Jak usuwać śnieg z okien dachowych zimą. Czy to konieczne?

Jak usuwać śnieg z okien dachowych zimą. Czy to konieczne?

Zamontowałeś niedawno okno dachowe? Zbliża się zima i martwisz się o stan Twoich okien podczas intensywnego mrozu i śniegu? W tym artykule dowiesz się, jak usuwać śnieg z okien dachowych i dlaczego warto wykonywać tę czynność. Dzięki temu Twoja okna przetrwają nawet najsurowszą zimę ostatnich lat. Sprawdź!

Zobacz okna trzyszybowe!

Jak usuwać śnieg z okien dachowych? (pixabay).

Dlaczego warto usuwać śnieg z okien dachowych?

Śnieg zalegający na oknach dachowych ogranicza dostęp do naturalnego światła, powodując zaciemnienie wnętrza. Dlatego dobrym sposobem na oświetlenie pomieszczenia jest pozbycie się nadmiaru śniegu z okien.

Zimą okna dachowe są szczególnie narażone na utratę ciepła, co prowadzi do wychłodzenia pomieszczenia. Dlatego niektórzy producenci oferują okna posiadające wkłady szybowe o wysokiej izolacyjności. Mimo wszystko ocieplenie okna dachowego zimą jest możliwe dzięki dokładnemu usunięciu śniegu.

Śnieg na oknach dachowych zaburza odpowiednią cyrkulację powietrza we wnętrzu. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w nawiewnik do okna dachowego, zapewniający właściwą wentylację. Jednak zalegający śnieg blokuje otwór przepuszczający powietrze do wnętrza. Dlatego ważne jest systematyczne usuwanie śniegu.

Usuń nadmiar śniegu z okna w kilku, prostych krokach!

Pozostaje pytanie, jak pozbyć się uciążliwego śniegu z okna dachowego? Poniżej zamieszczamy wskazówki, dzięki którym szybko pozbędziesz się wyżej wymienionego problemu.

  • Zainwestuj w odpowiednie narzędzia – do usunięcia śniegu potrzebujesz profesjonalnych narzędzi takich jak drabina oraz ściągaczka. Dzięki takim akcesoriom proces ten zajmie Ci dosłownie kilka minut!
  • Zatrudnij zaufaną ekipę montażową – w celu usunięcia śniegu z okna usytuowanego na wysokim budynku, konieczne jest wejście na dach. Zabieg ten nie jest do końca bezpieczny i wymaga zaopatrzenia w odpowiednią linę zabezpieczającą. Dlatego zadanie to warto powierzyć sprawdzonym i doświadczonym specjalistom.

Śnieg z okien dachowych można usunąć również od wewnątrz.  Aby wykonać tę czynność, warto zabezpieczyć poszczególne powierzchnie odpowiednią taśmą malarską. Zawartość śniegu możesz usunąć szufelką. Pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu nawiewnika oraz kołnierza.

Największy sekret zadbanych okien

Jedną z największych tajemnic zadbanych i sprawnych okien dachowych jest regularne usuwanie nadmiaru śniegu. Pozbądź się szkodliwych czynników i ciesz się dobrym stanem okien przez lata!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.