Okno dachowe mozesz zamontowac samodzielnie lub zatrudnic ekipe montazowa 1

Czy możliwy jest samodzielny montaż okna dachowego?

Czy możliwy jest samodzielny montaż okna dachowego?

Okno dachowe spełnia szereg funkcji. Nie tylko dostarcza wnętrzu naturalnego światła, ale i zapewnia właściwą wentylację, izoluje od hałasu, a także stanowi ochronę mieszkania przed włamaniem. Jednak na wszystkie, wyżej wymienione funkcje wpływa montaż okna dachowego.

Okno dachowe możesz zamontować samodzielnie lub zatrudnić ekipę montażową (pixabay).

Montaż okna dachowego – sposoby

Prawidłowy montaż okna dachowego wpływa na poziom oświetlenia, wentylację, komfort w obsłudze okna oraz izolację termiczną. Dlatego zadanie to warto powierzyć zaufanym fachowcom. Istnieją firmy, które umożliwiają montaż okien dachowych. Jednak w celu uniknięcia kosztów montażu oraz nabycia dodatkowego doświadczenia, można samodzielnie zamontować okno dachowe. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze sposoby montażu okien.

  • Montaż na krokwiach–jeden z najłatwiejszych sposobów montażu, polegający na wstawieniu okna między krokwie. Taka metoda nie wymaga ingerencji w konstrukcję dachu. Dzięki temu możesz zamontować okno samodzielnie. W tym przypadku ważne jest dopasowanie wymiaru okna dachowego do odległości między krokwiami.
  • Montaż na łatach –kolejny, łatwy sposób montażu okna, który również może być wykonany samodzielnie. Metoda polega na przymocowaniu okna do łat, przykręconych do dachu. Zabieg ten również nie wymaga ingerencji w konstrukcję dachu.
  • Montaż na wymianach –jeden z najtrudniejszych sposobów montażu, wymagający wycięcia krokwi. Na taką metodę decydujemy się wtedy, gdy okno jest szersze od odległości między krokwiami. Tego typu montaż warto powierzyć profesjonalnej ekipie.

Sprawdź narzędzia dekarskie!

FREUND PRZYMIAR DO ŁAT ALUMINIOWY 400mm 00380000 (budujemy.eu).

Czy warto zamontować okno samodzielnie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, czy warto samemu zamontować okno dachowe. Wiele osób decyduje się na samodzielną instalację w celu uniknięcia dodatkowych kosztów. Na ostateczną cenę montażu ma wpływ rodzaj kąta nachylenia dachu, typ pokrycia dachowego oraz sposób montażu (ingerencja w konstrukcję dachu).

Jeśli montujemy okno wraz z pokryciem dachowym, warto zatrudnić profesjonalnych fachowców. Jednak w przypadku, gdy wstawiamy okno bez konieczności ingerencji w dach, zadanie to można wykonać samodzielnie.

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.