Markiza czy roleta na okno dachowe?

Markiza czy roleta na okno dachowe?

Okno dachowe to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią jasne, tętniące życiem pomieszczenia. Jednak latem podczas upałów wnętrze szybko nagrzewa się, wynikiem czego jest zbyt wysoka temperatura powietrza i promienie UV. Osoby przebywające w nagrzanych pomieszczeniach narzekają na złe samopoczucie. Dlatego rozwiązaniem są akcesoria do okien dachowych takie jak rolety na okno dachowe oraz markizy. Który produkt wybrać?

Zobacz markizy!

Zarówno roleta, jak i markiza chroni wnętrze przed nadmiernym światłem. Co wybrać? (pixabay).

Markiza — zatrzymaj promienie słoneczne w sekundę!

Markiza to dobre rozwiązanie dla osób zmagających się z wysoką temperaturą na poddaszu. Narzędzie to absorbuje promienie słoneczne, zanim dotrze ono do wnętrza. Markizy na okno dachowe skonstruowane są z tkaniny, która przepuszcza minimalną ilość światła. Doskonała recepta dla osób, które lubią podziwiać widoki krajobrazu z zewnątrz w letnie dni.

Markiza Rooflite+ MIA MXA (budujemy.eu).

Roleta wewnętrzna — jak z pałacu

Chcesz nadać swojemu wnętrzu nietuzinkowego charakteru? Postaw na rolety wewnętrzne! Elegancki wygląd rolety sprawia, że Twoje okna dachowe wyglądają jak z pałacu. Dodatkowo jest łatwa w obsłudze i odporna na zabrudzenia. Tego typu roleta zatrzymuje ciepło zimą, natomiast latem chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Roleta wewnętrzna umożliwia częściowe lub całkowite zaciemnienie pomieszczenia, zwiększając prywatność. Czujesz się obserwowany przez wścibskiego sąsiada? Zainwestuj w roletę wewnętrzną!

Sprawdź rolety zaciemniające!

 Roleta zewnętrzna – sposób na ciszę

Każdego weekendu budzi Cię uciążliwy hałas, dobiegający z ulicy? Postaw na roletę zewnętrzną!  Tego typu akcesorium izoluje hałas z zewnątrz, dzięki czemu w pomieszczeniu panuje cisza. Dodatkowo zapewnia prywatność i chroni przed włamaniem. Bezpieczeństwo posesji jest najważniejsze!

Roleta solarna – z miłości do natury

Roleta solarna to przyjazna środowisku alternatywa. Produkt nie wymaga zużycia energii elektrycznej, dzięki czemu możesz liczyć na oszczędność finansową. Dodatkowo blokuje promienie słoneczne, pojawiające się na zewnątrz, zapobiegając nagrzaniu wnętrza.

ROLETA SOLARNA SSR do Rooflite Dakstra 66×118 F6A (budujemy.eu).

Co wybrać?

Markiza czy roleta na okno dachowe? Wybór zależy od Twoich oczekiwań. Jeśli chcesz szybko i skutecznie ochronić wnętrze przed nagrzaniem, wybierz markizę lub roletę solarną. Natomiast jeśli zależy Ci na większej prywatności, eleganckim wystroju okien oraz izolacji akustycznej, postaw na roletę wewnętrzną lub zewnętrzną!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.