parametr, tym lepiej. Warto jednak pamiętać, że będzie to miało odzwierciedlenie także w cenie okna.

 • Czym jest izolacyjność akustyczna?

  Izolacyjność akustyczna oznaczona jest w normie EN 14351 parametrem Rw. Jest to wskaźnik, który określa, jak bardzo nabyte okno dachowe będzie tłumiło hałas, który pochodzi z zewnątrz. Im większa wartość tego współczynnika, tym izolacyjność akustyczna okna jest większa. Warto przy tym pamiętać, że nie powinna wynosić mniej niż 30 - 32 dB.

 • Co to jest współczynnik promieniowania słonecznego?

  Jest to parametr, który opisuje, jaka ilość energii słonecznej przedostaje się do wnętrza pomieszczenia przez szybę. Im większa wartość, tym pomieszczenie będzie szybciej się nagrzewać. Współczynnik promieniowania słonecznego oznacza się listerą „g” i wyraża w procentach.

 • Czym jest współczynnik przenikania światła?

  Współczynnik przenikania światła oznacza się jako „Tv“. Dzięki niemu użytkownik okna dachowego dowiaduje się, ile światła słonecznego, które widzi, trafia do wnętrza przez szybę. Im większa wartość tego współczynnika, tym na poddaszu będzie jaśniej.

 • Czym jest i jaka powinna być dla okna dachowego nośność urządzeń zabezpieczających?

  Nośność urządzeń zabezpieczających powinna dla okna dachowego wynosić minimum 350N.

 • Czym są i czy warto zainstalować okna antywłamaniowe?

  Niektórzy specjaliści twierdzą, że okna antywłamaniowe nie istnieją, ponieważ dobry włamywacz jest w stanie pokonać prędzej czy później każde zabezpieczenie. Zakup okna o podwyższonej odporności na włamanie może jednak przedłużyć czas włamania lub powstrzymać włamywacza.

  Okna antywłamaniowe dostępne na rynku mają specjalną konstrukcją. Specyficznym rozwiązaniem, które stosuje się w tym wypadku są okucia z zaczepami i trzpieniami, które kształtem przypominają „grzybek” i które rozmieszczone są na każdej stronie okiennego skrzydła. Co więcej, w oknach antywłamaniowych stosuje się pakiety szyb klejonych specjalnymi foliami, które utrudniają ich wybicie.

  Aby okno mogło nosić miano antywłamaniowego powinno być wyposażone w okucia o klasie odporności minimum RC2 oraz w pakiety szybowy o klasie co najmniej P4A. Co ważne - jeśli okna posiadają takie parametry, jednak ich właściwości nie zostały potwierdzone przez specjalistyczne laboratorium, nie mogą nosić miana antywłamaniowych. Dodatkowo warto wybierać okna, które posiadają blaszkę antyrozwierceniową pod klamką, która z kolei jest blokowana za pomocą przycisku lub kluczyka.

  Informacji, że okno posiada podwyższoną odporność na włamanie należy szukać w Deklaracji Właściwości Użytkowych, która została poprzedzona badaniami w specjalistycznych laboratoriach.

 • Czy okno dachowe uchroni nas przed wizytą złodzieja?

  Nie. Okno dachowe, jeśli ma podwyższoną odporność na włamanie, może jedynie skutecznie opóźnić włamanie lub zniechęcić włamywacza do dokonania tego czynu. Nie chroni jednak przed włamaniem. Wprawny włamywacz, podobnie, jak przez inną przegrodę budynku, jest w stanie dostać się do naszego mieszkania na poddaszu.

  Aby mieć pewność, że skutecznie utrudniłeś włamywaczowi zadanie, zawsze wybieraj okna dachowe o podwyższonej odporność na włamanie, które w specjalistycznych badaniach uzyskało minimum klasę RC2. Dodatkowym utrudnieniem może być roleta zewnętrzna, która także może skutecznie zniechęcić włamywacza do działania.

 • Wszystkie

 • Jaką gwarancję posiada moje okno dachowe?

  Jesteśmy niezwykle dumni ze wszystkich produktów, które udostępniamy w naszym sklepie.

  Dzięki współpracy z najlepszymi producentami, zdecydowana większość naszych klientów, nie musi korzystać z gwarancji, ponieważ okna, rolety i akcesoria są wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły, a użyte materiały są najwyższej jakości.

  Okna Rooflite jako jedyne na rynku posiadają 10-letnią gwarancję. Tak jak w wielu przypadkach gwarancja jest uwarunkowana wieloma czynnikami – m.in. montażem przez wykwalifikowanych dekarzy tak w przypadku okien Rooflite nie ma to znaczenia. Każdy z Was otrzymuje 10-cio letnią gwarancję na okna dachowe.

  Jeżeli została znaleziona usterka lub doszło do uszkodzenia zakupionego u nas okna, prosimy o jak najszybszy kontakt pod numerem +48 795 660 440 lub adresem biuro@budujemy.eu

 • Gwarancja na rolety i markizy

   Wszystkie nasze markizy i rolety posiadają 2  lata gwarancji.

