Wyłazy marki RoofLITE+ – bogaty wybór rozmiarów

Wyłaz to klucz do bezpiecznej i stabilnej drogi na dach. Wybierając wyłaz na okno dachowe, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego parametry techniczne, ale i wymiary, w tym wysokość i szerokość. W tym artykule omówimy najpopularniejsze rozmiary wyłazów dachowych. Dzięki temu odpowiednio dopasujesz wyłaz do pokrycia dachowego. Sprawdź!

Jak dopasować rozmiar wyłazu dachowego? (pexels).

Jak dobrać rozmiar wyłazu dachowego?

Parametry wyłazu dachowego zależą głównie od sposobu wyjścia na dach. Standardowy wymiar wyłazu dachowego może wynosić 80×80 cm.

Jednak dostępne są również wyłazy o mniejszych wysokościach i szerokościach. Tego typu wyłazy warto zamontować w przypadku, gdy wyłaz stanowi wejście na dach bezpośrednio ze strychu lub innego pomieszczenia. Jeśli wejście na dach jest możliwe przez klatkę schodową, wówczas montujemy wyłazy o większych rozmiarach.

RoofLITE+ – szeroki wachlarz możliwości

Działająca od wielu lat, doświadczona marka Rooflite+ oferuje szeroki wybór wyłazów dachowych w poszczególnych rozmiarach. Poniżej omówimy każdy z nich.

Wyłazy dachowe 45×55 i 45×73 –bezpośrednie wejście na dach

Wyróżniamy jedne z mniejszych wyłazów dachowych o 450 mm szerokości oraz 550 mm lub 730 mm wysokości. Wyłazy te montowane są na dachach o nachyleniu od 15 do 60 stopni. Instalowane  w domach, w których możliwe jest bezpośrednie wejście na dach bez klatki schodowej. Wyłazy 45×55 i 45×73doskonale sprawdzą się w przypadku skośnych dachów. Jedne z najtańszych modeli.

WYŁAZ DACHOWY RoofLITE+ FENSTRO FE 45×55 (budujemy.eu).

Wyłazy 48×90 i 90×48 – szersze lub węższe

Wyróżniamy wyłaz o szerokości 480 mm oraz wysokości 900 mm. Wyłaz ten może być otwierany na różne sposoby(do góry lub na bok). Dopuszczalny kąt nachylenia dachu wynosi od 15 do 60 stopni. Wyłaz 48×90 posiada większą wysokość. Zatem świetnie się sprawdzi w przypadku budynków o większych kondygnacjach.

Wyróżniamy również wyłaz 90×48 mm, którego szerokość wynosi 900 mm, a wysokość 480 mm.

WYŁAZ DACHOWY RoofLITE+ FENSTRO FE 90×48 (budujemy.eu).

Wyłazy 65×65 oraz 85×85 –dodatkowe zabezpieczenie

Wyróżniamy również kolejny, nieco większy wyłaz marki Rooflite+ o szerokości i wysokości 650 mm. Przedstawiony wyłaz wyposażony jest w restryktor chroniący przed zatrzaśnięciem podczas wejścia na dach.

WYŁAZ DACHOWY RoofLITE+ FENSTRO FE 65×65 (budujemy.eu).

Wyłaz dachowy 85×85 o szerokości i wysokości 850 mm również posiada zabezpieczający restryktor. Wyłazy 65×65 i 85×85 to największe modele, które powinny być zamontowane w przypadku, gdy wejście na dach jest możliwe za pośrednictwem klatki schodowej.

Wybór należy do Ciebie!

Marka RoofLITE+ posiada wyłazy w różnych rozmiarach od najmniejszego do największego. Dopasuj swój wyłaz do budynku i dachu oraz zadbaj o bezpieczeństwo! Wybór należy do Ciebie!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.