Rozwiązania solarne – wiek XXI w jednym pilocie 

Wiek XXI słynie z coraz to ulepszonych, nowoczesnych rozwiązań. Innowacje te nie tylko sprawdzają się pod względem jakości, ale i są korzystne dla środowiska naturalnego. W tym artykule przedstawiamy obecne rozwiązania solarne typu rolety na okno dachowe i markizy. Zobacz!  

Sprawdź markizę solarną SSS Velux! 

Obecnie inwestuje się w rozwiązania wykorzysujące bezpieczną energię słoneczną  

Metody solarne – dlaczego warto? 

Rozwiązania solarne polegają na korzystaniu z technik wykorzystujących naturalną energię słoneczną. Narzędzia działające dzięki energii słonecznej do swojej pracy najczęściej wykorzystują baterię o długiej żywotności. Poniżej przedstawiamy zalety takich metod. 

  • Korzystne dla środowiska – inwestycja w narzędzia wykorzystujące energię słoneczną jest korzystna dla naszej planety, gdyż takie rozwiązanie ogranicza emisję dwutlenku węgla i innych substancji trujących. 
  • Dogodne dla portfela – inwestując w rozwiązania solarne, nie musisz wykorzystywać sztucznych zasobów. Takie rozwiązanie redukuje koszty związane z zużyciem energii elektrycznej. 
  • Wysoki komfort użytkowania – narzędzia wykorzystujące energię słoneczną są obsługiwane głównie mobilnie poprzez przyciski i guziki naścienne. Tego typu metoda zdecydowanie ułatwia życie.  

Zobacz markizę zewnętrzną elektryczną Velux! 

Markiza solarna na okno dachowe – sposób na ochłodzenie 

Jednym z solarnych rozwiązań XXI wieku jest inwestycja w zaciemniającą markizę solarną. Poniżej przedstawiamy korzyści, jakie zyskasz, inwestując w wyżej wymieniony produkt. 

  • Ochrona przed nagrzaniem wnętrza i poddasza – markiza solarna reguluje temperaturę we wnętrzu latem, dzięki czemu poczujesz nawiew lekkiego, chłodnego powietrza w pomieszczeniu.  
  • Zaciemnienie wnętrza – markiza zbudowana jest z grubej, nieprzepuszczalnej światła tkaniny, dzięki czemu istnieje możliwość zaciemnienia wnętrza. 
  • Zapewnienie dostępu do widoku markiza solarna na okno dachowe nie ogranicza pola widokowego na zewnątrz. Dzięki temu możesz nadal podziwiać uroki krajobrazu. 

Solarna markiza zaciemniająca we wnętrzu (budujemy.eu). 

Roleta solarna SSL – ochrona na każdą porę roku 

Kolejnym, również korzystnym rozwiązaniem jest roleta solarna SSL na okno dachowe, zasilana dzięki panelowi fotowoltaicznemu. Poniżej przedstawiamy zalety produktu. 

  • Ochrona przed nagrzaniem i wychłodzeniem wnętrza – roleta solarna chroni latem wnętrze przed wysoką temperaturą. Dzięki temu nie musisz „dusić się” w swoich czterech ścianach podczas upałów. Zimą natomiast zapewnia izolację termiczną okien, zapobiegając stratom ciepła. Jest to korzystne rozwiązanie przez cały rok. 
  • Redukcja hałasu z zewnątrz – roleta solarna SSL skutecznie niweluje odgłosy dźwięków z zewnątrz, dzięki czemu możesz liczyć na spokój w zaciszu własnego mieszkania. 
  • Wentylacja wnętrza – zamknięta roleta SSL umożliwia otwarcie okna, zapewniając dostęp do powietrza. 

Sprawdź izolację przeciwwilgociową VELUX BFX 1000 55×78! 

Pożyteczne dla ekologii i finansów 

Inwestując w solarne rozwiązania, wspierasz środowisko naturalne, ograniczając emisję zanieczyszczeń. Dodatkowo redukujesz koszty związane z zużyciem energii elektrycznej. Zainwestuj w rolety i markizy solarne i działaj w imię ekologii! 

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.