 • Ile wynosi koszt dostawy

  Obecnie mamy możliwość zagwarantowania Bezpłatnej Dostawy na większość naszych produktów jeżeli przekracza on wartość 99zł.

 • Co się dzieje po złożeniu zamówienia?

  Po złożeniu u nas zamówienia przez Internet lub telefon, wyślemy do Państwa wiadomość e-mail z potwierdzeniem zamówienia.

  W niej znajdzie się lista zamówionych produktów, wartość zamówienia, oraz czas realizacji dostawy w dniach roboczych.

  Informacje o zamówieniu przekażemy do naszych partnerów logistycznych, po czym zostanie wysłany kolejny e-mail zawierający szczegóły wysyłki i potwierdzający przewidywaną datę dostawy.

  Jeśli produkty w zamówieniu są wysyłane z różnych magazynów, zamówienie zostanie podzielone. Informacja o tym będzie znajdowała się w wysłanej wiadomości.

  Naszymi partnerami logistycznymi są Raben, DPD, PEKAES

  Jeżeli tylko pojawią się pytania dotyczące statusu zamówienia, prosimy o kontakt pod numerem +48 795 660 440  lub o wiadomość na adres biuro@budujemy.eu

 • Towar uszkodzony podczas dostawy

  PO OTWARCIU OPAKOWANIA OKAZAŁO SIĘ, ŻE ZAMÓWIENIE JEST USZKODZONE. W JAKI SPOSÓB UZYSKAĆ WYMIANĘ?

  Prosimy o kontakt pod adresem biuro@budujemy.eu  lub numerem telefonu +48 795 660 440 aby omówić wymianę.

  Prosimy o przesłanie zdjęć lub nagrań wideo przedstawiających uszkodzenie, wraz z numerem zamówienia i jak największą liczbą szczegółów. Te informacje pomogą nam w jak najszybszym rozwiązaniu problemu.

 • Termin dostawy

  Wspólnie z naszymi logistycznymi partnerami robimy wszystko, żeby dostarczyć zamówienia najszybciej jak to możliwe.

  Większość naszych okien dachowych oraz rolet, akcesoriów i innych produktów dostarczamy w ciągu 1–3 dni roboczych.

  Dostawa niektórych produktów może zająć więcej czasu, o czym poinformujemy po dodaniu produktów do koszyka, oraz za pośrednictwem wiadomości e-mail potwierdzającej złożenie zamówienia.

 • Jak zamawiać?

  Zamówienia można składać bezpośrednio online, wybierając potrzebne produkty i dodając zamówienie do koszyka.

  Przyjmujemy również zamówienia bezpośrednio przez telefon - zapraszamy pod numer +48 795660440

  Na naszej stronie internetowej starannie podzieliliśmy dostępne produkty na kategorie, aby ułatwić znalezienie tego, co jest potrzebne. W obrębie tych kategorii znajdują się narzędzia konfiguracyjne, które pozwalają wybrać potrzebny rozmiar, funkcje lub opcje modernizacji.

  Po skonfigurowaniu produktu, można go dodać do koszyka, aby zakończyć realizację zamówienia. W obszarze kasy wyróżniony jest całkowity koszt. Zamówienia powyżej 99 zł realizowane są bezpłatną dostawą.

  Jeżeli przed złożeniem zamówienia potrzebna jest wycena, prosimy o przesłanie wiadomości e-mail z listą potrzebnych pozycji na adres biuro@budujemy.eu. Chętnie wyślemy wycenę i odpowiemy na wszelkie zapytania.

  Jeśli na naszej stronie internetowej nie widać konkretnej opcji, prosimy o kontakt z naszym zespołem Obsługi Klienta w celu uzyskania dalszej pomocy.

 • Informacje o dostawie

  Po przetworzeniu i wysyłaniu zamówienia  nasz zespół  dostarczy szczegóły i termin dostawy za pośrednictwem poczty elektronicznej. Ta wiadomość e-mail będzie zawierała numer zamówienia i informacje przydatne do śledzenia przesyłki po wprowadzeniu jej do systemu dostawcy. Naszym celem jest dostarczenie towaru w terminie określonym w momencie sprzedaży.

  Od wagi przesyłki zależy, do jakiego przewoźnika jest ona przekazywana. Współpracujemy z firmami kurierskimi RabenDPD, oraz PEKAES.

  Jeśli informacje o śledzeniu nie zawierają informacji, kiedy towary zostaną dostarczone, przedmiot mógł jeszcze nie zostać wprowadzony do systemu dostawcy. Zwykle ma to miejsce wieczorem przed datą dostawy.

 • Kołnierz z folii paroprzepuszczalnej RUC

  Kołnierz z folii paroprzepuszczalnej Rooflite  skraca czas montażu. Jest on wykonany z odpornej na rozdzieranie membrany dachowej która nie jest tkana i jest pokryta warstwą paroprzepuszczalną. Montaż przebiega znacznie szybciej, ponieważ nie trzeba jej przycinać do odpowiedniego kształtu. Folia jest wykonana z jednego bezszwowego kawałka materiału, dzięki czemu jest w 100% wodoszczelna.

