Jak wyciszyć okno dachowe?

Jak wyciszyć okno dachowe?

Po całym dniu pracy przychodzi  czas na relaks, odpoczynek i przede wszystkim ciszę. Zamontowałeś okna dachowe, jednak nie możesz skoncentrować się na pracy z powodu hałasu, dochodzącego z zewnątrz? Poznaj sposoby na wyciszenie okna dachowego. Dzięki temu Twoje wnętrze stanie się prawdziwą oazą spokoju. Sprawdź!

Hałas z zewnątrz zakłóca Twój spokój? Sprawdź, jak wyciszyć okno dachowe! (pixabay).

Co wpływa na izolację akustyczną okna?

Niektóre okna dachowe doskonale redukują hałas, dzięki czemu do wnętrza nie dociera nawet najmniejszy odgłos. Poniżej przedstawiamy główne czynniki, które wpływają na izolację akustyczną okna.

  • Parametry okna – im większy współczynnik Rw, tym większy poziom izolacji akustycznej okna.
  • Konstrukcja oknaokno dachowe, wyposażone w odpowiedni pakiet trzyszybowy, szyby zespolone lub składowe, w większym stopniu niweluje hałas. Niektóre okna posiadają również szyby dźwiękochłonne.

3 skuteczne sposoby na wyciszenie okna dachowego

Jak wyciszyć okno dachowe? Istnieje kilka, sprawdzonych metod na wygłuszenie okna.

Pierwszym z nich jest właściwy montaż. W tym przypadku znaczenie ma wybór odpowiednich materiałów o właściwościach dźwiękochłonnych. Warto postawić na konwencjonalne systemy uszczelniające. Montaż powinien być wykonany z dużą precyzją i ostrożnością, gdyż wszelkie błędy obniżają poziom izolacji akustycznej okna.

Sprawdź materiały budowlane!

Drugą metodą jest inwestycja w dodatkowe narzędzia do okien dachowych takich jak rolety. Rolety zewnętrzne na okno dachowe chronią nie tylko przed promieniem słonecznym, ale i dźwiękiem. Najskuteczniejszym akcesorium jest przyjazna środowisku roleta solarna SSR, która nie tylko całkowicie redukuje hałas, ale i zapewnia bezpieczeństwo oraz prywatność. Dzięki zewnętrznej rolecie solarnej SSR możesz liczyć na spokojny wieczór bez wszelkich bodźców i zakłóceń.

Zobacz roletę SSR!

ROLETA SOLARNA SSR do RoofliteDakstra 66×118 F6A (budujemy.eu).

Trzeci sposób to zakup markizy. Markiza na okno dachowe, zbudowana ze stabilnej i odpornej na czynniki atmosferyczne siatki zatrzymuje promienie słoneczne oraz krople deszczu, a także redukuje dźwięki pochodzące z zewnątrz. Dzięki temu do Twojego wnętrza nie dotrze nawet najmniejszy szelest.

Sprawdź markizę!

Grobowa cisza

Izolacja akustyczna to jedna z ważniejszych cech i właściwości okna dachowego. Dzięki wyżej wymienionym wskazówkom Twój dom stanie się przestrzenią relaksu, ciszy i wytchnienia. Teraz już nic nie zakłóci Twojego spokoju! Przekonaj się!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.