Czym zasłonić okno dachowe?

Czym zasłonić okno dachowe?

Okno dachowe to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią jasne i doświetlone pomieszczenia. Jednak wysoka temperatura latem powoduje nagrzanie wnętrza, znajdującego się na poddaszu. Dodatkowo padające przez okna dachowe promienie słoneczne zakłócają wypoczynek lub pracę przy komputerze. W niniejszym tekście podpowiadamy, jak zasłonić okno dachowe.

Czym zasłonić okno dachowe? (pixabay).

Jak zasłonić okno dachowe?

Okna dachowe nie akceptują firanek ani zasłon. W przypadku tego typu okien doskonale sprawdzą się różnego rodzaju rolety, żaluzje, markizy oraz plisy. Poniżej przedstawiamy szczegółowe omówienie wyżej wymienionych akcesoriów.

Rolety

Rolety umożliwiają częściowe lub całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje rolet.

  • Rolety zewnętrzne na okno dachowe – umożliwiają izolację termiczną, chroniąc wnętrze przed wychłodzeniem zimą oraz nagrzaniem latem. Dodatkowo niwelują hałas z zewnątrz i zabezpieczają szybę przed gradem. Rolety zewnętrzne są droższe i trudniejsze do zmontowania.

Zobacz rolety przyciemniające!

  • Rolety wewnętrzne na okno dachowe – chronią wnętrze przed wnikaniem promieni słonecznych. Dodatkowo są łatwe do zmontowania i utrzymania w czystości. Cechują się również eleganckim wyglądem. Dostępne w kilku barwach. Rolety tworzą efekt mroku, umożliwiając efektywny wypoczynek lub sen podczas letniego dnia.

Sprawdź rolety zaciemniające!

ROLETA Przyciemniająca do DAKEA Rooflite 114×140 (budujemy.eu).

Żaluzje

Żaluzje są jednym z najczęściej wybieranych produktów ze względu na elegancki wygląd. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci typu kuchnia lub łazienka. Wykonane z odpornego na uszkodzenia aluminium, umożliwiają skuteczne rozproszenie promieni słonecznych oraz regulację ilości wpadającego światła.

Markizy

Markizy zatrzymują promienie słoneczne na zewnątrz. Idealnie chronią pomieszczenie przed nagrzaniem.

Zobacz markizy!

Markiza DAKEA MIA MXA (budujemy.eu).

Plisy

Plisy to jedno z tańszych rozwiązań. Są łatwe do zmontowania i utrzymania w czystości. Pełnią również funkcję estetyczną. W zależności od rodzaju całkowicie zaciemniają wnętrze bądź lekko rozpraszają promienie słoneczne.

Do wyboru, do koloru!

Na rynku istnieje wiele, skutecznych akcesoriów zasłaniających okno dachowe. Roleta, żaluzja a może plisa na okno dachowe? Wybór należy do Ciebie!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.