  Linia styku dachu z oknem dachowym jest bardzo ważnym obszarem całego budynku, a nasz kołnierz  RUC pomaga uniknąć błędów montażowych.

  Przeznaczony do ochrony konstrukcji dachu i sufitu.

 • Kołnierz izolacyjny Rooflite IFC

  Kołnierz izolacyjny IFC całkowicie uszczelnia okno, dopasowując się do niego w 100%. Kołnierz ogranicza utratę ciepła i ułatwia bezbłędny montaż okna dachowego. Idealny do poprawy izolacji cieplnej. Poprawia parametr cieplny o Uw=0,1

  Kołnierz jest idealny do ogrzewanych pomieszczeń mieszkalnych i jest dostępny we wszystkich rozmiarach okien Rooflite

  Kołnierz izolacyjny Rooflite jest dostarczany z taśmą samoprzylepną, która służy do jego solidnego przymocowania.

  Kołnierz mocowany jest za pomocą taśmy samoprzylepnej, która się na nim znajduje.

 • Konserwacja rolety

  Rolety marki Rooflite są produkowane z wysokiej jakości materiałów i wykonane tak, aby były odporne na kurz i brud, więc nie powinny wymagać dużo uwagi.

  Czyszczenie i konserwacja rolety są istotne, aby wydłużyć żywotność rolety i zapewnić optymalny poziom światła dziennego.

  Konserwacja wszystkich rolet w naszym sklepie internetowym  www.budujemy,eu jest łatwa.

 • Żaluzje

  Żaluzje montowane są w pomieszczeniach, w których istnieje potrzeba kontroli ilości, kąta padania i natężenia światła słonecznego. Żaluzje można zamontować wewnątrz okien, a listwy można odchylać pod różnymi kątami, aby zyskać pełną kontrolę nad naturalnym światłem. Ze względu na zastosowany materiał żaluzje sprawdzają się w kuchniach i łazienkach.

  Każda żaluzja marki Rooflite jest wykonana z polakierowanych aluminiowych listew o szerokości 35 mm, które przesuwają się w prowadnicach z aluminium. Prowadnice te nie przepuszczają światła na krawędziach. Sznurki wykonano z poliestru odpornego na ścieranie.

  Żaluzje są kompatybilne z adaptorem i drążkiem teleskopowym Rooflite, dzięki czemu można je montować w trudno dostępnych miejscach.

  Żaluzje Rooflite są objęte 2-letnią gwarancją.

 • Moskitiery

  Moskitiery Rooflite  są stworzone do ochrony dowolnego pomieszczenia przed muchami, pająkami, komarami, osami i innymi owadami.

  Moskitiery są wykonane z trwałej przezroczystej siatki, która jest ledwo widoczna i nie będzie przesłaniać widoku z okna. Kiedy moskitiera nie jest potrzebna, można ją zwinąć do kasety znajdującej się na górze okna.

  Moskitiera pozwala wpuścić świeże powietrze do pomieszczenia przez otwarte okno bez obaw o nieproszone małe owady.

  Moskitiery Rooflite  montowane są na ścianie, a nie na ościeżnicy okna. Aby wybrać moskitierę w odpowiednim rozmiarze, należy więc dokonać pomiaru wnęki okiennej.

  Może być zamontowana na każdej wnęce okiennej i nie uniemożliwia zainstalowania rolet wewnętrznych czy zewnętrznych.

  Moskitiery Rooflite  są objęte 2-letnią gwarancją.

 • Czy można na jednym oknie zamontować roletę wewnętrzną i zewnętrzną?

  Tak, istnieje możliwość zamontowania rolety wewnętrznej i zewnętrznej na jednym oknie dachowym.

  Polecamy to rozwiązanie, ponieważ rolety wewnętrzne chronią przed światłem słonecznym, a rolety zewnętrzne chronią przed gorącem, hałasem i włamaniami.

  Możliwe jest również połączenie rolety wewnętrznej i markizy zewnętrznej dla maksymalnej ochrony przed ciepłem.

 • Jak dobrać odpowiedni rozmiar rolety do okna dachowego?

  Na szczęście wybór odpowiedniego rozmiaru rolety jest prosty. Na oknie dachowym każdej marki znajduje się numer seryjny lub kod, który odpowiada temu samemu kodowi rozmiaru rolety. Muszą do siebie dokładnie pasować, aby zapewnić zgodność rolety.

  Aby znaleźć kod lub numer seryjny okna dachowego Rooflite, Dakstra, Dakea, Magnetic, Aura, Roofart, Solstro należy po otwarciu pociągnąć skrzydło okna do siebie. Tabliczka znamionowa znajduje się na górnej części skrzydła.

  Rolety zewnętrzne solarne

  Rolety zewnętrzne Rooflite oszczędzają energię, zmniejszają poziom hałasu oraz podnoszą bezpieczeństwo w domu. Roleta zewnętrzna może również chronić okno dachowe w trudnych warunkach atmosferycznych.

  Ta roleta zapewnia efekt całkowitego zaciemnienia i oferuje wysoki poziom ochrony w każdym klimacie i o każdej porze roku.

