Grzejnik pod oknem dachowym – czy to konieczne 1024x680 1

Grzejnik pod oknem dachowym – czy to konieczne?

Grzejnik pod oknem dachowym – czy to konieczne?

Urządzenie pokoju na poddaszu to jedna z częściej wybieranych inwestycji ze względu na widoczność, doświetlenie i możliwość podziwiania uroków natury. W tym przypadku w pomieszczeniu należy zadbać o komfort i odpowiednie warunki mieszkalne. Dlatego warto postawić na montaż grzejnika pod oknem dachowym. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego należy to zrobić. Sprawdź!

Zobacz drążek do otwierania okna!

Grzejnik pod oknem dachowym – czy to konieczne? (pixabay).

Grzejnik pod oknem dachowym – dlaczego warto?

Grzejnik pod oknem dachowym to dobre rozwiązanie dla osób, które pragną urządzić pokój na poddaszu. Poniżej zamieszczamy podstawowe argumenty, odpowiadające za instalacją kaloryfera.

  • Cyrkulacja powietrza – grzejnik zamontowany pod oknem dachowym podobnie, jak nawiewnik zapewnia właściwy przepływ powietrza w otoczeniu. Dodatkowo chroni wnętrze przed wychłodzeniem, dostarczając ciepła.
  • Ochrona przed kondensacją pary wodnej – wnętrza z zamontowanym grzejnikiem są w mniejszym stopniu narażone na osadzenie skroplonej pary wodnej. W takich pomieszczeniach występuje obniżone ryzyko rozwoju grzybów i pleśni.

Jak zamontować grzejnik na poddaszu?

Grzejnik montujemy pod oknem dachowym, gdyż to właśnie tam dochodzi do utarty ciepła. Rodzaj grzejnika powinien być dopasowany do wysokości ścianki kolankowej. Poniżej przedstawiamy poszczególne typu kaloryferów.

  • Grzejniki żeberkowe – montowane na ściankach o wysokości ponad 80 cm oraz w większych pomieszczeniach.
  • Grzejniki konwektorowe – montowane na ściankach o mniejszej wysokości. Tego typu grzejniki działają za pośrednictwem konwekcji oraz są przeznaczone do małych pomieszczeń.

A co w przypadku, gdy ścianka kolankowa jest zbyt mała na instalację grzejnika? W takiej sytuacji warto postawić na małe grzejniki konwektorowe z nóżkami.

Zadbaj o swoje poddasze!

Instalacja grzejnika pod oknem dachowym to dobry sposób na przewietrzenie wnętrza, odpowiednią izolację termiczną oraz ochronę przed działaniem wilgoci. Dlatego, jeśli chcesz zapewnić odpowiednie warunki we wnętrzu, zamontuj kaloryfer!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.