Wymiana starych okien dachowych – na co zwrócić uwagę wybierając nowe

Wymiana starych okien dachowych – na co zwrócić uwagę wybierając nowe

Remonty i prace rekonstrukcyjne budynku często wymagają wymiany okien dachowych. Nie wiesz, jak wstawić lub wybrać nowe okno dachowe? W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wymiany starych okien na nowe. Sprawdź!

Z biegiem lat okna dachowe wymagają zmian(pixabay).

Jak wymienić okno dachowe?

Nie wiesz, jak wstawić nowe okno dachowe? Poznaj 3, najpopularniejsze sposoby wymiany okna.

  • Montaż z zachowaniem wielkości wnęki – jedna z bezpiecznych metod wymiany okna, nienaruszająca konstrukcji innych elementów budynku. W tym przypadku wymiary nowego okna powinny być zgodne z rozmiarem starego.
  • Montaż z częściowym naruszeniem szpalet – w tym przypadku ingerencji wymaga jedynie górna część wnęki.
  • Demontaż budynku lub otworu okiennego – ostatnia metoda obejmuje montaż okien z ingerencją w poszczególne elementy budynku, w tym otwór okienny. Sposób ten jest stosowany najczęściej w przypadku rekonstrukcji całego poddasza.
ENERGOOSZCZĘDNE OKNO DACHOWE 78×140 + kołnierz (budujemy.eu).

Zobacz dwuszybowe okna dachowe!

Wymiana okien – jakie okno dachowe?

Wymieniając okna dachowe, warto wziąć pod uwagę kilka czynników.

  • Parametry techniczne – wymieniając okna dachowe, warto zwrócić uwagę na izolacyjność okien oraz współczynnik przepuszczalności energii cieplnej. Okna o odpowiednich parametrach pozwolą na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem.
  • Zbliżone wymiary – planując wymianę okien dachowych, warto uwzględnić wymiary, które powinny być zbliżone do rozmiaru starych okien.
  • Sposób montażu – okna powinny być połączone z warstwami izolacji poszczególnych elementów (ściana, dach).Od demontażu okien zależy poziom zabezpieczenia budynku przed utratą ciepła, dlatego zadanie to warto powierzyć doświadczonym i zaufanym fachowcom.
  • Zgodność z przepisami – wymieniając okno dachowe, warto pamiętać o aktualnych procedurach prawa budowlanego. W przypadku montażu okien z ingerencją w poszczególne elementy (np. otwór okienny) warto sprawdzić aktualne przepisy budowlane.
2x Okno dachowe 3 szybowe PREMIUM 55×78+kołnierz (budujemy.eu).

Zobacz okna trzyszybowe!

Wymień okno w kilku prostych krokach!

Wymiana okien dachowych to trudne wyzwanie, wymagające wiedzy i znajomości aktualnych przepisów. Planujesz demontaż okien? Skorzystaj z wyżej wymienionych wskazówek i ciesz się pomyślnym zakończeniem projektu!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.