  Opuszczona roleta zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, a także chroni okno przed spadającymi przedmiotami.

  Rolety zewnętrzne marki Rooflite są wykonane z aluminium odpornego na zniszczenie, zapewniającego żywotność bez względu na porę roku i pogodę. Rolety zewnętrzne przesuwają się po prowadnicach z lakierowanego aluminium. Kiedy nie są używane mogą zostać automatycznie ukryte w górnej obudowie, która jest zintegrowana z oknem.

  Ta roleta jest dostępna tylko w opcji zasilania energią słoneczną.  Rolety Rooflite  są objęte 2-letnią gwarancją.

 • Gdzie znaleźć tabliczkę znamionową (kod i numer seryjny) okna dachowego?

  Każde okno dachowe Rooflite ma dwa numery identyfikacyjne. Jeden to numer na metalowej ramce dystansowej między szybami. Drugi numer znajduje się na tabliczce znamionowej umieszczonej na skrzydle okna. Tabliczka znamionowa znajduje się na górze skrzydła w wewnętrznej części ościeżnicy. Widoczne po otwarciu okna do pozycji poziomej.

 • Czy muszę zdemontować markizę na zimę?

  W przypadku naszych markiz, nie ma koniecności zdejmowania ich w miesiącach jesiennych czy zimowych.

  Jedyną formą zabezpieczenia (w dodatku zajmującą jedynie 10-20 sekund) jest zdjęcie materiału z haczyków u dołu okna, dzięki czemu materiał nawinie się na rolkę (lub schowa się w kasetce w przypadku markiz do okien dachowych Rooflite+, Dakstra, Solstro, Dakea). 

  Tak zabezpieczona markiza może bezpiecznie poczekać na kolejne ciepłe miesiące.

 • Która roleta pasuje do mojego pokoju?

  Rolety do okien dachowych są funkcjonalne, zapewniają realne korzyści, a także zdobią okno. Niezależnie od tego, czy celem jest powstrzymanie przedostawania się owadów do środka, czy zaciemnienie pokoju, istnieje możliwość doboru rolety dostosowanej do każdego projektu. Oto lista rolet dostępnych w naszym sklepie.

  Rolety zaciemniające - pomimo braku warstwy odbijającej światło, dzięki zewnętrznej gumowej warstwie w białym kolorze, rolety te zatrzymają światło i ograniczą nagrzewanie się pomieszczenia.

  Markizy - Najlepszym sposobem na ograniczenie nagrzewania się pomieszczeń na poddaszu są markizy. Markizy są montowane na zewnątrz nad oknem i zatrzymują znaczną część ciepła zanim dotrze do szyby okna obniżając tym samym temperaturę w pomieszczeniu o jakieś 2-3 stopnie. Z racji tego, że markizy są montowane na zewnątrz, można je połączyć z roletą wewnętrzną, jeśli jest taka potrzeba.

  Żaluzje - nadadzą oknom prosty, minimalistyczny i nowoczesny wygląd. Dzięki łatwej regulacji kąta listew zyskuje się pełną kontrolę nad ilością światła wpadającego do pokoju. Można dodać to popularne rozwiązanie do swojego okna dachowego Rooflite  lub wybrać korzystną cenowo uniwersalną żaluzję, która pasuje do różnych rodzajów okien dachowych także innych producentów. Idealne do pomieszczeń o dużej wilgotności, takich jak kuchnia czy łazienka.

  Rolety zewnętrzne solarne
  Montowane na zewnątrz okna rolety zewnętrzne  mają szereg praktycznych korzyści; dokładnie kontrolują ilość wpadającego światła, a także zapewniają dodatkowe zabezpieczenie.

  W naszej ofercie posiadamy rolety zewnętrzne solarne, sterowane za pomocą pilota.

 • Czy należy czyścić kołnierz w oknie dachowym.

  Deszcz zmyje większość brudu i nalotu z powierzchni zewnętrznej.

  Jednak w zależności od miejsca zamieszkania wokół okien mogą gromadzić się liście i inne zanieczyszczenia.

  Należy je usuwać z krawędzi wokół okien i świetlików co najmniej raz w roku, aby umożliwić swobodny przepływ wody i nie gromadzenie się śniegu i lodu w zimie.

 • Części zamienne do okien dachowych.

  Jeśli potrzebujesz części zamiennych do okna dachowego marki Rooflite prosimy o kontakt pod adresem biuro@budujemy.eu lub pod numerem telefonu +48 795 660 440, aby uzyskać część zamienną lub wymianę.

 • W jaki sposób czyścić zewnętrzną szybę w oknie dachowym.

  Czyszczenie szyby w oknach marki Rooflite  jest szybkie i bardzo proste.

  Aby umyć szybę zewnętrzną, wystarczy obrócić skrzydło o 180 stopni. Proszę się nie martwić –  to specjalna konstrukcja i okno nie wypadnie.

 • Roleta zewnętrzna podczas zimy.

  Rolety zewnętrzne Rooflite są odporne na warunki atmosferyczne, dlatego nie trzeba ich zdejmować w miesiącach zimowych.

  Zostały one zaprojektowane z myślą o każdej pogodzie i mogą być zamontowane przez cały rok.

