Ile kosztują okna dachowe do domu o powierzchni 100m2?

Okna dachowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią jasne, doświetlone pomieszczenia. Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie poddasza. Zdecydowałeś się na przytulny pokój na poddaszu i pragniesz zamontować okno dachowe? Nie wiesz, jaki jest średni koszt okna dachowego dla domu o powierzchni 100 m2? W niniejszym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Zobacz!

Sprawdź okno dachowe Velux GPL!

Obejrzyj materiał video – okno dachowe Rooflite + Trio PVC!

Ile kosztuje wstawienie okna dachowego do domu o powierzchni 100m2? Pixabay

Dobór okien a wielkość pomieszczenia

W doborze okien dachowych znaczenie ma wielkość wnętrza. Zgodnie z obowiązującymi przepisami powierzchnia okien w budynku mieszkalnym powinna wynosić 1:12 w stosunku do powierzchni podłogi oraz 1:15  w łazienkach.

Powierzchnia przeszklenia ma znaczenie

Według obowiązujących standardów 1m2 przeszklenia naświetla 8m2 podłogi. W przypadku pomieszczeń nieużytkowych, w których nie przebywamy, stosunek powierzchni przeszklenia do podłogi wynosi 1:12.

Według wyliczeń dla pomieszczenia o wielkości 10m2 idealne będzie okno o wymiarach 1,5×0,85m.

Sprawdź okno dachowe Dakea Good Energy!

Obejrzyj film video – sklep budujemy.eu.

Dakea Okno dachowe GOOD ENERGY 134×140 U8A – budujemy.eu.

Koszt okien dachowych a powierzchnia domu

Czy powierzchnia domu ma wpływ na cenę okna dachowego? Wszystko zależy od powierzchni przeszklenia oraz ilości pomieszczeń użytkowych oraz nieużytkowych w domu o powierzchni 100m2.

Warto zaznaczyć, że rozmiar okna nie jest jedynym wyznacznikiem, decydującym o cenie okna. Na cenę ma  wpływ również materiał wykonania – okno PCV bądź drewniane, grubość szyb oraz ich wyposażenie w dodatkowe narzędzia, a także parametry techniczne okna.

Ile kosztują okna dachowe do domu o powierzchni 100m2?

Cena okien dla domu o powierzchni 100 m2 jest zróżnicowana i zależy od wielu czynników takich jak rodzaj znajdujących się w nim pomieszczeń – użytkowe lub nieużytkowe oraz optymalne standardy przeszklenia powierzchni szyby okna do podłogi – 1:8 lub 1:12. Aby ustalić cenę należy dokonać obliczeń oraz rozważyć, jaki rozmiar i materiał okna wybierzemy.

Reasumując, ostateczna cena zależy od ilości i jakości okien w takim domu, na co przekłada się  wyliczona powierzchnia przeszklenia.

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.