Okno dachowe z nawiewnikiem czy bez?

Okno dachowe z nawiewnikiem czy bez?

Czyste, świeże powietrze wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego pomieszczenia, w których przebywamy, powinny być regularnie wietrzone. Na poddaszu właściwą wentylację zapewnia nawiewnik do okna dachowego. Jednak nie wszyscy decydują się na takie rozwiązanie. Czy warto postawić na okna dachowe z nawiewnikiem?
Zobacz akcesoria do okien dachowych!

Nawiewnik zapewnia wentylację we wnętrzu budynku (pixabay).

Nawiewnik do okna dachowego – czy warto?

Okna dachowe z nawiewnikiem przynoszą wiele korzyści. Jednak decydując się na takie rozwiązanie, warto rozważyć zarówno plusy jak i minusy.

Nawiewnik – zalety

Nawiewnik zapewnia dostęp do świeżego powietrza oraz przeciwdziała wilgoci. Dzięki temu unikniesz pleśni i grzybów we wnętrzu. Doskonałe akcesorium do pomieszczeń szczególnie narażonych na zawilgocenie typu kuchnia i łazienka. Nawiewnik do okna dachowego usuwa powietrze z zanieczyszczeń, zapewniając dostęp do dwutlenku węgla. Takie rozwiązanie przynosi korzyść zarówno dla zdrowia jak i otoczenia.

Zobacz nawiewnik!

Nawiewnik Wywietrznik okna Rooflite, Dakstra – oryginalny (budujemy.eu).

Minusy nawiewnika

Warto pamiętać, że nawiewnik może obniżyć szczelność konstrukcji okna. Wynikiem tego jest utrata ciepła w pomieszczeniu. Wówczas spada poziom energooszczędności budynku. W tym przypadku należy zadbać o prawidłowe ogrzewanie pomieszczenia, co wiąże się z wyższymi kosztami.

W celu ochrony wnętrza przed utratą ciepła warto postawić na zaawansowane nawiewniki typu higrosterowane.

Sprawdź drążek do otwierania okien dachowych!

Wybierz korzystne rozwiązanie!

Reasumując, nawiewnik do okna dachowego umożliwia systematyczne przewietrzenie poddasza, chroniąc przed zanieczyszczeniami i wilgocią. Jednak jego instalacja może być przyczyną utraty ciepła. W tym przypadku warto zainwestować w jakościowe i bardziej zaawansowane nawiewniki.

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.