  Rolety zewnętrzne są również często montowane w miejscach, w których panują trudne warunki pogodowe, ponieważ dodatkowo chronią okna dachowe jak również izolują termicznie pomieszczenie.

 • Co zrobić jeśli kolor mojej rolety blaknie?

  Roleta nie powinna znacznie wyblaknąć. Jeśli są miejsca, w których roleta wyblakła, prosimy o kontakt pod adresem biuro@budujemy.eu lub pod numerem telefonu +48795660440 w celu uzyskania pomocy.

  Jeśli została wysłana wiadomość e-mail do naszego zespołu, prosimy o dołączenie zdjęcia, na którym widoczne jest miejsce wyblaknięcia rolety oraz zdjęcie numerów seryjnych rolety (mała, biała naklejka wielkości 1cm / 3cm – znajduje się od strony szyby na uchwycie)

 • Co zrobić gdy moja roleta nie pasuje idealnie do okna?

  Może być kilka powodów, z powodu których roleta nie pasuje do okna.

  Jeśli otrzymana roleta wydaje się nieprawidłowo dopasowana, prosimy o kontakt pod adresem biuro@budujemy.eu  lub numerem telefonu +48 795 660 440 – chętnie pomożemy rozwiązać problem.

  Jeśli roleta powinna zostać zwrócona, należy pamiętać, że czas na zwrot sprzedawanych przez nas rolet wynosi 30 dni. Prosimy tylko o to, aby roleta była nieużywana i znajdowała się w oryginalnym opakowaniu.

 • Przez moje okno wpada zbyt dużo światła. Co mogę z tym zrobić?

  Można temu zaradzić, kupując roletę przyciemniającą lub zaciemniającą, która może nawet zaciemnić pomieszczenie a także ochroni meble przed blaknięciem i zapewni prywatność.

  Zobacz naszą ofertę rolet, klikając „tutaj”.  Można też skontaktować się z nami pod numerem telefonu +48795660440 lub biuro@budujemy.eu

 • Wybrany kolor lub rozmiar rolety nie pasuje do mojego okna. Co mogę zrobić?

  W zależności od tego, na jakim etapie przetwarzania znajduje się zamówienie, istnieje możliwość wstrzymania zamówienia, aby dokonać niezbędnych zmian.

  Jeśli zamówienie zostało już dostarczone, możemy przyjąć zwrot, jeśli nastąpi on w ciągu 30 dni od otrzymania zamówienia, a towar jest nieużywany i znajduje się w oryginalnym opakowaniu.

  Prosimy o kontakt pod adresem biuro@budujemy.eu lub pod numerem telefonu +48795660440, podając numer zamówienia lub imię i nazwisko – skontaktujemy się z Państwem w celu rozwiązania problemu.

 • Co należy zrobić kiedy okno po otwarciu samo się przymyka?

  Skrzydło okienne jest tak zaprojektowane, aby pozostawało otwarte w położeniu zbliżonym do poziomu. W przypadku kiedy okno przymyka się po otwarciu, oznacz że podczas montażu sprężyny w oknie nie zostały odblokowane. Można to łatwo zrobić, otwierając okno do usłyszenia odgłosu kliknięcia.

  Jeśli to nie rozwiąże problemu, prosimy o kontakt pod adresem biuro@budujemy.eu  lub numerem telefonu +48795660440 w celu uzyskania pomocy.

 • Czym jest pakiet szybowy?

  Oszklenie  w oknie jest częścią pakietu szybowego. Przy wyborze okna dachowego zapewniamy najpopularniejsze rodzaje oszklenia. Jest ono najprostszym sposobem na poprawienie komfortu poddasza, poprzez zapewnienie  bezpieczeństwa, ułatwienie konserwacji i poprawę izolacji akustycznej.

  Wybór dostępnych szyb umożliwia zapewnienie optymalnego poziomu termoregulacji, obniżenie poziomu hałasu zewnętrznego, czy wentylację w pomieszczeniach takich jak na przykład łazienki czy kuchnie. W naszej ofercie znajdziecie okna z pakietem dwuszynowym jak również energooszczędne okna z pakietem 3-szybowym.

 • Na szybie okna pojawiła się wilgoć (kondensacja). Co robić?

  Należy upewnić się, że pomieszczenie jest odpowiednio wentylowane. Należy również pamiętać, że kondensacja na szybie od strony pomieszczenia często wynika z braku źródła ciepła (grzejnika) pod oknem dachowym.

  Co więcej, wnęka okienna powinna być wyprofilowana poziomo nad oknem dachowym i pionowo pod oknem dachowym, zapewniając w ten sposób prawidłową cyrkulację powietrza i maksymalne doświetlenie.

 • Kontrolowanie ciepła i światła

  CO MOGĘ ZROBIĆ, ABY OBNIŻYĆ TEMPERATURĘ I ZMNIEJSZYĆ NATĘŻENIE ŚWIATŁA?

  Szyby używane w dostępnych oknach dachowych marki Rooflite  są produkowane przy użyciu powłoki niskoemisyjnej i wypełnione argonem, dzięki czemu okna oraz wyłazy są wyjątkowo energooszczędne.

