Ktore okno wybrac 1024x768 1

Okna obrotowe czy wysokoosiowe – które warto zamontować na swoim poddaszu?

Okna obrotowe czy wysokoosiowe – które warto zamontować na swoim poddaszu?

Coraz więcej osób decyduje się na okna dachowe. Jasne i oświetlone pomieszczenie to marzenie niejednego domownika. Okno dachowe doświetla wnętrze, zapewniając właściwą wentylację. Wyróżniamy poszczególne rodzaje okien dachowych. Wśród nich najpopularniejsze są okna obrotowe oraz wysokoosiowe. Który model wybrać? Sprawdzamy!

Zobacz okna dwuszybowe!

Które okno wybrać? (pixabay).

Okno obrotowe – ułatw sobie życie!

Okno dachowe obrotowe to jedno z częściej wybieranych produktów ze względu na komfort użytkowania. Poniżej przedstawiamy główne cechy wyżej wymienionego rodzaju.

  • Łatwa obsługa – okno obrotowe umożliwia bezproblemowe otwieranie i zamykanie, nawet jeśli znajdują się nad nim inne obiekty (okno otwiera się poprzez obracanie skrzydła wokół osi).
  • Łatwe mycie – skrzydło okien może być pozostawione w pozycji uchylonej, co umożliwia swobodne mycie.  Czyszczenie okien nie musi kojarzyć się z czasochłonną i bezskuteczną pracą!
  • Wentylacja pomieszczenia – odpowiednia pozycja skrzydeł pozwala na skuteczną wentylację wnętrza, co umożliwia przepływ świeżego powietrza podczas gigantycznych temperatur.

Zobacz okna trzyszybowe!

Okna wysokoosiowe – dla wysokich

Okno dachowe wysokoosiowe nie są otwierane tak jak okno obrotowe (poprzez obracanie skrzydła wokół osi).  Różnica dotyczy jedynie miejsca, w którym znajduje się oś ( na 3/4 wysokości okna). Tego typu okna mogą być montowane na dachach o nachyleniu 20-65 stopni.

Wysokość okien mieści się w granicach 180-200 cm, dzięki czemu do takiego okna może podejść osoba o odpowiednio wysokim wzroście. Dodatkowo zapewniają właściwe oświetlenie i nie muszą być zespalane. Dlatego jest to dobre rozwiązanie dla osób, które marzą o jasnym, pełnym słonecznego światła pomieszczeniu.

Okna wysokoosiowe posiadają opcję blokady podczas mycia. Kolejną zaletą jest bezproblemowy montaż. Okna nie wymagają ingerencji ramy okiennej oraz poddasza.

Zobacz wyłazy dachowe!

Które okno wybrać?

Okna obrotowe są zaadresowane dla osób, które cenią sobie komfort użytkowania. Dodatkowo umożliwiają właściwą wentylację otoczenia. Okna wysokoosiowe tworzą panoramiczny widok, dodając więcej światła. Podsumowując, oba rodzaje okien mają wiele zalet. Wybór należy do Ciebie!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.