Moskitiera to dobry sposob na natretne owady pixabay. 1024x768 1

Jak założyć moskitierę na okno dachowe?

Jak założyć moskitierę na okno dachowe?

Natrętne insekty zakłócają Twój spokój? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Moskitiera na okno dachowe to dobry sposób na odstraszenie nieproszonych gości, szczególnie komarów. Zaletą moskitiery jest łatwość w obsłudze oraz prosty, szybki montaż. Jednak instalacja takiego narzędzia jest nieco inna w przypadku okien dachowych. W tym artykule dowiesz się, jak zamontować moskitierę na tego typu oknie.

Moskitiera to dobry sposób na natrętne owady (pixabay).

Zamontuj moskitierę na okno dachowe w kilku, prostych krokach!

Montując moskitierę na okno dachowe, zawsze należy postępować według instrukcji. Takie akcesorium montujemy w okolicach wewnętrznej części okna. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż na gotowych szpaletach bądź na krawędzi wnęki okiennej. Poniżej krok po kroku omówimy, jak prawidłowo zainstalować moskitierę.

Zobacz akcesoria do okien dachowych!

Krok 1 – zamontuj kasetę do ściany

Przyłóż kasetę do ściany i wymierz dokładnie ołówkiem miejsca nawiercania otworów. Następnie przystąp do ich wiercenia, umieszczając na nich śruby, do których przytwierdzisz kasetę.

Krok 2 – zainstaluj prowadnice moskitiery

Kolejny etap to instalacja prowadnic. W celu prawidłowego wykonania tego procesu wyznacz odległość między kasetą a dolną krawędzią wnęki okiennej (po określeniu wymiarów dodaj 3 cm). Po wsunięciu prowadnicy w szyny kasety przytwierdź je do ściany przy pomocy wkrętów. Do prowadnic przykręć śruby.

Po montażu prowadnic warto przystąpić do mocowania profilu dolnego umieszczanego między profile boczne.

Sprawdź narzędzia dekarskie!

Krok 3 – Zadbaj o prawidłową regulację sprężyny

Ważne jest prawidłowe dopasowanie kulek sprężyny do wysokości otworu okiennego. Jeśli wysokość ta przekracza 180 cm, naciągnij sprężynę do większego stopnia. Pamiętaj, by umieścić sznurki w otworach prowadnic bocznych, umieszczonych w dolnej części.

Krok 4 – Wykończ moskitierę

Ostatnim etapem jest wywiercenie otworu, umożliwiającego blokadę moskitiery. W dolnej i bocznej części profili umieść listwy wykańczające. Nie zapomnij sprawdzić, czy moskitiera odpowiednio się zwija oraz rozwija.

Zobacz moskitierę!

Moskitiera do okien dachowych ZIA 134×98 U4A U04 (budujemy.eu).

Szybko i prosto!

Prawidłowo zamontowana moskitiera na okno dachowe należycie spełni swoją funkcję, zabezpieczając wnętrze przed owadami. Zastosuj wyżej wymienione wskazówki i zapewnij szybki oraz prosty montaż!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.