Jak skutecznie wykonczyc okno dachowe

Obróbka okna – kołnierz. Jak wybrać odpowiedni?

Obróbka okna – kołnierz. Jak wybrać odpowiedni?

Właściwa obróbka okna dachowego jest możliwa dzięki zastosowaniu kołnierza. Kołnierz to podstawowy element montażowy, umożliwiający montaż na różnych głębokościach. Zastanawiasz się, jak obrobić okna dachowe? W niniejszym artykule podpowiemy, jak wybrać odpowiedni kołnierz do okna dachowego. Dzięki temu Twoje oko dachowe należycie spełni swoją funkcję. Sprawdź!

Jak skutecznie wykończyć okno dachowe? (pixabay).

Obróbka okna dachowego – kołnierz

Kołnierz odpowiada za uszczelnienie okna dachowego, zabezpieczając przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak śnieg, woda opadowa, wiatr, itp. Dodatkowo element ten zapewnia połączenie okna z pokryciem dachowym. To właśnie dzięki kołnierzom możliwe jest  sukcesywne zakończenie montażu okien dachowych.

Dodatkowo kołnierz stanowi eleganckie, aluminiowe wykończenie budynku, co wpływa na walory estetyczne. Zobacz kołnierze do okien dachowych!

Kołnierz do okna dachowego TFX 114×118 S6A (budujemy.eu).

Kołnierz do okna dachowego – jak wybrać?

Dobierając kołnierz do okna dachowego, warto wziąć pod uwagę kilka czynników takich jak kolor i rozmiar okna oraz rodzaj pokrycia dachowego.  Poniżej przedstawiamy podstawowe rodzaje kołnierza do okna dachowego.

Zobacz kołnierz do okna na rąbek stojący!

  • Kołnierz do dachówki płaskiej FTX – płaskie pokrycie dachowe wymaga odpowiedniej termoizolacji. W tym przypadku warto zainwestować w kołnierz przeznaczony do dachówki płaskiej z funkcją dodatkowego ocieplenia budynku.
  • Kołnierz do dachówki falistej TFX – tego typu kołnierze są wyposażone w odpowiedni fartuch o właściwościach uszczelniających. Wyróżniamy kołnierz do pokryć o profilu wysokim (od 5 do 9 cm), średnim (5 cm) oraz niskim (3 cm) np. blachodachówka.
  • Kołnierz do pokryć płaskich LSX– umożliwia połączenie okna z materiałami przeznaczonymi do ochrony elementów budowlanych przed zawilgoceniem takimi jak papa lub gont dachowy.  Zobacz kołnierz do pokryć płaskich!
Kołnierz do okna na rąbek stojący (budujemy.eu).

Dobierz kołnierz w kilku prostych krokach!

Dobór kołnierza dachowego zależy głównie do rodzaju pokrycia dachowego. Zadbaj o właściwą obróbkę okna dachowego i wybierz kołnierz, dopasowany do Twojego dachu już teraz!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.