Istnieja kolnierze do okna dachowego ktore przyczyniaja sie do zabezpieczenia budynku przed utrata ciepla 512x1024 1

Dlaczego do okna należy dokupić kołnierze paroprzepuszczalne i termoizolacyjne?

Dlaczego do okna należy dokupić kołnierze paroprzepuszczalne i termoizolacyjne?

Decydując się na montaż okien dachowych, warto zainwestować w akcesoria, umożliwiające właściwą izolację termiczną oraz energooszczędność budynku. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest zakup akcesorium typu kołnierz na okno dachowe. Wyróżniamy kilka rodzajów kołnierzy. W tym artykule poznasz właściwości i zalety kołnierza paroprzepuszczalnego i termoizolacyjnego. Sprawdź!

Zobacz kołnierz paroprzepuszczalny!

Istnieją kołnierze do okna dachowego, które przyczyniają się do zabezpieczenia budynku przed utratą ciepła (budujemy.eu).

Energooszczędność to podstawa!

Wyższe rachunki za ogrzewanie to powszechny problem, z którym zmaga się coraz więcej właścicieli budynków jednorodzinnych. Dobrym rozwiązaniem jest montaż energooszczędnych okien dachowych. Jednak aby okno należycie spełniło swoją funkcję termiczną, warto zainwestować w dodatkowe akcesoria typu kołnierz paroprzepuszczalny bądź materiał termoizolacyjny.

Dlaczego kołnierz paroprzepuszczalny?

Kołnierz paroprzepuszczalny  zapewnia właściwe połączenie folii dachowej z oknem. Jest to skuteczna bariera, stanowiąca ochronę dla materiału termoizolacyjnego, otaczającego okno.

Główną zaletą kołnierza paroprzepuszczalnego jest bezproblemowy montaż, niewymagający ingerencji w łaty dachu. Dodatkowo tego typu kołnierz jest uniwersalny, gdyż sprawdzi się w przypadku każdego modelu okna dachowego, niezależnie od wymiarów.

Kołnierz Paroprzepuszczalny do okna dach 55×98 (budujemy.eu)

Kołnierz termoizolacyjny – sposób na zatrzymanie ciepła

Kołnierz termoizolacyjny zapewnia izolację między oknem a krokwiami. Tego typu narzędzie tworzy wokół okna ramę, dzięki której we wnętrzu panuje odpowiednia temperatura. Nie musisz martwić się o wysokie koszty ogrzewania!

Kołnierz termoizolacyjny jest ceniony na rynku nie tylko ze względu na funkcje termiczne, ale i stabilność. Akcesorium zbudowane jest z odpornego na czynniki zewnętrzne oraz wytrzymałego polietylenu.

Kołnierz Termoizolacyjny do okna dachowego 55×98 (budujemy.eu).

Zadbaj o właściwe „ognisko domowe”!

Okno z kołnierzem paroprzepuszczalnym oraz termoizolacyjnym właściwie zabezpiecza wnętrze przed wychłodzeniem. Zastosuj wymienione narzędzia i stwórz w swoim domu prawdziwe ognisko domowe!

Zostaw komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.