Jak obrobic okno dachowe

Jak obrobić okno dachowe?

Jak obrobić okno dachowe?

Prawidłowo wykonany montaż okna dachowego wpływa na jego funkcjonalność. Dlatego krok po kroku wyjaśnimy, jak powinna wyglądać obróbka okna dachowego. Dzięki temu nie musisz obawiać się częstej renowacji okien oraz przecieków. Sprawdź!

Zobacz okno drewniane!

Jak obrobić okno dachowe? (canva).

3 najważniejsze etapy obróbki okna dachowego

Poniżej przedstawiamy 3 najistotniejsze kroki, które należy podjąć w celu precyzyjnego montażu i obróbki okna dachowego. Koniecznie zapoznaj się z każdym z nich!

Krok 1 – wstawienie okna

Pierwszy etap to montaż okna dachowego. Na początku należy ostrożnie wyjąć okno z kartonu. Kolejny krok to uruchomienie skrzydła oraz umieszczenie ramy w więźbie dachowej Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności należy dopasować wymiary okna do krokwi. W tym przypadku proces montażu może wymagać wycięcia fragmentu krokwi lub instalacji łat montażowych.

Krok 2 – izolacja okna

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci przecieków, warto zadbać o prawidłową izolację okna dachowego. Dlatego istotne jest wypoziomowanie ramy okiennej. Ramę należy uszczelnić fartuchem izolacyjnym wykonanym z folii paroprzepuszczalnej. Okno warto zabezpieczyć folią paroizolacyjną. Nad oknem powinna znaleźć się rynna odprowadzająca deszczówkę.

Następny etap to montaż kołnierza. W tym przypadku warto postawić na kołnierz IFC i kołnierz RUC. Tego typu produkty gwarantują szczelność okna i termoizolacyjność. Kolejny krok to instalacja właściwego kołnierza do poszczególnego pokrycia dachowego.

Zobacz kołnierz do okna dachowego!

Kołnierz do okna dachowego TFX 78×118 M6A (budujemy.eu).

Krok 3 – obróbka okna od wewnątrz

Okno dachowe można obrobić od wewnątrz przy pomocy płyt kartonowo-gipsowych lub szpalet.

Pierwsza metoda polega na przygotowaniu stelażu z profili stalowych, do którego umieszcza się płyty. Na przykręcone płyty należy nanieść masę przeznaczoną do ich spoinowania. Ostatni etap to wygładzenie i pokrycie preparatem gruntującym profili aluminiowych.

Inna, łatwiejsza technika to obróbka okien za pomocą gotowych szpalet, dostępnych w sklepach i marketach. Szpalety są wykonane z PCV oraz drewna i łączą się ze ścianami dzięki wyprofilowanym listwom.

Okna RooflITE+ zawierają  głębokie rowki szpaletowe. W tym przypadku konieczne jest wykończenie szpalet odpowiednią płytą.

Dla chcącego nic trudnego!

Obróbka okna dachowego nie musi być trudna. Jednak przed wykonaniem zabiegu warto poznać poszczególne etapy całego procesu.

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.