Wylaz dachowy umozliwia bezpieczne wejscie na dach 1024x683 1

Wyłaz dachowy VELUX VLT 029 i VLT 025 – zalety

Wyłaz dachowy VELUX VLT 029 i VLT 025 – zalety

Chcesz zapewnić bezpieczne i bezproblemowe wejście na dach? W tym artykule poznasz zalety wyłazów dachowych VLT 029 i VLT 025. Takie rozwiązanie umożliwi Ci wykonanie zabiegów konserwacyjnych dachu i innych prac związanych z jego elementami. Zobacz!

Sprawdź wyłaz dachowy FAKRO WGT!

Wyłaz dachowy umożliwia bezpieczne wejście na dach (pixabay).

Wyłaz dachowy – funkcje

Wyłaz dachowy umożliwia szybkie i bezproblemowe wejście na dach. Zamontowanie wyłazu to wymóg konieczny, zgodny ze standardami ochrony przeciwpożarowej, gdyż sam wyłaz stanowi drogę ewakuacyjną.

Wyłaz spełnia dodatkowe funkcje, gdyż umożliwia doświetlanie oraz wietrzenie pomieszczeń nieużytkowych, podatnych na rozwój grzybów oraz pleśni.

 Odpowiednio dobrany wyłaz zbudowany jest z odpornego na uszkodzenia aluminium. Istnieją wyłazy, wyposażone w pojedyncze lub podwójne szyby, w tym hartowane, które stanowią zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi.

Wyłazy dachowe VELUX VLT 029 i VLT 025 –dlaczego warto?

Wyróżniamy nowoczesne, odporne na uszkodzenia mechaniczne wyłazy marki Velux, dostępne w rozmiarach 029 i 025, przeznaczone do poddasza nieogrzewanego typu strych. Dlaczego warto w nie zainwestować?

  • Bezpieczeństwo – wyłazy Velux wyposażone są w organicznik, którego zadaniem jest blokada przed zamknięciem i ułatwienie przedostania się na dach. Dzięki temu wejście na dach okaże się proste jak bułka z masłem!
  • Wentylacja pomieszczenia – wyłazy Velux VLT 029 i 025 mogą być otwierane na różne sposoby, w tym na bok co umożliwia efektywne wietrzenie wnętrza.
  • Odporność na uszkodzenia –wyłaz dachowy Velux wyposażony jest w szybę zespoloną o grubości 16 mm, dzięki czemu zachowa swój stan niezależnie od warunków pogodowych. Dodatkowo posiada skrzydła wykonane z aluminium.
  • Zgodność z procedurami – wyżej wymienione modele posiadają otwory o odpowiednich rozmiarach, dzięki czemu wyłaz stanowi drogę ewakuacyjną podczas pożaru.

Odpowiedni wyłaz to podstawa!

Obecność wyłazu to wymóg konieczny dla każdego pokrycia dachowego. Jednak istotny jest wybór odpowiedniego modelu. Właściwie dobrany wyłaz pełni kilka funkcji od zapewnienia bezpieczeństwa do wentylacji pomieszczenia. Taką rolę spełnia właśnie wyłaz Velux VLT 029 i 025!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.