Roleta zaciemniająca DKL marki Velux – jakie rolety wybrać do okien poliuretanowych a jakie do okien drewnianych

Roleta zaciemniająca DKL marki Velux – jakie rolety wybrać do okien poliuretanowych a jakie do okien drewnianych

Na rynku znajdziemy wiele modeli rolet zaciemniających różnych, sprawdzonych producentów. Dużą popularnością cieszą się rolety na okno dachowe Velux, wyposażone w prowadnice aluminiowe, dzięki czemu sukcesywnie ograniczają ilość wpadających do wnętrza promieni słonecznych.

Wybierając roletę na okno dachowe, warto zwrócić uwagę na materiał wykonania okna. Okna poliuretanowe i drewniane to jedne z częściej wybieranych modeli na rynku okien VELUX. Dlatego poniżej znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak dobrać roletę zaciemniającą do danego materiału okna.

Zobacz drążek teleskopowy do okien dachowych!

Dopasowując rolety do okien dachowych, warto zwrócić uwagę na materiał okien (pixabay).

Roleta zaciemniająca na okno dachowe Velux– szeroki wybór

Roleta na okno dachowe Velux DKL to dobre rozwiązanie dla osób, które marzą o całkowitym zaciemnieniu wnętrza. Roleta DKL dostępna jest w wielu, ciekawych wzorach i kolorach.  Produkt zawiera aż 1800 barw do wyboru w kolekcji COLOUR BY YOU. Dzięki temu dobierzesz właściwą roletę do odpowiedniego materiału okna.

Jakie rolety do okien drewnianych?

Dobierając roletę do drewnianych okien dachowych, warto zwrócić uwagę na sposób montażu. W tym przypadku należy unikać rolet montowanych poprzez wkręcanie lub nacinanie ramy okiennej. Tego typu zabiegi mogą uszkodzić drewno, wynikiem czego okno straci swój elegancki wygląd.

Rolety na okno dachowe Velux nie wymagają nacinania ani większych ingerencji w konstrukcję ramy okiennej. Dlatego model ten świetnie sprawdzi się w przypadku drewnianych i poliuretanowych okien.

Okno dachowe drewniane 3 szybowe PREMIUM 78×140 + kołnierz (budujemy.eu).

Kolejnym, ważnym czynnikiem jest wybór odpowiedniego koloru rolety. Dopasowując barwę do ramy okiennej, warto wziąć pod uwagę również kolor ścian oraz mebli, znajdujących się w pomieszczeniu.

Z drewnianym oknem dachowych idealnie będą współgrać rolety w odcieniach beżu lub piasku. Warto również postawić na inne barwy typu granat lub grafit. Dzięki takim odcieniom unikniesz przerysowanego efektu, w postaci cmentarnej ciemności, natomiast otoczenie stanie się bardziej ożywione. Warto zachować jednakową temperaturę barw.

Jakie rolety do okien poliuretanowych?

Okna poliuretanowe dobrze się sprawdzą w pomieszczeniach podatnych na działanie wilgoci. Dodatkowo cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Okna te świetnie sprawdzą się we wnętrzach o nowoczesnym wystroju.

W przypadku nowoczesnych okien poliuretanowych, warto postawić na roletę zaciemniającą DKL Velux. Tego typu roleta wyposażona jest w białą prowadnicę, dzięki czemu nada ramie okiennej stylowego, oryginalnego charakteru.

W przypadku modernistycznych okien poliuretanowych dobrze sprawdzą się rolety plisowane, zbudowane z lekkiego materiału.

Połączone okna poliuretanowe tworzą efekt przeszklenia, dlatego w tym przypadku dobrze sprawdzą się rolety w ciemniejszych kolorach.

Dobierz roletę do swojego okna!

Roleta DKL Velux posiada szeroką gamę kolorów i wzorów, dzięki czemu odpowiednio dobierzesz produkt do swojej ramy okiennej. Wybór należy do Ciebie!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.