Dlaczego moskitiery nie montuje się w oknie dachowym tylko na wnęce okiennej?

Okno dachowe to dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób, które pragną urządzić pokój na poddaszu. Jednak latem nasze poddasze jest narażone na wizytę nieproszonych gości typu komary.

Akcesoria do okien dachowych takie jak moskitiery stanowią barierę ochronną przed owadami. Jednak chcąc zainwestować w wyżej wymienione narzędzie, warto poszerzyć wiedzę na temat wytycznych, dotyczących montażu moskitiery, W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego moskitiery instaluje się na wnęce okiennej. Sprawdź!

Zobacz moskitierę na okno dachowe ZIA!

Obejrzyj materiał video – Dakea RHA roleta przyciemniająca!

Dlaczego moskitierę instalujemy na wnęce okiennej? Pixabay

Dlaczego moskitiera?

Wiosną i latem nasze okna są systematycznie otwierane. W tym okresie możemy się spodziewać wizyty nieproszonych gości pod postacią owadów i insektów. Z kolei w okresie jesiennym możemy spodziewać się much, które poszukują ciepłego pomieszczenia w chłodniejsze wieczory.

Rozwiązaniem jest moskitiera, która zabezpiecza wnętrze przed owadami zarówno podczas cieplejszych jak i chłodniejszych dni.

Sprawdź moskitierę na okno dachowe AMS!

Obejrzyj materiał video – Dakea Control KFE wyłaz dachowy!

Jak zamontować moskitierę na okno dachowe?

Moskitiera powinna być odpowiednio dopasowana do okna dachowego. Jednak moskitiera nie może być bezpośrednio montowana na oknie dachowym, gdyż jej kąt ułożenia uniemożliwi uchylenie okna. Dlatego moskitiera powinna być zainstalowana na wnęce okiennej.

Jak dobrać moskitierę?

Wybierając moskitierę do okien dachowych, warto postawić na uniwersalne modele, wyposażone w mechanizm zwijania i prowadnice. Taki system zdecydowanie ułatwia obsługę akcesorium. Moskitiera, która posiada możliwość zwijania do kasety jest najlepszym rozwiązaniem. W tym przypadku samo uruchomienie moskitiery nie zajmie Ci dłużej, niż kilka sekund!

Kolejnym, ważnym elementem jest dopasowanie moskitiery do parametrów wnęki okiennej oraz otworu okiennego.

Przepis na udany montaż

Montaż moskitiery jest prostszy, niż myślisz! Wystarczy, że dopasujesz akcesorium do szerokości i wysokości wnęki okiennej. Prawidłowo dopasowana moskitiera gwarantuje skuteczną ochronę przed insektami. Przekonaj się sam/a!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.