  Ponadto istnieje kilka opcji ochrony przeciwsłonecznej, które można dodać do okien dachowych, aby regulować światło i ciepło. Wszystkie dostępne rolety i markizy można obejrzeć „tutaj”

 • Dlaczego jest mi potrzebny kołnierz i do czego służy?

  Kołnierz jest konieczny, ponieważ zapewnia szczelne połączenie okna z dachem i niweluje ryzyko przeciekania wody. Jest również warunkiem ważności gwarancji na okno dachowe.

 • Kołnierz w kolorze szarym jest najbardziej odpowiedni do wszystkich typów dachów

  Nasze kołnierze dostępne są w uniwersalnym kolorze: ciemny szary - antracyt (RAL 7043). Jest to  również kolor używany przez większość producentów okien dachowych w Europie.

  Jeśli zastanawiasz się czy będzie pasował do Twojego dachu w kolorze brązowym czy ceglastym  - to oczywiście tak. Prawie 100% kołnierzy na dachach jest właśnie w kolorze antracytowym.

 • Rodzaje okien dachowych

  Poniżej prezentujemy najpopularniejsze rodzaje okien dachowych dwu i trzy szybowych , które znajdą zastosowanie w każdym indywidualnym projekcie:

  OKNA DREWNIANE

  Drewniane okna dachowe pokryte są bezbarwnym lakierem. Chroni on drewno przed zabrudzeniami i wilgocią. Okna drewniane doskonale komponują się z tradycyjnymi wnętrzami.

  • Klasyczne,  drewniane okna dachowe wykonane są z drewna sosnowego posiadającego certyfikat FSC. Pokryte są bezbarwnym, wodorozcieńczalnym lakierem, który chroni drewno przed zabrudzeniami i wilgocią.
  • Naturalny i ciepły wygląd lakierowanego drewna zapewnia poczucie ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych.

  OKNA PCV

  Okna PCV doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz i domów. Są trwałe i nie wymagają konserwacji.

  • Trwałe i niewymagające konserwacji,
  • Idealne do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnie, łazienki czy pralnie.
 • Żywotność okna dachowego

  Okno dachowe, powinno spełniać swoje funkcje przez co najmniej kilkanaście lat.

  Nawet przy standardowej konserwacji, ten okres może zostać znacznie wydłużony.

  Dzięki temu nadal używane są 30 czy nawet 40 letnie okna, które są poprzednikami sprzedawanych przez nas obecnie modeli.

 • Obrotowe Okna Dachowe

  Obrotowe okna dachowe są najpopularniejszymi oknami i są bardzo wygodne w obsłudze.

  Okna dachowe marki Rooflite z dolnym otwieraniem są doskonałym wyborem przy wysokich ścianach kolankowych. Polecamy je szczególnie, gdy okna muszą być zamontowane na wysokości powyżej 120 cm od podłogi.

  Korzyści obrotowego okna dachowego

  - Wygodne i szybkie otwieranie – zarówno górnym drążkiem jak i dolną klamką,

  - Poprawia wentylację i rozświetla poddasze,

  - Zamontowanie okna na wysokości oczu pozwala się cieszyć widokiem okolicy po horyzont.

   Odpowiednie dla dachów o nachyleniu od 15 do 90 stopni.

 • Z jakiego rodzaju drewna wykonane jest okno dachowe

  Marka  Rooflite rygorystycznie podchodzi do ochrony środowiska, zapewnienia bioróżnorodności, przeciwdziałania zmianom klimatu i ochrony praw społeczności mieszkających wokół lasów. Dlatego całe używane w produkcji drewno pozyskiwane jest z lasów certyfikowanych w zakresie zrównoważonego rozwoju lub innych ekologicznych kontrolowanych źródeł.

  Wszyscy dostawcy drewna są certyfikowani zgodnie z PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification), FSC (Forest Stewardship Council) lub posiadają oba certyfikaty.

  Dzięki temu jesteśmy pewni, że w sprzedawanych przez nas oknach nie jest wykorzystywane drewno drzew tropikalnych.

  Jakość procesów produkcyjnych Rooflite i produktów do okien dachowych jest certyfikowana przez uznany na całym świecie instytut Rosenheimradę FSC i zgodnie ze standardem ISO.

 • Czy do zamówienia otrzymam fakturę VAT?

  Tak – oczywiście. Do każdego zrealizowanego zamówienia wystawiana jest faktura VAT.

  Udostępniamy również możliwość sprzedaży zagranicznej (sprzedaż wspólnotowa – bez VAT) Dostarczamy ją drogą elektroniczną lub w większości wypadków włożona jest w liście przewozowym lub w opakowaniu wraz z towarem.

 • Czy faktura może być wystawiona na inne dane niż adres dostawy?

  Tak – oczywiście. Odpowiednie dane należy podać podczas składania zamówienia

 • Czy mogę po czasie zmienić dane na otrzymanej fakturze?

