Wyłaz dachowy czy stopnie kominiarskie?

Chcesz zapewnić bezpieczne i łatwe wejście na dach? Pragniesz zainwestować w wyłaz dachowy lub stopnie kominiarskie, jednak nie wiesz, co wybrać? W niniejszym artykule przedstawiamy wady i zalety obu rozwiązań. Dzięki temu zadbasz o bezpieczeństwo swoje i innych osób, przebywających na dachu. Sprawdź!

Zobacz wyłaz dachowy Rooflite!

Wyłaz dachowy czy stopnie kominiarskie? (pexels).

Wyłaz dachowy – wejdź na dach!

Wyłaz dachowy to sposób na bezpieczne wejście na dach. Takie rozwiązanie ułatwia wykonanie prac dekarskich oraz kominiarskich. Montaż wyłazu dachowego to wymóg konieczny, w przypadku budynków, które posiadają przynajmniej dwie kondygnacje lub więcej.

Instalację wyłazu dachowego warto zlecić profesjonalnym i doświadczonym fachowcom, gdyż nieprawidłowo umieszczony wyłaz może mieć negatywny wpływ na poszycie dachowe.

Sprawdź wyłaz dachowy Dakea Flex!

WYŁAZ DACHOWY Rooflite+ FE B300U 45×55 (budujemy.eu).

Stopnie kominiarskie – be safe!

Stopnie kominiarskie pełnią nieco inną funkcję niż wyłaz. To dzięki nim poruszamy się stabilnie po dachu. Dlatego, jeśli posiadasz odpowiednio zamontowane stopnie kominiarskie, możesz mieć gwarancję całkowitego bezpieczeństwa osób, które wykonują pracę na Twoim dachu.

Stopnie kominiarskie to warunek konieczny dla dachów o większym kącie nachylenia połaci (powyżej 25 stopni). Istotny jest również rodzaj pokrycia dachowego. Stopnie kominiarskie to odpowiednie rozwiązanie dla dachówek o kruchym materiale.

Sprawdź oryginalny wyłaz dachowy VLT!

Wyłaz dachowy czy stopnie kominiarskie?

Wyłaz dachowy umożliwia łatwe wejście na dach, podczas gdy stopnie kominiarskie odpowiadają za stabilność poruszania się po pokryciu dachowym.

Mając na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych osób, wykonujących zabiegi konserwacyjne dachu, warto zdecydować się jednocześnie na oba rozwiązania. Dzięki temu nie musisz obawiać się zagrożenia podczas prac dekarskich i kominiarskich. Minusem takiego połączenia są dodatkowe koszty. Jednak w tym przypadku warto określić priorytet: wysoka cena czy zdrowie i bezpieczeństwo?

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.