Montaż kołnierza do pokryć falistych do okna dachowego Rooflite+ (TFX ; UFX). Dlaczego ważne aby prawidłowo dobrać kołnierz do pokrycia dachowego?

Kołnierz na okno dachowe odpowiada za szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. To właśnie dzięki niemu Twój dach jest odporny na działanie śniegu, deszczu oraz innych czynników atmosferycznych.

Dodatkowo wpływa na estetykę, gdyż elegancko prezentuje się na tle pokrycia dachowego. Jednak ważne, by prawidłowo dobrać kołnierz do dachu. Przedstawiamy montaż kołnierza do pokryć falistych do okna dachowego Rooflite+! Zobacz!

Jak dobrać kołnierz do falistego pokrycia dachowego? (pexels)

Jak dobrać kołnierz do pokrycia dachowego?

Dobierając kołnierz do okna dachowego, warto zwrócić uwagę na kilka, ważnych czynników takich jak kolor i rozmiar okna. Kolejną, istotną kwestią jest rodzaj pokrycia dachowego. Wybierając kołnierz, należy również zwrócić uwagę na typ konstelacji (okna połączone pojedynczo lub obok siebie). Dzięki temu kołnierz zapewni stuprocentową szczelność oraz elegancką obróbkę dachu.

Dach to miejsce najbardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego w celu ochrony pokrycia dachowego przed przeciekami, warto postawić na kołnierz o wysokiej wodoszczelności.

Jaki kołnierz do falistych pokryć dachowych?

W przypadku pokryć typu blacha trapezowa lub profilowana oraz dachówka, warto zastosować kołnierz przeznaczony specjalnie do falistych pokryć dachowych. Tego typu kołnierze dostosowane są najczęściej do dachówek o wysokości od 16 do 50 mm.

Kołnierze do pokryć falistych TFX i UFX  – skuteczność w parze z estetyką

Kołnierz TFX, przeznaczony do dachówek o wysokości od 16 do 50 mm jest jednym z najczęściej wybieranych na rynku modeli ze względu na  bezpieczny montaż oraz wysokie parametry wodoszczelności. Dzięki temu nie musisz obawiać się szkodliwych przecieków.

Dodatkowo produkt zbudowany jest z eleganckiego, malowanego proszkowo aluminium, dzięki czemu zapewnia estetyczną obróbkę dachu. Dzięki temu Twój dom będzie niczym pałac!

Kołnierz do pokryć falistych TFX 66×118 F6A (budujemy.eu).

Obejrzyj video – RoofLITE+ TFX 480p!

Kołnierz do pokryć falistych UFX może być montowany w przypadku pokryć dachowych od 15 do 90 stopni. Podobnie jak kołnierz TFX stosuje się go do dachów o wysokim profilu. Wyposażony w uszczelkę piankową o wysokim stopniu wodoszczelności zapewnia szczelne połączenie okna z dachem. Bezołowiowy kołnierz TFX zachowa swoją odporność zarówno podczas deszczowej jesieni, jak i piekielnego lata.

Obejrzyj video – RoofLITE+ UFX 720p!

Dobierz kołnierz w kilku prostych krokach!

Odpowiednio dobrany kołnierz ochroni Twoje pokrycie dachowe przed każdą burzą lub deszczem! Postaw na jakość i zadowolenie!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.