  Jeśli na fakturze znajduje się błąd w danych nabywcy, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów, prosimy o wypełnienie noty korygującej zgodnie z poniższym wzorem. Wypełniony oraz podpisany oryginał wraz z kopią noty korygującej prosimy wysłać na adres siedziby firmy: Budujemy.Eu ; Legnicka 12 ; 57-200 Ząbkowice Śląskie - Nota korygująca. Podpisaną przez nas kopię noty korygującej odeślemy do Państwa pod wskazany adres. Kopię należy przypiąć do faktury VAT. Całkowita zmiana danych nabywcy nie jest możliwa. Jeżeli nie podasz danych firmowych do faktury (w tym NIP-u) podczas składania zamówienia, to od 1 stycznia 2020 r. nie będziemy mogli wystawić faktury na dane firmowe.

 • Gdzie znajdę numer konta bankowego, na który mam dokonać przelewu?

  Numer konta znajduję się w podsumowaniu zamówienia oraz w e-mailu potwierdzającym złożenie zamówienia. Dodatkowo numery kont dostępne są na stronie naszego sklepu w zakładce: Kontakt

 • Czy potwierdzenie przelewu przyspieszy realizację zamówienia?

  Nie. Warunkiem realizacji zamówienia jest zaksięgowanie wpłaty na koncie naszego sklepu.

 • Czy mogę odebrać towar osobiście?

  Tak, oczywiście. Umożliwiamy odbiór zamówień w siedzibie naszej firmy. Po odbiór zamówionego towaru prosimy zgłaszać się dopiero po otrzymaniu informacji mailowej lub telefonicznej, że zamówienie zostało skompletowane i jest gotowe do odbioru.

 • Czy mogę zwrócić zamówiony towar?

  Tak, oczywiście. Zgodnie z warunkami zwrotów dostępnych w zakładce: Zwroty i Reklamacje

 • Jak mogę złożyć reklamację?

  Reklamację można złożyć mailem lub telefonicznie. Najlepiej zapoznać się z regulaminem zwrotów w zakładce: Zwroty i Reklamacje

 • Czy muszę posiadać konto, aby dokonać zakupów w sklepie internetowym Budujemy.Eu?

  Możesz zrobić zakupy bez rejestracji, natomiast założenie konta zwiększy wygodę robienia zakupów na naszej stronie. Po założeniu konta będziesz miał dostęp do swojej historii zamówień oraz zwrotów, a także informację o promocjach i dostępnych rabatach.

 • Jakie są koszty dostawy?

  Koszty dostawy różnią się w zależności od rozmiaru towarów oraz sposobu płatności. Przy każdym znajduje się podana informacja dotycząca kosztów dostawy bądź prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta. Powyżej kwoty 200zł w koszyku transport jest bezpłatny.

 • Jaka firma przewozowa dostarcza Twoje przesyłki?

  Dostawy kurierskie realizujemy za pośrednictwem firmy DPD, INPOST, DHL RABEN i GEODIS.

 • Czy mogę zamówić wysyłkę za granicę?

  Nie. Realizujemy tylko wysyłki na terytorium Polski.

 • Czy przesyłki wysyłane firmami kurierskimi są ubezpieczone?

  Tak, wszystkie nadawane przesyłki przez są ubezpieczone.

 • Czy jest możliwość sprawdzenia statusu zamówienia?

  Tak, status zamówienia można sprawdzić na naszej stronie Budujemy.Eu w panelu klienta.

 • Zakupy i transport

 • Ile wynosi koszt dostawy

  Obecnie mamy możliwość zagwarantowania Bezpłatnej Dostawy na większość naszych produktów jeżeli przekracza on wartość 99zł.

 • Co się dzieje po złożeniu zamówienia?

  Po złożeniu u nas zamówienia przez Internet lub telefon, wyślemy do Państwa wiadomość e-mail z potwierdzeniem zamówienia.

  W niej znajdzie się lista zamówionych produktów, wartość zamówienia, oraz czas realizacji dostawy w dniach roboczych.

  Informacje o zamówieniu przekażemy do naszych partnerów logistycznych, po czym zostanie wysłany kolejny e-mail zawierający szczegóły wysyłki i potwierdzający przewidywaną datę dostawy.

  Jeśli produkty w zamówieniu są wysyłane z różnych magazynów, zamówienie zostanie podzielone. Informacja o tym będzie znajdowała się w wysłanej wiadomości.

  Naszymi partnerami logistycznymi są Raben, DPD, PEKAES

  Jeżeli tylko pojawią się pytania dotyczące statusu zamówienia, prosimy o kontakt pod numerem +48 795 660 440  lub o wiadomość na adres biuro@budujemy.eu

 • Termin dostawy

  Wspólnie z naszymi logistycznymi partnerami robimy wszystko, żeby dostarczyć zamówienia najszybciej jak to możliwe.

  Większość naszych okien dachowych oraz rolet, akcesoriów i innych produktów dostarczamy w ciągu 1–3 dni roboczych.

  Dostawa niektórych produktów może zająć więcej czasu, o czym poinformujemy po dodaniu produktów do koszyka, oraz za pośrednictwem wiadomości e-mail potwierdzającej złożenie zamówienia.

