Jak zamontować okno dachowe?

Zdecydowałeś się na wybór okien dachowych? Gratulujemy! Czas na kolejny krok, jakim jest montaż okien. W niniejszym artykule dowiesz się, jak prawidłowo i bezproblemowo zamontować okno dachowe. Zobacz!

Okno dachowe to dobry sposób na oświetlenie pomieszczenia (pixabay).

Okno dachowe – jak wybrać?

Pierwszym etapem jest wybór okna dachowego. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę takie parametry jak kąt nachylenia dachu, wysokość oraz szerokość okna. Wysokość okna zależy od kąta nachylenia dachu (im mniejszy kąt, tym większe okno). Chcesz wybrać okno dachowe? Zobacz ofertę!

Okno dachowe (budujemy.eu).

Montaż – wybierz dogodny sposób!

Montaż okien dachowych może być wykonany na różne sposoby. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

  • Montaż na krokwiach – łatwy i szybki sposób montażu bez ingerencji w konstrukcję dachu. Okno montuje się między krokwiami. W tym przypadku znaczącą rolę odgrywa szerokość okien, która powinna być mniejsza niż odległość między krokwiami.
  • Montaż na łatach –odległość między krokwiami jest większa od szerokości okna? Wypróbuj montaż na łatach! Montaż na łatach polega na przymocowaniu do okna łat, przykręcanych do konstrukcji dachu. Główną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość przesuwania okna w poziomie.
  • Montaż na wymianach – montaż polegający na rekonstrukcji dachu oraz modyfikacji fragmentu krokwi.

Wykonie montażu można zlecić doświadczonemu dekarzowi. Jeśli chcesz zamontować okno samodzielnie, koniecznie zainwestuj w narzędzia dekarskie. Zobacz!

Montaż okien dachowych – instrukcja

Poniżej przedstawiamy instrukcję prawidłowego montażu.

  • Ułóż folię paroprzepuszczalną– ochrona i stabilność okna to podstawa, dlatego, zanim przystąpisz do montażu, umieść specjalną folię, zapobiegającą zawilgoceniu. Chcesz zamówić folię paro przepuszczalną?Zobacz aktualne oferty!
  • Nie zapomnij o kołnierzu osłaniającym–następny krok to przymocowanie odpowiedniego kołnierza osłaniającego, którego wybór zależy od wymiaru okna i pokrycia dachowego. Zastanawiasz się nad wyborem kołnierza? Sprawdź ofertę!
  • Uzupełnij pokrycie dachowe–pokrycie dachowe należy dodatkowo zabezpieczyć materiałami ciepłochronnymi (np. folia paroszczelna).
  • Wykończ okno dachowe – wykończenie i obróbka okna dachowego to ostatni etap pracy. Pamiętaj, że dolna część ościeża powinna być prostopadła do podłogi, natomiast górna równoległa do niej. W celu całkowitego wykończenia użyj elementów suchej zabudowy lub zamontuj gotową już wnękę.
Kołnierz do okna dachowego (budujemy.eu).

Jasne jak słońce!

Montaż okien dachowych to duże wyzwanie. Jeśli zapoznasz się z zasadami i etapami pracy, wówczas tego typu przedsięwzięcie będzie dla Ciebie jasne jak słońce! Gotowy na montaż?

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.