Czy warto zamontować zestaw (roletę i markizę) na okno dachowe?

Czy warto zamontować zestaw (roletę i markizę) na okno dachowe?

Akcesoria do okien dachowych typu rolety oraz markizy spełniają różne funkcje. Markiza chroni poddasze przed nagrzaniem, udostępniając pole widokowe. Natomiast celem rolety jest całkowite zaciemnienie wnętrza.

W ciągu dnia wykonujemy różne aktywności, począwszy od popołudniowej drzemki, a skończywszy na pracy przy komputerze. Często zastanawiamy się, co jest lepsze, markiza czy roleta na okno dachowe. Rozwiązaniem jest zakup zestawu, w skład którego wchodzi roleta i markiza. Sprawdź!

Zobacz roletę przyciemniającą!

Nie wiesz na co się zdecydować? Postaw na zestaw roleta + markiza! (pixabay).

Markiza czy roleta na okno dachowe?

Markiza czy roleta na okno dachowe? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto przejść do charakterystyki wyżej wymienionych akcesoriów.

Roleta na okno dachowe częściowo lub całkowicie zaciemnia wnętrze. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które pragną zapaść w sen w ciągu letniego dnia oraz małych dzieci, potrzebujących drzemki. Wyróżniamy roletę zaciemniającą oraz przyciemniającą. Ta druga opcja dobra jest dla osób, które pragną uzyskać efekt podobny do zachodu słońca z lekko rozprzestrzenionym światłem.

Markiza na okno dachowe to doskonała alternatywa dla osób pracujących przy komputerze, które cenią sobie widok na zewnątrz. Podczas pracy potrzebujemy ciszy i spokoju. Dlatego markiza redukuje poziom dźwięku, pochodzącego z podwórka.

Zestaw roleta + markiza –szybki wybór!

Nie zawsze stawiamy na całkowite zaciemnienie wnętrza. Istnieją momenty, podczas których zależy nam wyłącznie na zredukowaniu promieni słonecznych. Jednak od czasu do czasu pragniemy „uciąć” popołudniową drzemkę. Wówczas oczekujemy całkowitej ciemności. Dlatego dla osób, które nie wiedzą, na co się zdecydować polecamy zestaw, w skład którego wchodzi roleta i markiza. Lekkie oświetlenie? A może stuprocentowy mrok? To Ty decydujesz!

Okno dachowe Rooflite – roleta DUA i markiza MIA zestaw (budujemy.eu).

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.