Jak zmierzyć okno dachowe do rolet?

Jak zmierzyć okno dachowe do rolet?

Zastanawiasz się nad zakupem rolety, jednak nie wiesz, jak dopasować ją do okna? W tym artykule wyjaśnimy Ci, jak zmierzyć okno dachowe do rolet. Dzięki temu wyżej wymienione narzędzie odpowiednio spełni swoje funkcje. Zobacz!

Sprawdź akcesoria do rolet!

Jak zmierzyć okno dachowe do rolet? (pixabay).

Akcesoria do okien dachowych – skuteczna osłona przed nagrzaniem

Gigantyczne temperatury latem skutkują nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza na poddaszu, w wyniku czego czujemy dyskomfort. Dlatego przedstawiamy listę akcesoriów do okien dachowych, które chronią poddasze przed promieniowaniem UV i regulują temperaturę w pomieszczeniu.

  • Rolety zewnętrzne na okno dachowe —  tego typu narzędzia chronią poddasze przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Dodatkowo redukują hałas z zewnątrz. Możesz zapomnieć o uciążliwym dźwięku spadających kropel deszczu.
  • Rolety wewnętrzne na okno dachowe — umożliwiają całkowite zaciemnienie wnętrza. Dodatkowo pełnią funkcję estetyczną.
  • Rolety na dzień i noc —  eleganckie i stylowe rolety, oddziałujące na wystrój otoczenia. Umożliwiają kontrolę nad ilością wpadającego światła.

Sprawdź rolety!

  • Markizy — markiza blokuje promienie słoneczne na zewnątrz, dzięki czemu chroni poddasze przed nagrzaniem. Doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie doświetlone pomieszczenie z widokiem. Zobacz!
ROLETA + MARKIZA 78×118 M6A ZESTAW! BEŻOWA (budujemy.eu).

Dopasuj roletę do swojego okna!

Pomiar okna dachowego to jedna z najważniejszych kwestii przy wyborze rolety. W celu dokładnego dopasowania danego akcesorium warto określić szczegółowe parametry okna.

W przypadku rolet należy zmierzyć szerokość i wysokość okna. Szerokość jest mierzona od krawędzi do krawędzi ramy okiennej. Wysokość natomiast mierzymy od górnej do dolnej krawędzi ramy. Najlepszym sposobem mimo wszystko jest odpowiednie odczytanie kodu z tabliczki znamionowej okna. Znajduje się ona zazwyczaj na skrzydle okiennym w górnej części okna.

Markizy wymagają wyznaczenia wyłącznie szerokości okna.

W celu uniknięcia niedociągnięć związanych z montażem akcesoriów do okien dachowych należy precyzyjnie zmierzyć parametry z dokładnością do każdego milimetra. W tym przypadku warto użyć specjalnego narzędzia do pomiaru typu zwijana miarka.

 Dogłębne informacje na temat parametrów okien znajdują się na tabliczce znamionowej.

Największy sekret udanego montażu

Określenie dokładnego pomiaru okna dachowego to klucz do sukcesywnego montażu rolet i innych akcesoriów. Skorzystaj z wyżej wymienionych porad i zamontuj roletę zgodnie ze swoimi oczekiwaniami!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.