 • Towar uszkodzony podczas dostawy

  PO OTWARCIU OPAKOWANIA OKAZAŁO SIĘ, ŻE ZAMÓWIENIE JEST USZKODZONE. W JAKI SPOSÓB UZYSKAĆ WYMIANĘ?

  Prosimy o kontakt pod adresem biuro@budujemy.eu  lub numerem telefonu +48 795 660 440 aby omówić wymianę.

  Prosimy o przesłanie zdjęć lub nagrań wideo przedstawiających uszkodzenie, wraz z numerem zamówienia i jak największą liczbą szczegółów. Te informacje pomogą nam w jak najszybszym rozwiązaniu problemu.

 • Jak zamawiać?

  Zamówienia można składać bezpośrednio online, wybierając potrzebne produkty i dodając zamówienie do koszyka.

  Przyjmujemy również zamówienia bezpośrednio przez telefon - zapraszamy pod numer +48 795660440

  Na naszej stronie internetowej starannie podzieliliśmy dostępne produkty na kategorie, aby ułatwić znalezienie tego, co jest potrzebne. W obrębie tych kategorii znajdują się narzędzia konfiguracyjne, które pozwalają wybrać potrzebny rozmiar, funkcje lub opcje modernizacji.

  Po skonfigurowaniu produktu, można go dodać do koszyka, aby zakończyć realizację zamówienia. W obszarze kasy wyróżniony jest całkowity koszt. Zamówienia powyżej 99 zł realizowane są bezpłatną dostawą.

  Jeżeli przed złożeniem zamówienia potrzebna jest wycena, prosimy o przesłanie wiadomości e-mail z listą potrzebnych pozycji na adres biuro@budujemy.eu. Chętnie wyślemy wycenę i odpowiemy na wszelkie zapytania.

  Jeśli na naszej stronie internetowej nie widać konkretnej opcji, prosimy o kontakt z naszym zespołem Obsługi Klienta w celu uzyskania dalszej pomocy.

 • Informacje o dostawie

  Po przetworzeniu i wysyłaniu zamówienia  nasz zespół  dostarczy szczegóły i termin dostawy za pośrednictwem poczty elektronicznej. Ta wiadomość e-mail będzie zawierała numer zamówienia i informacje przydatne do śledzenia przesyłki po wprowadzeniu jej do systemu dostawcy. Naszym celem jest dostarczenie towaru w terminie określonym w momencie sprzedaży.

  Od wagi przesyłki zależy, do jakiego przewoźnika jest ona przekazywana. Współpracujemy z firmami kurierskimi RabenDPD, oraz PEKAES.

  Jeśli informacje o śledzeniu nie zawierają informacji, kiedy towary zostaną dostarczone, przedmiot mógł jeszcze nie zostać wprowadzony do systemu dostawcy. Zwykle ma to miejsce wieczorem przed datą dostawy.

 • Czy muszę posiadać konto, aby dokonać zakupów w sklepie internetowym Budujemy.Eu?

  Możesz zrobić zakupy bez rejestracji, natomiast założenie konta zwiększy wygodę robienia zakupów na naszej stronie. Po założeniu konta będziesz miał dostęp do swojej historii zamówień oraz zwrotów, a także informację o promocjach i dostępnych rabatach.

 • Jakie są koszty dostawy?

  Koszty dostawy różnią się w zależności od rozmiaru towarów oraz sposobu płatności. Przy każdym znajduje się podana informacja dotycząca kosztów dostawy bądź prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta. Powyżej kwoty 200zł w koszyku transport jest bezpłatny.

 • Jaka firma przewozowa dostarcza Twoje przesyłki?

  Dostawy kurierskie realizujemy za pośrednictwem firmy DPD, INPOST, DHL RABEN i GEODIS.

 • Czy mogę zamówić wysyłkę za granicę?

  Nie. Realizujemy tylko wysyłki na terytorium Polski.

 • Czy przesyłki wysyłane firmami kurierskimi są ubezpieczone?

  Tak, wszystkie nadawane przesyłki przez są ubezpieczone.

 • Czy jest możliwość sprawdzenia statusu zamówienia?

  Tak, status zamówienia można sprawdzić na naszej stronie Budujemy.Eu w panelu klienta.

 • Szukam okna dachowego lub akcesorii dachowych. Czy mogę liczyć na pomoc w doborze odpowiednich materiałów?

  Tak, jeżeli posiadasz własną firmę, budujesz lub remontujesz dom możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta za pomocą e-mail: biuro@budujemy.eu,  dzwoniąc na numer 795660440 lub wysyłając prośbę przez formularz kontaktowy: Formularz Kontaktowy a my doradzimy i dobierzemy odpowiednie produkty dla Państwa potrzeb.

 • Czy mogę skontaktować się z biurem obsługi klienta jeszcze przed dokonaniem zakupu?

  Tak, jeżeli potrzebujesz pomocy lub masz pytanie, na które nie znalazłeś/aś odpowiedzi na stronie sklepu internetowego, proszę skontaktować się z naszym biurem obsługi dzwoniąc na numer 795660440 lub wysyłać e-mail na adres biuro@budujemy.eu