Dlaczego warto zamontować markizę do okna dachowego?

Zmagasz się z nadmiernym i uciążliwym światłem dziennym? Przeszkadza Ci zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu? Okna dachowe to idealny sposób na oświetlenie wnętrza. Jednak wpadające latem przez nie promienie słoneczne mogą być uciążliwe. W niniejszym artykule wyjaśnimy, czym jest markiza i dlaczego warto ją zamontować. Sprawdź!

Czym jest markiza?

Oświetlenie pomieszczenia doskonale wpływa na samopoczucie domownika. Dlatego dobrym pomysłem jest montaż okien dachowych, które umożliwiają regularny dostęp do światła dziennego. Jakkolwiek podczas upalnych dni, przenikające do naszego wnętrza promienie słoneczne powodują wzrost temperatury. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie okien w markizę, która nie tylko zabezpieczy pomieszczenie przed nadmiernym oświetleniem, ale i zapobiegnie przegrzaniu się poddasza.

Markiza na okna dachowe – dlaczego warto?

Wyposażenie okien w markizę przynosi znacznie więcej korzyści. Poniżej zamieszczamy zalety takiego rozwiązania.

  • Ochrona przed wpadającym światłem – markizy redukują, lecz nie eliminują całkowicie wpadającego światła, dzięki czemu możliwe jest optymalne oświetlenie danego pomieszczenia.
  • Zapewnienie widoku –markizy nie ograniczają widoku na zewnątrz, dzięki czemu możesz nadal podziwiać piękno krajobrazu.
  • Szybki i łatwy montaż – instalacja markizy jest na tyle łatwa, że można ją wykonać samodzielnie.
  • Estetyka – markiza jest niewidoczna, co doskonale wpływa na estetykę i wystrój okien.
Markiza (budujemy.eu).

Markiza – rodzaje

Wyróżniamy następujące typy markiz:

  • Obsługiwana manualnie – tego typu produkt nadaje się do samodzielnego montażu. Wystarczy pociągnąć za uchwyt obrócone okno i gotowe!
  • Zasilana elektrycznie – markiza zasilana elektrycznie umożliwia łatwe i szybkie sterowanie za pomocą jednego, zamontowanego na ścianie przycisku bądź aplikacji mobilnej.
  • Zasilana solarnie – tego typu markiza umożliwia zdalne sterowanie za pomocą specjalnego systemu bądź przycisku na ścianie.

Zastanawiasz się nad instalacją markizy? Zobacz aktualne oferty!

Czuj się jak w pałacu!

Instalacja markizy przynosi wiele korzyści. Dodatkowo idealnie wpływa na wystrój okien, dzięki czemu możesz poczuć się jak w pałacu! Ciesz się wspaniałym widokiem i zamów produkt już teraz!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.