Jak prawidlowo pielegnowac okna dachowe 1024x683 1

Jak dbać o okna dachowe aby służyły wiele lat.

Jak dbać o okna dachowe aby służyły wiele lat.

Na trwałość i stabilność okien dachowych duży wpływ ma sposób montażu, jakość okna oraz ich odpowiednia pielęgnacja. Pozostaje pytanie, jak dbać o okna dachowe, by służyły one wiele lat? Poniżej przedstawiamy sposoby prawidłowej pielęgnacji okien. Dzięki temu Twoje okno dachowe stanie się całkowicie odporne na uszkodzenia. Zobacz!

Jak prawidłowo pielęgnować okno dachowe? (pixabay).

Okno dachowe – pielęgnacja

Na pielęgnacje okien dachowych składają się takie czynności jak prawidłowe mycie, w tym używanie odpowiednich środków do czyszczenia, regularna konserwacja i sprawdzanie stanu poszczególnych części.

Jak myć okno dachowe?

Istotną rolę w prawidłowej pielęgnacji odgrywa właściwe czyszczenie okien. Poniżej dowiesz się, jak myć okno dachowe.

  • Używaj miękkich szmatek – szyby okienne powinny być czyszczone przy pomocy miękkich szmatek, co zapobiegnie powstawaniu smug.
  • Stosuj odpowiednie środki – do czyszczenia okien dachowych postaw na detergenty pozbawione rozpuszczalnika oraz kwasów. Środki zawierające wyżej wymienione substancje mogą narazić Twoje okno na uszkodzenia.
  • Regularnie usuwaj zabrudzenia –odłamki śniegu lub liście na oknach dachowych to norma. Jednak warto pamiętać o ich systematycznym usuwaniu, co zapewni dobry stan okien.

Podczas czyszczenia okien dachowych, nie należy zapominać o myciu kołnierza.  Zastanawiasz się nad wyborem kołnierza dachowego? Zobacz aktualne oferty!

Kołnierz do okna dachowego TFX 78×140 M8A (budujemy.eu).

Prawidłowa konserwacja

Pielęgnacja okna dachowego to również weryfikacja stanu poszczególnych części oraz ich systematyczne odnawianie. W tym celu warto zadbać o konserwację ramy, którą należy impregnować co kilka lat. Ramę warto odnowić również w przypadku pojawienia się na niej pozostałości po farbach lub lakierach.

Planujesz montaż okien dachowych lub konserwację poszczególnych części okien? Zobacz oferty narzędzi dekarskich!

Sprawny nawiewnik do okna dachowego to podstawa!

Nawiewnik do okna dachowego zapewnia dostęp do świeżego powietrza oraz ochrona przed kurzem. Dlatego warto je pielęgnować i czyścić. Do mycia wystarczy użyć zwykłej wody z dodatkiem detergentu. Filtry powietrza wymagają regularnej konserwacji.

Zastanawiasz się nad wyborem nawiewnika? Sprawdź ofertę!

Nawiewnik Wywietrznik okna Rooflite, Dakstra – oryginalny (budujemy.eu).
Nawiewnik Wywietrznik do okna DAKEA – oryginalny (budjemy.eu).

Ciesz się swoim oknem  przez kilka, dobrych lat!

Prawidłowa pielęgnacja okien dachowych gwarantuje ich stabilność i skuteczność. W tym celu niezbędne jest poszerzenie wiedzy z zakresu czyszczenia i konserwacji okien dachowych. Zastosuj wyżej wymienione wskazówki i ciesz się swoim oknem przez kilka dobrych lat!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.